Magdalena Fręch w finale debla turnieju rangi WTA 500 w Charleston

Magdalena Fręch w finale debla turnieju rangi WTA 500 w Charleston
Magdalena Fręch w finale debla turnieju rangi WTA 500 w CharlestonMATTHEW STOCKMAN / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP / Profimedia

Magdalena Fręch i węgierska tenisistka Anna Bondar awansowały do finału debla w turnieju WTA 500 w Charleston. Pokonały rozstawione z numerem czwartym Japonkę Miyu Kato i Meksykankę Giulianę Olmos 6:1, 6:4.

Ich kolejnymi rywalkami będą Amerykanki Desirae Krawczyk i Caty McNally, które do finału awansowały po walkowerze Włoszki Elisabetty Cocciaretto i Kazaszki Julii Putincewej.

Kato i Olmos to kolejne rozstawione zawodniczki, które Fręch i Bondar wyeliminowały w drodze do finału. Wcześniej w ćwierćfinale wygrały z Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Rosjanką Aleksandrą Panową 2:6, 7:5, 10-2.

To pierwszy deblowy finał Polki w karierze. Do tej pory zagrała w trzech meczach o tytuł w singlu – w 2024 toku triumfowała w Guadalajarze i przegrała w Pradze, a w tym sezonie doznała porażki w Meridzie.

W środę 28-letnia Fręch, która jest jedyną Polką rywalizującą w Charleston, odpadła w drugiej rundzie singla. Rozstawiona z numerem 11. Łodzianka w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los, a później przegrała z... Bondar 5:7, 3:6.

Wynik półfinału debla:

Magdalena Fręch, Anna Bondar (Polska, Węgry) - Miyu Kato, Giuliana Olmos (Japonia, Meksyk, 4) 6:1, 6:4

Wil jij jouw toestemming voor het tonen van reclames voor weddenschappen intrekken?
Ja, verander instellingen