Kasatkina była za mocna dla Linette. Polka przegrała walkę o ćwierćfinał w Brisbane

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kasatkina była za mocna dla Linette. Polka przegrała walkę o ćwierćfinał w Brisbane

Magda Linette podczas meczu z Darią Kasatkiną, gdzie rywalka była dziś zdecydowanie za mocna
Magda Linette podczas meczu z Darią Kasatkiną, gdzie rywalka była dziś zdecydowanie za mocna Profimedia
Magda Linette zagrała bardzo słabo na początku meczu z Darią Kasatkiną, ale zdołała wrócić do gry i mogła przedłużyć swoje szanse na zwycięstwo. Rosjanka była jednak dużo lepsza w kluczowych momentach tego meczu i zasłużenie awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 500 w Brisbane po zwycięstwie 6:4; 6:2 nad drugą najlepszą polską tenisistką.

Magda odrobiła straty przełamań, ale ostatecznie przegrała seta

Magda Linette (22. WTA) przespała początek meczu z Darią Kasatkiną (18. WTA) i bardzo szybko przegrywała już 0:4. Wtedy zdołała przełamać rywalkę i wrócić do gry oraz dobrego poziomu. 

Magda zagrała bardzo dobrego gema na 2:4, gdzie straciła tylko punkt, ale Rosjanka nie straciła przy swoim podaniu ani jednego i zakończyła go asem serwisowym.

Linette czuła się zdecydowanie pewniej na korcie, wygrała własne podanie do zera, a przy stanie 3:5 i serwisie rywalki zdołała doprowadzić do break pointa po uderzeniu rywalki w siatkę (40-30). Niestety go nie wykorzystała, a następnie obroniła dwie piłki meczowe. Trzecią szansę Rosjanka wywalczyła asem, ale za moment zagrała w siatkę. Kasatkina nie trafiła pierwszym podaniem, a Linette wywarła presję, co dało break pointa. Daria popełniła podwójny błąd serwisowy, a Magda doszła na 4:5. 

Kasatkina wyszła bardzo podbudowana na tego gema i wywalczyła sobie trzy piłki setowe. Pierwszą Linette obroniła, ale przy drugiej zagrała w aut, co oznaczało, że przegrała pierwszego seta 4:6. 

Linette bezradna w kluczowych momentach drugiej partii

Początek drugiego seta nie zapowiadał takich kłopotów jak w pierwszym. Obie tenisistki dość pewnie wygrywały swoje podania i Rosjanka prowadziła 2:1. Wtedy Magda znowu się zacięła. Nie trafiała pierwszego serwisu i przegrywała już 0:40. Wtedy Polka zdobyła jeden punkt, ale za moment Linette wyrzuciła piłkę poza kort i doszło do przełamania. 

Od stanu 30-30 przy podaniu Kasatkiny Magda popełniła dwa błędy i Rosjanka prowadziła już 4:1, co dawało jej autostradę do wygrania meczu i awansu do ćwierćfinału. Kolejny gem był bardzo wyrównany i rozgrywał się na przewagi. Magda wykorzystała trzecią okazję, żeby obronić podanie, ponieważ Rosjanka dwa razy z rzędu zagrała w aut. 

Kasatkina bardzo dobrze serwowała i po asie serwisowym miała już 40-0. Następnie dołożyła wygrywające podanie, co dało jej prowadzenie 5:2. Rosjanka poszła za ciosem i wywalczyła sobie dwie piłki meczowe przy podaniu Polki. Obie okazje na zakończenie meczu zostały wybronione przez Linette, ale zaraz Magda minimalnie się pomyliła z forhendu, jednak wybroniła się asem. 

Polka dzielnie się broniła przed naporem Rosjanki, ale przy szóstej piłce meczowej zagrała w siatkę i pożegnała się z singlowym turniejem w Brisbane. Czeka ją natomiast walka o półfinał w deblu. 

Daria Kasatkina o półfinał zagra ze zwyciężczynią starcia Aryna SabalenkaLin Zhu

Wynik meczu: 

Magda Linette (9) – Daria Kasatkina (5) 4:6; 2:6.