Tenis Flash: Linette przegrała w Charleston, Piter zagra w półfinale w Bogocie

Magda Linette przegrała w 1/8 turnieju WTA w Charleston
Magda Linette przegrała w 1/8 turnieju WTA w CharlestonAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tennis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:27 Madison Keys (28) odpada w Charleston po przegranej w trzech setach z Darią Kasatkiną (25). Mimo wygrania pierwszego seta, Amerykanka uległa 6-7, 6-4, 6-2.

22:19 Deszcz w Charleston i Bogocie spowodował opóźnienia na kortach, ale maraton w Marrakeszu zakończył się dramatycznie w trzecim secie tie-breaka.

Po wygraniu pierwszego seta 6-3, Pavel Kotov (24) został pokonany przez Christophera O'Connella (28) w tie-breaku, po czym Kotov wygrał w dwie godziny i 49 minut.

Oto dzisiejszy Flashmoment of the day.

Flashmoment

21:29 Casper Ruud (24) wygrał 6-3, 6-0 z Sebastianem Baezem (22) w Estoril.

Ruud - Baez highlights

21:09 Niespodzianka tygodnia - na podstawie rankingu - Francesca Jones (22), numer 817 na świecie, pokonała Laurę Pigossi (28) 6-4, 6-2.

20:46 Rozgrywki toczą się we wszystkich czterech turniejach WTA i ATP, w tym w Charleston, gdzie Ons Jabeur pokonał Annę Kalinską (24 l.). Numer pięć w rankingu w Tunezji prowadziła 6:0, 4:1, zanim Kalinskaya została zmuszona do wycofania się.

19:40 Dominic Thiem odpadł w ćwierćfinale w Estoril. Quentin Halys nie dał żadnych szans Austriakowi i zameldował się w półfinale. Francuz wygrał 6:1; 6:4. Poniżej skrót spotkania.

Skrót meczu Thiem – Halys

19:36 Sensacja w Marrakeszu! Rozstawiony z numerem "1" Lorenzo Musetti odpadł w ćwierćfinale. Pokonał go Alexandre Muller, który wygrał 6:3; 1:6; 6:4. Francuz zajmuje w rankingu ATP 126. miejsce, czyli plasuje się ponad 100 miejsc niżej od Włocha. Skrót meczu można obejrzeć poniżej.

Skrót meczu Musetti – Muller

18:28 Tatjana Maria z awansem do półfinału w Bogocie. Niemka wygrała z Nurią Brancaccio 6:3; 6:2. Maria w Bogocie jest rozstawiona z numerem "2". Włoszka zajmuje aktualnie dopiero 206. miejsce w rankingu WTA.

17:21 Laslo Djere będzie rywalem Huberta Hurkacza w 1. rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Polak w tym turnieju będzie rozstawiony z numerem "10". Jeśli Polak wygra to spotkanie, to kolejnym jego przeciwnikiem będzie zwycięzca meczu Sebastian Baez – Jack Draper.

17:06 Miomir Kecmanovic awansował do półfinału w Estoril. Jego rywalem był Bernabe Zapata Miralles, który pokonał w poprzedniej rundzie Huberta Hurkacza. Serb wygrał 7:5; 6:2 i nie stracił w Portugalii jeszcze seta. Jego rywalem w walce o finał będzie Marco Cecchinato.

17:00 Roberto Carballes Baena po ponad dwugodzinnym pojedynku pokonał Tallona Griekspoora, który był rozstawiony z numerem "4" i zameldował się w półfinale turnieju ATP w Marrakeszu. Hiszpan wygrał 6:3; 2:6; 6:2, a o finał zagra z Danielem Evensem.

16:47 Tommy Paul nie zagra podczas turnieju Masters w Monte Carlo. Amerykanin zajmuje 18. miejsce w rankingu ATP. Obecnie bierze on udział w turnieju w Houston.

15:45 Weronika Falkowska zagra w półfinale turnieju ITF W25 w Santa Margherita di Pula. Rywalką Polki w ćwierćfinale była Valentini Grammatikopoulou. Greczynka była rozstawiona z numerem "2". Falkowska wygrała 4:6; 6:4; 6:2. Weronika o finał zagra z Jekateriną Makarową.

15:23 Marco Cecchinato awansował do półfinału turnieju ATP 250 w Estoril. Sklasyfikowany na 96. pozycji w rankingu Włoch dobrze czuje się na kortach ziemnych. Jego rywalem w ćwierćfinale był Alejandro Davidovich-Fokina. Cecchinato wygrał 7:5; 7:6(5). Hiszpan w drugim secie miał problemy zdrowotne i prosił o przerwę medyczną. Włoch w drugim secie prowadził już 5:2, ale turniejowy numer "3" wrócił do gry. Jednak przegrał w tie-breaku i odpadł z turnieju. Poniżej skrót tego spotkania.

Skrót meczu Cecchinato – Davidovich-Fokina

15:05 Sebastian Korda to kolejny tenisista, który wycofał się z prestiżowego turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Amerykanin po raz ostatni pojawił się na korcie podczas Australian Open, gdzie odpadł w ćwierćfinale z Karenem Chaczanowem. Poddał wtedy spotkanie w trzecim secie z powodu kontuzji nadgarstka.

14:38 Daniel Michalski zagra w finale turnieju ITF M25 w Santa Margherita di Pula. Polak wygrał w półfinale z Portugalczykiem Goncalo Oliveirą 6:2; 4:6; 6:3. Spotkanie trwało blisko 3 godziny. Polak jest w tych zawodach rozstawiony z numerem "1".

14:30 Daniel Evans awansował do półfinału turnieju ATP w Marrakeszu. Turniejowy numer "2" pokonał 6:3; 7:5 Włocha Andreę Vavassoriego, który był rewelacją turnieju.

12:50 Komplet par 1/4 turnieju WTA 500 w Charleston:

Jessica Pegula (1) – Paula Badosa (12)

Belinda Bencic (4) – Jekatierina Aleksandrowa (7)

Madison Keys (9) – Daria Kasatkina (3)

Anna Kalinskaja – Ons Jabeur (2)

12:47 Belinda Bencic po trzysetowym pojedynku pokonała Shelby Rogers i awansowała do ćwierćfinału w Charleston. Szwajcarka wygrała 4:6; 7:5; 6:2.

10:40 Katarzyna Piter wraz z Oksaną Kalashnikovą awansowały do półfinału deblowego turnieju WTA w Bogocie. Ich rywalkami były Despina Papamichail i Dalila Jakupović. Polka i Gruzinka wygrały pierwszego seta 6:3, a drugiego przegrały 2:6. Wielkie emocje były w super tie-breaku. Piter i Kalashnikova wygrywały już 5:0, ale za chwilę rywalki doszły do stanu 6:5. Ostatecznie polsko-gruzińska para wygrała 11:9. Ich rywalkami w półfinale będą Lidia Morozowa i Laura Pigossi

09:25 Mecz Johna Isnera ze 123. w rankingu ATP Gijsem Brouwerem został przerwany przy wyniku 4:6; 6:5 ze strony Amerykanina. Spotkanie zostanie dokończone w piątek w godzinach popołudniowych czasu polskiego. Jednak warte odnotowania z tego meczu było zagranie Isnera, które wybrane zostało jako FlashMoment czwartku. Poniżej możecie zobaczyć właśnie to uderzenie.

Zagrania dnia w wykonaniu Johna Isnera

09:20 Roberto Bautista-Agut niespodziewanie odpadł w 1/8 turnieju w portugalskim Estoril. Hiszpan musiał uznać wyżsość Francuza Quentina Halysa, który wygrał z nim 7:6(5); 7:5. Bautista-Agut był rozstawiony z numerem "4". Wcześniej z turniejem pożegnał się Hubert Hurkacz, który był turniejową "2". Poniżej skrót tego pojedynku.

Skrót meczu Bautista-Agut – Halys

09:12 Jessica Pegula zanotowała niesamowity powrót w starciu z Iriną Begu. Amerykanka wygrała pierwszego seta 7:5, a w drugim prowadziła już 4:0. Wtedy do gry włączyła się Rumunka, która wygrała aż 10 gemów z rzędu i w decydującej partii to ona miała wynik 4:0. Przebudziła się w tamtym momencie trzecia rakieta świata i ostatecznie wyszła z opresji, wygrywając 6:4. Mecz zakończył się wynikiem 7:5; 4:6; 6:4 dla Peguli. Poniżej wypowiedź Amerykanki zaraz po meczu.

Jessica Pegula po meczu z Iriną Begu

08:30 Magda Linette odpadła w 1/8 z turnieju WTA 500 w Charleston. Polka przegrała z Madison Keys 2:6; 6:3; 1:6. Więcej o tym meczu