Tenis Flash: Hubert Hurkacz i Magda Linette  z awansem do 3. rundy Wimbledonu

Tenis Flash: Hubert Hurkacz i Magda Linette z awansem do 3. rundy Wimbledonu
Hubert Hurkacz to półfinalista Wimbledonu z 2021 roku
Hubert Hurkacz to półfinalista Wimbledonu z 2021 rokuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:56 Po dwóch setach zwieńczonych tie-breakami zrobiło się naprawdę późno i mecz Murraya z Tsitsipasem zostanie wznowiony jutro. Choć przegrał pierwszą partię, 36-letni Andy Murray wygrał dwie kolejne i już tylko jednej brakuje mu do awansu.

21:34 Bułgar Grigor Dimitrov (24. ATP) dał się przełamać niżej notowanemu Ilji Iwaszce (102. ATP) już w pierwszym gemie, ale chwilę później zgarnął pięć gemów z rzędu i w kolejnych setach nie oddał już inicjatywy rywalowi, wygrywając 6:3, 6:4, 6:4.

21:25 Anastasija Potapowa (23. WTA) bez problemów wygrała 6:3, 7:5 ze Słowenką Kają Juvan (244. WTA). Zwyciężczyni zmierzy się z sensacyjną Mirrą Andriejewą, najmłodszą zawodniczką na tym etapie Wimbledonu.

21:11 Serb Laslo Djere (60. ATP) poradził sobie z wyżej notowanym Benem Sheltonem (36. ATP). Amerykanin pewnie wygrał pierwszego seta, by następnie stracić trzy pozostałe. Djere wygrał 3:6, 6:3, 7:6(5), 6:3 i czeka na zwycięzcę hitu wieczoru, Tsitsipasa lub Murraya.

20:58 Kolejna faworytka melduje się w trzeciej rundzie. Tym razem Jessica Pegula (4. WTA), która w niewiele ponad godzinę rozprawiła się z Cristiną Bucsą (78. WTA). Amerykanka nie zostawiła złudzeń, wygrywając 6:1, 6:4.

20:29 Jelena Rybakina (3. WTA) awansowała do 1/16 finału na Wimbledonie. W pierwszym secie gładko pokonała Francuzkę Alize Cornet (74. WTA), ale w drugim zapachniało wyrównaniem. Faworytka musiała bronić się przed przełamaniem i dopiero w tie-breaku zdołała zamknąć bardzo wyrównanego seta. Wygrała 6:2, 7:6(2).

20:02 Znów niemałe zaskoczenie. Rozstawiony z nr 9 Taylor Fritz pożegnał się z Wimbledonem już w drugim meczu. Jego pogromcą okazał się Szwed Mikael Ymer (59. ATP), który najpierw przegrał dwa sety, by później z mozołem stratę odrobić i wygrać 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:2.

19:41 Sloane Stephens (39. WTA) wygrała pierwszego seta i prowadziła 5:2 w drugim. Nie tylko straciła drugą partię 5:7, ale przegrała również w trzeciej i nie sprostała faworytce, Donnie Vekić (21. WTA). Jej powrót do rywalizacji jest jednym z najbardziej spektakularnych w tej edycji Wimbledonu.

19:13 W turnieju pań do 3. rundy awansowała turniejowa „5”. Carolinie Garcia pokonała Leylah Fernandez (95. WTA) po super tie-breaku w trzecim secie. Francuzka wygrała 3:6; 6:4; 7:6(6).

19:11 Daniel Elahi Galan (85. ATP) pokonał 6:3; 3:6; 6:3; 7:6(3) Oscara Otte (233. ATP) i awansował do 3. rundy Wimbledonu. Do tej samej fazy turnieju awansowali Roman Safiullin (92. ATP), który pokonał 7:5; 6:3; 7:6(4) Corentina Mouteta (71. ATP) oraz Tommy Paul (15. ATP). Amerykanin ograł 6:4; 7:6(4); 6:7(4); 6:4 Milosa Raonica (849. ATP).

18:56 Magda Linette zagra w 3. rundzie Wimbledonu. Polka pokonała po trzygodzinnym meczu 6:4; 6:7(6); 6:3 Barborę Strycovą (623. WTA). Czeszka to półfinalistka tego turnieju z 2019 roku.

18:22 Spora niespodzianka również w turnieju pań. Triumfatorka turnieju w Birmingham i ćwierćfinalistka z Eastbourne – Jelena Ostapenko (17. WTA) przegrała w 2. rundzie z Soraną Cirsteą. Rumunka wygrała 4:6; 7:6(6); 6:4. Łotyszka to półfinalistka tego turnieju z 2018 roku, a Rumunka wyrównała swój najlepszy wynik, docierając do 3. rundy.

18:12 Duża niespodzianka w turnieju męskim i po raz kolejny ogromna radość dla gospodarzy. Liam Broady (142. ATP) pokonał na korcie centralnym Caspera Ruuda (4. ATP). Brytyjczyk dał przede wszystkim koncert gry w ostatniej partii. Broady wygrał 6:4; 3:6; 4:6; 6:3; 6:0.

18:03 Jiri Lehecka (37. ATP) bardzo pewnie zameldował się w 3. rundzie. Czech pokonał 6:2; 6:2; 6:2 Francisco Cerundolo (19. ATP). Dalej gra w turnieju pań gra też Beatriz Haddad Maia (13. WTA). Brazylijka miała sporo problemów z Jaqueline Cristian (133. WTA), ale wygrała 4:6; 6:2; 6:4. Haddad Maia zagra w 3. rundzie, co jest dla niej najlepszym wynikiem w karierze na Wimbledonie.

18:00 Nadzieja gospodarzy w turnieju pań – Katie Boulter (89. WTA) awansowała do 3. rundy. Brytyjka pokonała 6:0; 3:6; 6:4 Wiktorię Tomową (88. WTA). Na Boulter w kolejnym meczu czeka trudne wyzwanie, bo zmierzy się z Eleną Rybakiną lub Alize Cornet.

17:37 Elisabetta Cocciaretto (43. WTA) gładko 6:3; 6:1 ograła Rebekę Masarovą (66. WTA). Włoszka po raz pierwszy w karierze awansowała do 3. rundy Wimbledonu. W tym roku dotarła do tej samej fazy na French Open.

17:30 Oficjalny profil turnieju przekazał wyrazy współczucia dla ofiar wypadku przy szkole podstawowej w dzielnicy Wimbledon. Kobieta kierująca autem wjechała w budynek. Zginęła dziewczynka, a kilka osób zostało rannych.

17:06 Matteo Berrettini (38. ATP) zrewanżował się swojemu rodakowi Lorenzo Sonego (42. ATP) za porażkę ze Stuttgartu sprzed prawie miesiąca. Finalista Wimbledonu z 2021 roku wygrał 6:7(5); 6:3; 7:6(7); 6:3 i zameldował się w 2. rundzie.

17:00 Koniec kariery Anett Kontaveit (81. WTA). Estonka zapowiadała, że po Wimbledonie kończy z zawodowym tenisem. Jej pogromczynią okazała się Marie Bouzkova (33. WTA). Czeszka wygrała bardzo łatwo 6:1; 6:2. Kontaveit to ćwierćfinalistka Australian Open z 2020 roku oraz finalistka turnieju WTA Finals 2021. Najwyżej w karierze była na drugim miejscu, miało to miejsce rok temu. Na swoim koncie ma 17 finałów turniejów WTA. Sześć z nich zakończyła triumfem.

16:50 Andriej Rublow (7. ATP) stoczył prawie trzygodzinny bój ze swoim rodakiem Aslanem Karacjewem (50. ATP). Ostatecznie bardziej utytułowany Rosjanin okazał się górą w tym starciu, wygrywając 6:7(4); 6:3; 6:4; 7:5.

16:32 Kolejne rozstrzygnięcia w turnieju męskim. Awans do drugiej rundy wywalczył Alexander Zverev (21. ATP), który pokonał 6:4; 7:6(4); 7:6(5) Gijsa Brouwera (153. ATP). Jason Kubler to kolejny Australijczyk, który po trudnym boju awansował do 2. rundy. Pokonał on 6:4; 4:6; 6:2; 3:6; 6:3 Ugo Humberta (39. ATP). Dalej gra też Nicolas Jarry (28. ATP). Chilijczyk ograł 4:6; 6:2; 6:4; 6:1 Marco Cecchinato (89. ATP).

16:17 Za nami dwa pięciosetowe starcia w turnieju mężczyzn. Yosuke Watanuki (116. ATP) przegrywał 0:2 w setach, ale odwrócił losy meczu i ostatecznie wygrał 6:7(5); 5:7; 7:6(5); 7:6(3); 6:3. Jego rywalem był Szwajcar – Marc-Andrea Huesler (81. ATP). Botic van de Zandschulp (44. ATP) również stoczył ponad czterogodzinny bój. Jego rywalem był Zhizhen Zhang (52. ATP). Holender wygrał to spotkanie 2:6; 7:6(3); 7:6(6); 3:6; 6:2.

16:02 Viktorija Golubic (139. WTA) dość łatwo ograła 6:3; 7:6(4) Annę Karolinę Schmiedlovą (77. WTA).

15:58 Maximillian Marterer (170. ATP) zagra w 3. rundzie Wimbledonu. Niemiec pokonał 7:5; 7:6(5); 6:4 Michaela Mmoha (119. ATP). Dość łatwo do tej samej fazy turnieju awansował Denis Shapovalov (29. ATP). Półfinalista Wimbledonu sprzed dwóch lat wygrał 6:3; 6:4; 7:6(7) z Gregoire Barrere (49. ATP).

15:55 Dalej w turnieju pań gra Aliaksandra Sasnowicz (69. WTA). Białorusinka łatwo 6:2; 6:1 pokonała Nurię Parrizas-Diaz (105. WTA) i awansowała do 2. rundy. Spore problemy miała Bianca Andreescu (50. WTA), ale ostatecznie triumfatorka US Open z 2019 roku pokonała 6:3; 3:6; 6:2 Annę Bondar (110. WTA).

15:52 Swoje spotkanie rozpoczęła Magda Linette, a jej rywalką jest Barbora Strycova.

15:51 Dramat jednej Czeszki i szczęście drugiej. Karolina Muchova (16. WTA) – finalistka tegorocznego French Open – przegrała 4:6; 7:5; 1:6 z Jule Niemeier (103. WTA). Natomiast Marketa Vondrousova (42. WTA) ograła 6:3; 6:3 Weronikę Kudiermietową (12. WTA).

15:42 Ważne zwycięstwa Australijczyków na Wimbledonie. Alex De Minaur (17. ATP) pokonał 6:7(5); 6:3; 6:3; 7:6(2) Kimmera Coppejansa (188. ATP) i awansował do 2. rundy. Do tej samej fazy turnieju awansował Christopher O’Connell (73. ATP), który ograł 7:5; 6:4; 4:6; 6:4 Hamada Medjedovicia (156. ATP). Na zakończenie tego drugiego meczu czekała Magda Linette. Polka za kilkanaście minut rozpocznie walkę o trzecią rundę.

15:26 Victoria Azarenka (20. WTA) nie dała żadnych szans Nadii Podoroskiej (80. WTA) i pewnie awansowała do 3. rundy. Była numer "1" rankingu WTA i dwukrotna półfinalistka Wimbledonu wygrała z Argentynką 6:3; 6:0.

15:14 Mirra Andreeva (102. WTA) awansowała do 3. rundy Wimbledonu 16-letnia Rosjanka nie dawała żadnych szans Barborze Krejcikovej (11. WTA) i prowadziła 6:3; 4:0. Wtedy Czeszka zdecydowała się poddać spotkanie.

14:49 Tomas Martin Etcheverry (32. ATP) kończy udział w Wimbledonie na 1/32 finału. W drugiej rundzie musiał uznać wyższość niezmordowanego Stana Wawrinki (88. ATP). Szwajcar wygrał 6:3, 4:6, 6:4, 6:2 i w kolejnym meczu stanie przed największym wyzwaniem, zagra z Novakiem Djokoviciem.

14:33 Lorenzo Musetti (16. ATP) w imponującym stylu pokonał starszego o pięć lat Jaume Munara (109. ATP). Odesłał Hiszpana do domu z wynikiem 6:4, 6:3, 6:1. Włoch awansował do 1/16 finału kilkanaście minut po Hubercie Hurkaczu i właśnie z nim zmierzy się w 3. rundzie turnieju. Zobaczcie wymianę, która była ozdobą meczu Musettiego:

14:21 Petra Martić (29. WTA) nie najlepiej zaczęła mecz z Diane Parry (96. WTA). Chorwatka po przegranym pierwszym secie musiała gonić wynik i udało jej się to. Rywalkę odprawiła wynikiem 4:6, 6:3, 6:3. Zatem to właśnie Chorwatka będzie przeciwniczką Igi Świątek w kolejnym meczu na Wimbledonie.

14:15 Hubert Hurkacz znów zdołał wygrać mecz bez straty seta, choć w trzecim doszło do nerwowej końcówki i tie-breaka. Polak w niewiele ponad dwie godziny poradził sobie z Janem Choinskim, wygrywając 6:4, 6:4, 7:6(3). Nasze podsumowanie meczu Polaka znajdziessz tutaj.

Statystki meczu Choinski – Hurkacz
Statystki meczu Choinski – HurkaczFlashscore

14:11 Na jednym meczu swój udział w Wimbledonie kończy Linda Noskova (45. WTA). Choć Czeszka była faworytką, to bardziej doświadczona Dalma Galfi (126. WTA) znalazła na nią sposób. Węgierka wygrała 6:7(6), 6:2, 6:2.

14:08 J.J. Wolf (48. ATP) żegna się z turniejem singlowym na Wimbledonie. Amerykanin zdołał doprowadzić do tie-breaka w drugim secie, ale trzeciego przegrał do zera. Aleksandr Bublik z Kazachstanu może cieszyć się z wygranej 6:3, 7:6(5), 6:0.

14:00 Roberto Carballes Baena przegrał pierwszego seta, ale później nie oddał już żadnego i to on wygrał 6:7(0), 6:3, 6:4, 6:4 mecz przeciwko Matteo Arnaldiemu. Teraz przed Hiszpanem nie lada wyzwanie: zmierzy się z Holgerem Rune w 1/16 finału.

13:56 Młody Arthur Flis (64. ATP) musi jeszcze poczekać na sukcesy na Wimbledonie. Alejandro Davidovich Fokina (34. ATP) miał kłopoty z Francuzem tylko w pierwszym secie, później poszło już z górki i Hiszpan przechodzi do 1/16 finału po wygranej 7:6(3), 6:1, 6:2.

13:52 Alycia Parks (51. WTA) jest kolejną ofiarą Any Bogdan (57. WTA) po Ludmile Samsonowej. Tym razem doświadczona Rumunka pokonała wyżej notowaną rywalkę w trzech setach, 1:6, 6:3, 6:2. W 1/16 finału czeka na nią Łesia Curenko.

13:45 Quentin Halys (79. ATP) pierwszym czwartkowym wygranym w turnieju ATP na Wimbledonie. Z Aleksandarem Vukiciem (87. ATP) poradził sobie sprawnie, wygrywając 6:3, 6:1, 6:4. W kolejnej rundzie nie będzie już tak łatwo, czeka na niego Jannik Sinner.

13:38 Trzy zwycięstwa Ukrainek w serii. W meczu szybkich wymian Elina Switolina (76. WTA) pokonała Elise Mertens (28. WTA) 6:1, 1:6, 6:1 i właśnie ona zmierzy się z Sofią Kenin w następnej rundzie. Z kolei Łesia Curenko (60. WTA) w dwóch setach poradziła sobie z Czeszką Kateriną Siniakovą (32. WTA), wygrywając swój mecz 6:4, 6:1. Anhelina Kalinina miała naprzeciw siebie znacząco słabszą nominalnie rywalkę, 20-letnią Jessikę Bouzas Maneiro z Hiszpanii. Udało się ją pokonać 6:4, 6:3 i to Kalinina zagra dalej.

13:24 Pogromczyni Coco Gauff gra dalej. Tym razem Sofia Kenin (128. WTA) w dwóch setach pokonała Chinkę Xinyu Wang (73. WTA) i jako pierwsza w czwartkowe popołudnie zapewniła sobie awans do 1/16 finału na Wimbledonie. Wygrana 6:4, 6:3 zajęła jej tylko godzinę i 15 minut.

08:35 Dziś ponownie spore emocje czekają polskich fanów tenisa, bo Hubert Hurkacz i Magda Linette zagrają o 3. rundę Wimbledonu. Polak swoje spotkanie z Janem Choinskim rozpocznie już o godzinie 12, natomiast Polka będzie grała nieco później.

Dziś czeka nas też kilka naprawdę dobrych meczów na czele ze starciem Andy MurrayStefanos Tsitsipas. Wśród pań emocjonująco zapowiada się pojedynek Elena RybakinaAlize Cornet. Francuzka rok temu wyeliminowała w 3. rundzie Igę Świątek