Tenis Flash: Trwa drugi dzień Australian Open! Fręch i Hurkacz awansowali dalej

Tenis Flash: Trwa drugi dzień Australian Open! Grają Polacy
Tenis Flash: Trwa drugi dzień Australian Open! Grają PolacyAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:54 Oddajemy głos Dawidowi Żbikowi (dziennikarzowi, autorowi podcastu Czas na Tenis), a czoła chylimy przed Hubertem Hurkaczem. Polak potrzebował tylko trzech setów na zaliczenie 24 asów serwisowych, podczas gdy rywale takie liczby wykręcają dopiero po pięciu setach.

20:45 Ten krok bardzo wizerunkowo pomaga Arabii Saudyjskiej. Ale czy jest korzystny - poza aspektem finansowym - dla Rafaela Nadala, nowego ambasadora Saudów?

20:23 Udany początek turnieju ITF W35 w Buenos Aires dla Anny Hertel (809. WTA). Polka w dwóch setach (6:2, 7:5) pokonała Marię Victorię Marchesini (1087. WTA) z Argentyny. W drugiej rundzie zadanie wygląda na znacznie trudniejsze – jej rywalką będzie rozstawiona z 11. Francuzka Alice Rame (531. WTA), która w pierwszej rundzie miała wolny los.

17:10 Olaf Pieczkowski szybko skończył udział w turnieju deblowym w Dosze. W duecie z Khumoyunem Sultanovem – pomimo rozstawienia – przegrali w dwóch setach z japońską parą Imamura/Tajima 5:7, 4:6.

15:47 W Melbourne zaraz będzie środek nocy, a dopiero zakończyło się ostatnie spotkanie drugiego dnia turnieju. Felix Auger-Aliassime (30. ATP) po ponad pięciu godzinach pojedynku pokonał Dominicka Thiema (92. ATP) 6:3, 7:5, 6:7(5), 5:7, 6:3 i awansował do drugiej rundy, w której zmierzy się z Hugo Grenierem (178. ATP), który do głównego turnieju wszedł po kwalifikacjach.

14:36 Jan-Lennard Struff (25. ATP) był o włos od pożegnania się z Australian Open. Ku uciesze gospodarzy, Rinky Hijikata (71. ATP) zdołał zwyciężyć w tie-breaku czwartego seta i utrzymał się w meczu, a następnie zaczął od przełamania doświadczonego Niemca. Struff odrobił jednak stratę, doprowadził do tie-breaka, a w nim prowadził już 5-1, by niespodziewanie wypuścić kontrolę na chwilę i wygrać dopiero 10-8, a w całym meczu 3:6, 6:3, 6:2, 6:7(2), 7:6(8).

14:32 Iga Świątek dopiero jutro rozpocznie rywalizację w Australian Open, a już ubyło sporo rywalek w jej części drabinki. Rozstawione zawodniczki, które mogły być rywalkami Polki w trzeciej lub czwartej rundzie, sensacyjnie odpadły po pierwszym meczu. Były to Weronika Kudiermietowa, Marketa Vondrousova i Marie Bouzkova.

13:20 Zakończyło się już bardzo ciekawe zestawienie w pierwszej rundzie turnieju pań pomiędzy Caroline Garcią (19. WTA) i Naomi Osaką (831. WTA). Francuzka pokonała wracającą do wielkiego tenisa po przerwie macierzyńskiej Japonkę 6:4, 7:6(2). W drugiej rundzie zmierzy się z Magdaleną Fręch (69. WTA).

12:20 Hubert Hurkacz (9. ATP) pewnie pokonał Omara Jasikę 7:6(4), 6:4, 6:2. Polak nie musiał wchodzić na najwyższe obroty i po dwóch godzinach i 12 minutach miał awans do drugiej rundy. W niej zmierzy się z Jakubem Mensikiem.

09:52 Z turniejem pożegnał się już trzykrotny triumfator wielkoszlemowych turniejów Andy Murray (44. ATP). Szkot w trzech setach uległ Tomasowi Martinowi Etcheverry'emu (30. ATP) 4:6, 2:6, 2:6. Murray nie był w stanie toczyć wyrównanego pojedynku ze swoim rywalem i wyglądał na zawodnika, który zmaga się z jakimś ukrytym urazem.

09:25 Magdalena Fręch wygrała z australijską tenisistką Darią Saville 6:7 (5-7), 6:3, 7:5 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Spotkanie trwało trzy godziny i 13 minut.

08:54 Organizacja ATP opublikowała najnowszy ranking. Hubert Hurkacz niezmiennie zajmuje w nim 9. pozycję. Na prowadzeniu jest Novak Djoković, który rozpoczął 408. tydzień na pozycji lidera. Do większych zmian może dojść po zakończeniu Australian Open.

06:45 Trwa mecz Magdaleny Fręch (69. WTA), która walczy o drugą rundę z Australijką Darią Saville (152. WTA). Przed godziną 8:00 ma rozpocząć się mecz Huberta Hurkacza (7. ATP) z Omarem Jasiką (341. ATP).

06:36 Trwa drugi dzień pierwszego w tym sezonie wielkoszlemowego turnieju. Zapowiedziano na dzisiaj aż 30 meczów w turnieju singlowym mężczyzn i 28 spotkań w drabince kobiet. Oto najważniejsze informacje z nocy:

Największą niespodziankę sprawił Flavio Cobolli (102. ATP), który wyeliminował w pierwszej rundzie Nicolasa Jarry'ego (18. ATP) po wygranej 6:4, 3:6, 6:3, 2:6, 6:5.

W drugiej rundzie męskiej imprezy zameldowała się za to turniejowa trójka w postaci Daniiła Miedwiediewa (3. ATP). Rosjanin pokonał Terence'a Atmane'a (145. ATP) 5:7, 6:2, 6:4, 1:0, po czym jego rywal skreczował pojedynek.

Po równo trzech godzinach walki w kolejnej fazie zawodów zapisał się też Stefanos Tsitsipas (7. ATP), który rywalizował z Zizou Bergsem (130. ATP) i wygrał 5:7, 6:1, 6:1, 6:3.

Największą niespodzanką w turnieju kobiet jest z pewnością porażką zwyciężczyni ostatniego Wimbledonu. Marketa Vondrousova (7. WTA) pożegnała się już bowiem z Australian Open po porażce z Dajaną Jastremską (93. WTA) 1:6, 2:6.

Problemów nie miała za to Coco Gauff (4 WTA). Amerykanka pewnie pokonała Annę Karolinę Schmiedlovą 6:3, 6:0.