Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę w Dubaju. Po raz trzeci zmierzy się ze Sloane Stephens

Sloane Stephens będzie pierwszą rywalką Igi Świątek w Dubaju
Sloane Stephens będzie pierwszą rywalką Igi Świątek w DubajuProfimedia
Po emocjonującym meczu Amerykanka Sloane Stephens zapewniła sobie awans do drugiej rundy w Dubai Duty Free Tennis Championships, gdzie stanie naprzeciw Igi Świątek. Stephens wygrała 6:4, 1:6, 6:2 z Francuzką Clarą Burel i po raz trzeci w karierze zmierzy się z Polką. Dotąd nie wygrała nawet seta, kolejna szansa we wtorek.

Niedzielny mecz pierwszej rundy turnieju WTA 1000 w Dubaju wyłonił rywalkę Igi Świątek. Polka niedzielę mogła spędzić na odpoczynku po sobotnim finale w Dausze, mając wolny los na starcie turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Sprawdź przebieg meczu Stephens-Burel punkt po punkcie

W amerykańsko-francuskiej bitwie na wietrznych kortach Dubaju lepsza okazała się Sloane Stephens (39. WTA), która pokonała Clarę Burel (46. WTA) po zaciętym pojedynku. Dynamika meczu zmieniała się jak podmuchy wiatru.

Wyrównany pierwszy set padł łupem 30-latki, która następnie kompletnie straciła inicjatywę na rzecz mniej doświadczonej Francuzki i obroniła tylko jednego gema w drugiej partii. W decydującej ponownie stanęła mocniej na nogach i od stanu 2:2 rozpoczęła marsz po wygraną. Burel broniła swojego podania długo w ósmym gemie, ale trzeciej piłki meczowej nie zatrzymała.

Iga Świątek zmierzy się ze Sloane Stephens po raz trzeci w oficjalnej rywalizacji, dotąd notując idealny bilans dwóch zwycięstw bez straty seta. Dotychczasowe mecze miały miejsce latem 2022, gdy zawodniczki trafiały na siebie najpierw w Cincinnati, a później podczas US Open. W drugim z tych turniejów Polka następnie triumfowała.