Świątek: "Mam nadzieję, że Nadal i Osaka nie są podrdzewiali"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Świątek: "Mam nadzieję, że Nadal i Osaka nie są podrdzewiali"

Iga Świątek, polska tenisistka
Iga Świątek, polska tenisistka AFP
Polska liderka tenisowa nie szczędziła pochwał tenisistom, którzy wracają do gry w Australii po przerwie spowodowanej problemami fizycznymi.

Świat tenisa czeka na powrót Rafaela Nadala i Naomi Osaki. W Brisbane fani tenisa będą mogli cieszyć się powrotem do gry obydwojga wielkich zawodników ostatniego pokolenia.

Hiszpan, który doznał kontuzji w Australii w zeszłym roku, jest wreszcie gotowy, aby cieszyć się potencjalnie ostatnimi rozgrywkami przed emeryturą jako profesjonalisty. Tymczasem Osaka urodziła swoje pierwsze dziecko, uporała się z osobistymi problemami i potwierdziła powrót do rozgrywek WTA.

Gdy dzień dobiegał końca, czołowe postacie tenisa komentowały powrót doświadczonych graczy. Iga Świątek, numer jeden rankingu WTA, dodała swój głos do tych, którzy się wypowiadali.

"Naprawdę lubię ich oglądać, więc z punktu widzenia fana bardzo się cieszę, że wrócili. Oczywiście Rafa jest dla mnie wielką inspiracją, więc mam nadzieję, że zagra dobrze. Naomi, może zagramy przeciwko sobie, więc to świetna zabawa, ale cieszę się, że wróciła i że osiągnęła swoje inne cele i znów gra w tenisa. Jestem ciekawa, jak zagrają, czy będą podrdzewiali, czy nie, ale oczywiście obie mają duże doświadczenie, więc mam nadzieję, że dobrze sobie poradzą" - dodała.