Tenis Flash: Hurkacz musiał uznać wyższość Alcaraza, który w finale zagra z DjokoviciemAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:22 W kobiecym tenisie nie było wątpliwości, z jakiego meczu powinien pochodzić najciekawszy fragment dnia. To moment, w którym Coco Gauff potwierdziła, że odrobiła zadanie przed meczem z Karoliną Muchovą.

FlashMoment niedzieli WTA

23:11 Ponieważ wielki finał pomiędzy Alcarazem i Djokoviciem w Cincinnati nie skończy się przed północą, na FlashMoment niedzieli wybraliśmy fragment innego meczu. I choć nazwiska Zhanga oraz Iwaszki są mniej znane, to równie polecamy tę wymianę!

FlashMoment ATP na niedzielę, 20 sierpnia

21:46 Choć ma dopiero 19 lat, Coco Gauff (7. WTA) ostatnio prezentuje się doskonale fizycznie i dojrzale psychicznie. W takiej formie stanowiła realną przeszkodę dla Karoliny Muchovej (17. WTA). Czeszka jest znana z agresywnej, wszechstronnej, ale też chimerycznej gry. Ponieważ w finale turnieju w Cincinnati przydarzały jej się błędy, po dwóch godzinach musiała uznać wyższość młodszej faworytki. Gauff wygrała 6:3, 6:4 i wygrała największy dotąd finał w swojej karierze.

20:05 Magdalena Fręch (77. WTA) bez większych problemów rozprawiła się z Tamarą Korpatsch (78. WTA) w drugim meczu kwalifikacyjnym do turnieju w Cleveland. Wygrana 6:3, 6:3 zajęła łodziance godzinę i 23 minuty i pozwoliła wejść do głównej drabinki rozgrywek.

11:43 Już ok. 22:30 na kort centralny w Cincinnati mają wyjść Carlos Alcaraz i Novak Djoković. Serb i Hiszpan zagrają przeciwko sobie po raz czwarty, a po raz trzeci z rzędu w turnieju, w którym obaj biorą udział. Czy wielki Nole weźmie rewanż za finał Wimbledonu?

Dotychczasowe mecze Djokovicia z Alcarazem
Dotychczasowe mecze Djokovicia z AlcarazemFlashscore / AFP

07:10 Novak Djoković po meczu chwalił swojego półfinałowego rywala. (polskie napisy)

Wypowiedź pomeczowa Djokovicia

06:35 Bez straty seta z Alexandrem Zverevem poradził sobie Novak Djoković. Serb wygrał w półfinale 7:6(5), 7:5 i w finale turnieju ATP 1000 w Cincinnati zmierzy się z Alcarazem

Skrót meczu Zverev - Djokovic

06:30 Hubert Hurkacz, podobnie jak w Toronto, wygrał pierwszego seta z Carlosem Alcarazem, ale Hiszpan ponownie odwrócił losy tego pojedynku i wygrał 2:6, 7:6(4), 6:3. W drugim secie doszło do tie-breaka, gdzie Polak mógł liczyć na zakończenie spotkania, ale Alcaraz w kluczowej fazie tego gema popisał się dwoma małymi przełamaniami i doprowadził do remisu. Wcześniej Hurkacz miał piłkę meczową przy stanie 5:4 i 40-30 w drugim secie. Niestety ostatecznie doszło do trzeciej partii, w której będący na fali Hiszpan przełamał wrocławianina i wykonał wyrok.

Oto jedna z najładniejszych wymian tego spotkania, zakończona przybiciem piątki między oboma zawodnikami: