Naomi Osaka ma nadzieję na lepsze wyniki po skopiowaniu stylu Djokovicia przy returnie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Naomi Osaka ma nadzieję na lepsze wyniki po skopiowaniu stylu Djokovicia przy returnie

Naomi Osaka osiąga w Dausze najlepszy wynik w sezonie
Naomi Osaka osiąga w Dausze najlepszy wynik w sezonieReuters
Naomi Osaka powiedziała, że wzięła przykład z taktyki Novaka Djokovica i poprawiła swoją grę przy returnie na Qatar Open. Była numer jeden na świecie kobiet odniosła dwa zwycięstwa z rzędu po raz pierwszy od prawie dwóch lat.

26-letnia Japonka z trudem odnalazła swój rytm po powrocie na korty w zeszłym miesiącu po 15-miesięcznej przerwie, podczas której urodziła pierwsze dziecko.

Osaka przegrała w drugiej rundzie w Brisbane w swoim pierwszym turnieju po powrocie, a następnie poległa na pierwszej przeszkodzie w Australian Open i Abu Dhabi.

Jednak po pokonaniu Caroline Garcii, która ograła ją w Melbourne Park, pokazała przebłyski swojej najlepszej formy w zwycięstwie 6:3; 7:6(9) nad Petrą Martic w 2. rundzie. Powiedziała, że mogła w tym pomóc zmiana techniczna.

"Zmieniłam swój return – nie chcę mówić styl, ale chyba formę. Nie wiem, jak to opisać" – powiedziała dziennikarzom czterokrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych.

"Na przykład wcześniej robiłam jeden krok, jeden krok, a potem wskakiwałam, ale teraz po prostu wskakuję obiema nogami, bo najwyraźniej Djokovic tak robi, więc dlaczego nie skopiować najlepszego returnującego na świecie?".

Osaka, która ostatnio wygrała dwa mecze z rzędu na poziomie WTA w 2022 roku podczas Miami Open, powiedziała, że rozmowa z trenerem Wimem Fissette'em zapoczątkowała zmiany w jej grze.

"To było frustrujące, wiedząc, że mój serwis jest jednym z najlepszych serwów, ośmielę się powiedzieć, na świecie" – przekazała Osaka. "Naprawdę chciałam nad tym popracować i poprawić return"– dodała. 

"Chciałam popracować nad rzeczami, które wiem, że powinny być dużo lepsze, a return był jedną z nich. Dużo o tym rozmawialiśmy, wyjeżdżając z Melbourne, zdecydowanie musiałam to poprawić" – podsumowała Japonka. 

W środę Osaka zmierzy się z Ukrainką Łesią Curenko.