Czeska porażka w Cleveland. Krejcikova, Siniakova i Fruhvirtova nie wygrały nawet seta

Barbora Krejcikova nie wygrała seta przeciwko Tauson
Barbora Krejcikova nie wygrała seta przeciwko TausonProfimedia
Czeskie tenisistki zupełnie nie poradziły sobie w Cleveland. Żadna z czterech zawodniczek nie odniosła sukcesu i wszystkie pożegnały się z US Open bez wygranego seta. Barbora Krejcikova nie mogła dojść do formy po kontuzji kostki i nie wygrała nawet seta w swoich przygotowaniach do ostatniego turnieju wielkoszlemowego w sezonie, przegrywając gładko 4:6, 1:6 z duńską "szczęśliwą przegraną" Clarą Tauson. Katerina Siniakova uległa Hiszpance Sarze Sorribes Tormo z powodu bólu pleców i poniosła piątą porażkę z rzędu. Natomiast Linda Fruhvirtova przegrała po raz szósty z rzędu z rozstawioną z nr 6 Caroline Garcią. Wcześniej odpadła Linda Noskova.

Tauson - Krejcikova 6:4, 6:1

Barbora Krejcikova wygrała turniej WTA 1000 w Dubaju w lutym po pokonaniu wszystkich trzech najlepszych zawodniczek i zagrała w finale na trawie w Birmingham w czerwcu, ale poza tym nie ma się czym pochwalić.

Co więcej, na początku lata przeszkodziła jej kontuzja kostki, która spowodowała, że wycofała się w drugiej rundzie Wimbledonu, a następnie musiała spędzić kilka tygodni na rekonwalescencji. Spóźniła się na US Open Series i nie wygrała nawet seta podczas dwóch turniejów w Ohio przed ostatnim turniejem wielkoszlemowym sezonu.

W Cincinnati nie sprostała Victorii Azarence, a teraz w Cleveland niespodziewanie przegrała ze światowym numerem "90" Clarą Tauson, która weszła do turnieju głównego jako szczęśliwa przegrana z kwalifikacji.

Krejcikova objęła prowadzenie 4:2 na początku meczu i walczyła o kolejne przełamanie, ale nie była w stanie utrzymać solidnego poziomu gry. Przegrała 10 z 11 kolejnych gemów i uległa młodszej o siedem lat Dunce 4:6, 1:6.

20-letnia Tauson zagra z finalistką US Open 2021 Leylah Fernandez o siódmy ćwierćfinał na kortach WTA. Kanadyjka wcześniej pokonała Lindę Noskovą.

Siniakova - Sorribes Tormo 2:6, 0:4 / Krecz

Katerina Siniakova świętowała triumf na trawie w Bad Homburg w Niemczech 1 lipca, uzupełniając swoją kolekcję trofeów ze wszystkich nawierzchni. Następnie udało jej się wziąć udział w Wimbledonie, ale od tego czasu nie wygrała i teraz poniosła piątą porażkę z rzędu.

Przygotowując się do ostatniego turnieju wielkoszlemowego w sezonie, 27-latka z Hradec Kralove zagrała w czterech turniejach i zdołała wygrać tylko jednego seta. Po Heather Watson, Ludmile Samsonovej, Markecie Vondrousovej, tym razem w Cleveland poniosła porażkę z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo, której uległa 2:6 i 0:4. W drugim secie poddała mecz z powodu bólu pleców.

Krejcikova i Siniakova nadal występują w grze podwójnej, gdzie we wtorek zmierzą się w ćwierćfinale. Jednak na tydzień przed rozpoczęciem US Open, gdzie powinny bronić tytułu w deblu, ich dalszy występ jest bardzo niepewny.

Garcia - L. Fruhvirtova 6:3, 6:2

Linda Fruhvirtova nie zaskoczyła w Cleveland i przegrała po raz szósty z rzędu. 18-letnia Czeszka w Ohio nie miała szans z rozstawioną ze światowym numerem "7" Caroline Garcią, która wygrała 6:3, 6:2 i przerwała passę czterech porażek.

Utalentowana czeska tenisistka po raz ostatni wygrała dwa miesiące temu w kwalifikacjach w Eastbourne.

Tak więc, podczas gdy czescy kibice łatwo przyzwyczaili się do sukcesów w poprzednich turniejach WTA 1000 w Montrealu i Cincinnati, teraz muszą przełknąć cztery porażki w pierwszej rundzie.