Tenis Flash: Iga Świątek i Hubert Hurkacz grają dalej. Polak pokonał Tsitsipasa

Hubert Hurkacz pokonał Stefanosa Tsitsipasa
Hubert Hurkacz pokonał Stefanosa TsitsipasaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:01 Oto nasz Flashmoment dnia.

Flashmoment dnia

22:25 Iga Świątek również gra dalej! Polka przegrała pierwszego seta w meczu z Qinwen Zheng, ale zdołała odrobić straty i wygrać 3-6, 6-1, 6-1.

Iga Świątek - wypowiedź pomeczowa

22:15 Kolejna zawodniczka - Elena Rybakina zrezygnowała z gry z Jasmine Paolini z powodu kontuzji.

20:53 Maria Sakkari odpadła w trzeciej rundzie, a Karolina Muchova pokonała swoją grecką przeciwniczkę 6-3, 2-6, 6-3 w 117 minut.

20:32 Hubert Hurkacz pokonał Stefanosa Tsitsipasa w Cincinnati 6-3, 6-4!

Więcej o meczu tutaj.

Z kolei Mackenzie McDonald musiał wycofać się z meczu z Adrianem Mannarino z powodu kontuzji.

19:53 W jednym z ciekawszych starć dnia Alex Zverev pokonał Daniila Medvedeva w trzech setach 6-4, 5-7, 6-4.

Skrót meczu Zverev - Medvedev

18:57 Alexei Popyrin (58. ATP) awansował do ćwierćfinału turnieju w Cincinnati. Australijczyk w trzech setach (6:2; 1:6; 6:3) pokonał Emila Ruusuvuoriego (60. ATP).

18:39 Marketa Vondrousova (10. WTA) potwierdza dobrą formę z ostatnich tygodni i pokonała 7:5; 6:4 Sloane Stephens (38. WTA). Czeszka wywalczyła awans do ćwierćfinału turnieju w Cincinnati. Teraz na korcie centralnym zagra Stefanos Tsitsipas z Hubertem Hurkaczem, ale początek tego meczu nie przed godziną 19:00 polskiego czasu.

18:07 Niestety nie mamy już swojego przedstawiciela w singlowym turnieju Lotto Kozerki Open. Kacper Żuk (341. ATP) przegrał 3:6; 4:6 z Eliasem Ymerem (181. ATP) i pożegnał się z zawodami. Wcześniej również w ćwierćfinale odpadł Maks Kaśnikowski.

16:54 Za moment ruszają dzisiejsze zmagania w Cincinnati, więc warto przypomnieć sobie, co działo się wczoraj wieczorem i w nocy podczas zmagań mężczyzn. Więcej tutaj

16:18 Niestety Maks Kaśnikowski (329. ATP) nie miał dziś żadnych szans w starciu z Jesperem de Jongiem (183. ATP). Holender wygrał bardzo pewnie 6:0; 6:2 i awansował do półfinału w Kozerkach. Dalej gra też Benjamin Hassan (244. ATP), który wczoraj bronił piłek meczowych, gdy jego rywalem był Jiri Vesely. Dziś nie miał tylu problemów i wygrał 7:5; 6:1 z Mariusem Copilem (350. ATP).

14:57 Długo trwało pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe w Kozerkach. Ostatecznie Denis Yevseyev (307. ATP) wygrał 6:3; 3:6; 7:6(5) z Maxime Janvierem (345. ATP) Kazach w trzecim secie prowadził 4:1, ale nie zdołał utrzymać przewagi i wygrał dopiero w tie-breaku.

13:42 Maja Chwalińska (409. WTA) awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF W40 we Wrocławiu. Polka wygrała 6:3; 6:4 z Seone Mendez (284. WTA). Maja po dobry występie w Kozarkach, gdzie odbywały się zawody rangi WTA 125, teraz kontynuuje dobrą passę.

07:33 Hubert Hurkacz pokonał Bornę Coricia i awansował do 1/8 turnieju singla w Cincinnati. Dziś jego rywalem będzie Stefanos Tsitsipas. To spotkanie odbędzie się na korcie centralnym po zakończeniu meczu Markety Vondrousovej z Sloane Stephens, ale nie przed godziną 19 czasu polskiego.

Dalej gra również Iga Świątek, która nie dała żadnych szans Danielle Collins i wygrała 6:0; 6:1. Teraz jej rywalką w walce o ćwierćfinał będzie Qinwen Zheng, czyli 24. rakieta świata, która wyeliminowała w poprzedniej rundzie Venus Williams