Tenis Flash: Polski dzień na Wimbledonie! Hurkacz, Zieliński i Świątek górą

Tenis Flash: Czas na polski dzień na Wimbledonie!
Tenis Flash: Czas na polski dzień na Wimbledonie!Profimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:50 Rzutem na taśmę zdążyli skończyć mecz przed ciszą nocną. Stan Wawrinka (88. ATP) i Novak Djoković (2. ATP) rozegrali efektowne, ale jednostronne widowisko. Serb nie dał szansy Szwajcarowi, zamykając mecz w trzech setach. Wygrana Djokera 6:3, 6:1, 7:6(5) oznacza, że to właśnie na obrońcę tytułu trafi Hubert Hurkacz w niedzielę.

21:20 Iga Świątek zagra z Belindą Bencic w 1/8 finału. Polka w dwóch setach pokonała Petrę Martić, choć Chorwatka sprawiła faworytce nadspodziewanie dużo kłopotów w końcówce. Mecz trwał 103 minuty i zakończył się wygraną 6:2, 7:5.

21:03 Pokonała trzy wyżej notowane rywalki, w tym Coco Gauff. Sofia Kenin pozostanie bardzo chwalona za tegoroczny Wimbledon, ale w turnieju dalej nie zagra. Czwarta przeciwniczka okazała się silniejsza. Elina Switolina pierwszego seta wygrała po zaciętej walce, w drugim miała już kontrolę nad meczem i nie zostawiła złudzeń – 7:6(3), 6:2.

20:36 Niespodzianki w tym meczu nikt chyba się nie spodziewał, ale czy aż tak szybkiego zwycięstwa? Ons Jabeur (6. WTA) na pokonanie Chinki Zhuoxuan Bai (191. WTA) potrzebowała tylko trzech kwadransów. Wygrana 6:1, 6:1 wprowadza Tunezyjkę do trzeciej rundy Wimbledonu.

19:51 Niestety, bardzo złe wieści płyną z Londynu – mecz Magdy Linette (24. WTA) z Belindą Bencic (14. WTA) zakończył się dotkliwą porażką Polki. Szwajcarka od pierwszych gemów była wyraźnie lepsza, nie dając szansy poznaniance. Wygrana 6:3, 6:1 oznacza, że to właśnie Bencic będzie rywalką Igi Świątek, jeśli ta wygra trwający już mecz z Petrą Martić.

Statystyki meczu Linette-Bencic
Statystyki meczu Linette-BencicFlashscore

19:23 Jessica Pegula (4. WTA) bez najmniejszego problemu wygrała swój trzeci mecz na Wimbledonie. Elisabetta Cocciaretto (43. WTA) co prawda dwukrotnie przełamała faworytkę w pierwszym secie, ale sama dała się przełamać o jeden raz więcej. W drugim Pegula nie dała jej dojść do głosu w ogóle, wygrywając 6:4, 6:0.

19:18 Andy Murray (40. ATP) walczył zawzięcie, obronił dwie piłki meczowe, ale bohater brytyjskiej publiczności ostatecznie musiał uznać wyższość Stefanosa Tsitsipasa (5. ATP). To Grek wyszedł zwycięsko z pojedynku, który rozpoczął się jeszcze w czwartkowy wieczór. Po prawie pięciu godzinach młodszy faworyt wygrał 7:6(3), 6:7(2), 4:6, 7:6(3), 6:4. W trzeciej rundzie na Tsitsipasa czeka Laslo Djere z Serbii.

18:53 Rozstawiona Donna Vekić (21. WTA) już poza Wimbledonem. Chorwatka przegrała z Czeszką Marketą Vondrousovą (42. WTA). Mecz trwał niewiele ponad godzinę, Vondrousova wygrała 6:1, 7:5 i przeszła do czwartej rundy.

18:25 Doskonałe wieści z turnieju deblowego ATP na Wimbledonie. Hugo Nys i Jan Zieliński bez większych problemów poradzili sobie z amerykańskim duetem McDonald/Shelton. Monakijczyk i Polak przełamali rywali w szóstym gemie pierwszego seta, co pozwoliło im uciec i dowieźć wygraną. W drugiej partii wyczyn powtórzyli o gem później, ale przede wszystkim sami nie dali się przełamać. Przechodzą do drugiej rundy turnieju po wygranej 6:3, 6:4.

18:07 Niesamowicie zacięta rywalizacja! W tie-breaku trzeciego seta pomiędzy Łesią Curenko (60. WTA) i Aną Bogdan (57. WTA) padł wynik 20-18. Tenisistki walczyły 3,5 godziny, a zwycięsko wyszła Ukrainka. Z wynikiem 4:6, 6:3, 7:6(18) przechodzi do 1/8 finału i czeka – być może – na Jessikę Pegulę.

17:53 Dał się wyprzedzić w otwierającym secie, ale ostatecznie to on był zwycięski. Jannik Sinner (8. ATP) wygrał trzy partie z rzędu z Quentinem Halysem (79. ATP) i po wygranej 3:6, 6:2, 6:3, 6:4 pewnym krokiem wchodzi do 1/8 finału Wimbledonu.

17:40 Dwudziestka pokonała dziesiątkę. Wiktoryja Azaranka (20. WTA) nie dała szans wyżej rozstawionej przeciwniczce. Daria Kasatkina (10. WTA) łącznie wygrała tylko sześć gemów, przegrywając mecz trzeciej rundy 2:6, 4:6. Azaranka czeka teraz w 1/8 finału na zwyciężczynię meczu Switolina-Kenin.

17:18 26-letni Alexandre Muller (84. ATP) dwoił się i troił, by bronić się przed Carlosem Alcarazem (1. ATP), ale lider światowej klasyfikacji bawił się w tym meczu bardzo dobrze, jednocześnie fundując sporo rozrywki kibicom, kosztem mniej znanego rywala. Hiszpan wygrał w trzech setach, 6:4, 7:6(2), 6:3 i czeka na wyłonienie rywala w 1/16 finału.

17:10 Alexander Zverev (21. ATP) miał trochę problemów z Yosuke Watanukim (116. ATP), ale po przegranym drugim secie wrzucił wyższy bieg i nie dał się dogonić. Niemiec wygrał 6:4, 5:7, 6:2, 6:2 i w 1/16 finału zmierzy się z Matteo Berrettinim.

16:11 Druga rakieta świata nadspodziewanie łatwo przegrała pierwszego seta z Warwarą Graczową (41. WTA), ale z nie takich opresji Aryna Sabalenka (2. WTA) już wychodziła. Tak było i tym razem, faworytka wydarła zwycięstwo 2:6, 7:5, 6:2 i to ona awansowała do 1/16 finału. Tam czeka już na nią Anna Blinkowa.

15:58 Bezlitośnie skuteczny, imponujący serwisem, ale i panowaniem nad emocjami - Hubert Hurkacz (18. ATP) ponownie wygrywa bez straty seta. Wygrana 7:6(4), 6:4 6:4 nad wyżej sklasyfikowanym Lorenzo Musettim (16. ATP) to 150. zwycięstwo Polaka w karierze. Obszerne podsumowanie znajdziecie tutaj

Ani przez chwilę nie stracił kontroli nad meczem - Hurkacz pokonuje Musettiego
Ani przez chwilę nie stracił kontroli nad meczem - Hurkacz pokonuje MusettiegoAFP

15:46 Alex de Minaur (17. ATP) żegna się z Wimbledonem już po drugim meczu. Sklasyfikowany tuż nad Hubertem Hurkaczem Australijczyk nie zdołał choćby jednego seta odebrać 38-letniemu weteranowi, Matteo Berrettiniemu (27. ATP). Włoch pokonał 24-latka 6:3, 6:4, 6:4 i czeka na rywala w kolejnej rundzie.

14:55 Holger Rune (6. ATP) bez większych problemów pozbawił złudzeń Roberto Carballesa Baenę (57. ATP), wygrywając swój mecz 6:3, 7:6(3), 6:4 i przechodząc do trzeciej rundy turnieju.

14:38 Daniił Miedwiediew pewnie dokończył mecz przeniesiony z czwartku. Choć po tie-breaku w trzecim secie, to jednak bez oddania ani jednej partii faworyt odprawił Adriana Mannarino 6:3, 6:3, 7:6(5).

14:10 Alicja Rosolska i Ukrainka Nadia Kiczenok przegrały z rozstawionymi z "trójką" Australijką Storm Hunter i Belgijką Elise Mertens 0:6, 2:6 w pierwszej rundzie debla wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu.

12:50 Pierwszy mecz piątku na Wimbledonie zakończył się niefortunnie - kreczem Pauli Badosy (35. WTA). Hiszpanka przegrała pierwszego seta wysoko, na początku drugiego musiała poddać mecz i Marta Kostiuk (36. WTA) przechodzi do 1/16 finału.

10:50 Hubert Hurkacz w trzeciej rundzie Wimbledonu zagra z Lorenzo Musettim. Nie będzie to łatwa przeprawa dla Polaka - Włoch to 16. rakieta na świecie. Na temat pojedynku Hurkacza z Musettim wypowiedział się włoski dziennikarz, który spodziewa się wyrównanej rywalizacji. "Musetti w tym roku dobrze gra na trawie. Z łatwiejszymi przeciwnikami był w stanie prezentować ofensywny tenis i dokładał do tego swoją dobrą rękę. Teraz dowiemy się, jak poradzi sobie z kimś takim, jak Hurkacz. Polak świetnie serwuje, potrafi swoim bekhendem przejąć inicjatywę i wie, jak poruszać się po korcie" - mówi Lorenzo Ercoli.

8:30 Wracamy jeszcze na moment do czwartku i wygranej Magdy Linette z Barborą Strycovą. Polka nie ukrywała radości po zakończeniu spotkania. "Można było ten mecz rozstrzygnąć szybciej, ale z drugiej strony takie wygrane są bardzo budujące mentalnie" - powiedziała Linette.

07:35 Dzisiaj wielkie emocje czekają fanów polskiego tenisa. Na Wimbledonie zobaczymy bowiem występy Huberta Hurkacza, Igi Świątek, Magdy Linette, Jana Zielińskiego oraz Alicji Rosolskiej. I to właśnie ta ostatnia jako pierwsza pojawi się na korcie, bowiem o 12:00 w parze z Kiczenok zmierzy się z Hunter i Mertens. Emocje zapowiadają się przednie! Bądźcie razem z nami.