Kolejny rozczrowujący występ Nysa i Zielińskiego. Odpadli w 1. rundzie w Cincinnati

Jan Zieliński i Hugo Nys przegrali trzeci mecz z rzędu
Jan Zieliński i Hugo Nys przegrali trzeci mecz z rzęduPAP
Jan Zieliński i Hugo Nys po raz drugi z rzędu odpadli w 1. rundzie turnieju rangi ATP 1000. Tym razem w Cincinnati musieli uznać wyższość Marcelo Melo i Alexandra Zvereva.

Rozstawieni z numerem "5" Nys i Zieliński wygrali pierwszego seta 6:3 po przełamaniu w ósmym gemie. Polak i Monakijczyk bronili trzech break pointów przy stanie 5:3, ale udało im się dowieźć zwycięstwo.

Druga partia rozpoczęła się od dwóch break pointów dla Nysa i Zielińskiego, ale nie zostały one wykorzystane, co zemściło się w dalszej części seta. Melo i Zverev przełamali rywali w drugim i szóstym gemie, a to dało im triumf 6:1.

Początek super tie-breaka wyglądał fatalnie dla polsko-monakijskiej pary, ponieważ przegrywali już 0:4, a następnie 2:7. Od stanu 5:9 zdołali jednak wywrzeć presję na rywalach i doszli do wyniku 8:9, jednak ostatnie słowo należało do Brazylijczyka i Niemca, który wygrali 10:8.

Hugo Nys i Jan Zieliński po raz drugi z rzędu odpadli w 1. rundzie turnieju ATP 1000. Tydzień temu również na samym początku przegrali z parą Max Purcell/Andriej Rublow

Ta porażka oznacza, że Nys i Zieliński spadną przynajmniej na dziewiąte miejsce w rankingu ATP Doubles Race, który wyłoni osiem najlepszych par danego roku, co da możliwość gry w turnieju kończącym sezon.