Tenis Flash: Magda Linette gra dalej w Charleston, Hurkacz poznał rywala w Estoril

Magda Linette awansowała do 3. rundy w Charleston
Magda Linette awansowała do 3. rundy w CharlestonAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:05 Katarzyna Kawa (181. WTA) po bardzo żmudnej walce nie sprostała rywalce w drugiej rundzie hiszpańskiego challengera. 21-letnia Oksana Sielechmietjewa (840. WTA) szybko wygrała szarpanego pierwszego seta, w drugim Polka szybko odrobiła stratę i uniknęła na finiszu tie-breaka, ale w decydującej partii brakło jej pary na Rosjankę. Porażka 2:6, 7:5, 3:6 kończy udział Polki w rozgrywkach w La Bisbal D'Emporda.

16:40 Maks Kaśnikowski (260. ATP) nie bierze jeńców we włoskiej Barletcie. W rozgrywanym tam challengerze pokonał już dwóch miejscowych, dziś radząc sobie w dwóch setach z 30-letnim Franco Agamenone (196. ATP). W drugiej partii Włoch prowadził już 5:3, ale nie zdołał zamknąć seta, co warszawiak wykorzystał, kończąc mecz w długim tie-breaku, z wynikiem 6:4, 7:6(8). Teraz przed Kaśnikowskim mecz z turniejową jedynką, Haroldem Mayotem (129. ATP).

15:58 Niestety, Jasza Szajrych (894. ATP) na pierwszej rundzie kończy udział w turnieju ITF M15 w Antalyi. Niels Visker (646. ATP) okazał się lepszy po trzech setach, wygrywając 7:5, 4:6, 6:2.

15:35 Znamy pierwszego rywala Huberta Hurkacza podczas turnieju ATP 250 w portugalskim Estoril. Będzie nim Jan Choinski (188. ATP), który w trzysetowej batalii pokonał nastoletniego Joao Fonsecę (288. ATP) 6:2, 6:7(5), 6:4

09:30 Znacznie mniej szczęścia miała Katarzyna Piter, która w deblu z Oksaną Kalasznikową już na pierwszym meczu skończyła udział w turnieju WTA w Bogocie. Polka i Gruzinka były rozstawione z dwójką, ale uległy parze Bara/Starodubcewa 7:5, 5:7, 5-10.

08:00 Magda Linette (63. WTA) awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 500 w Charleston, mimo że przegrała pierwszego seta bez wygrania gema. W dwóch kolejnych była jednak lepsza od rywalki i pokonała ją na pełnym dystansie. Dajana Jastremska (32. WTA) przegrała 6:0; 4:6; 3:6.