Qinwen Zheng stanie naprzeciw Igi Świątek w ćwierćfinale w Dubaju

Qinwen Zheng stanie naprzeciw Igi Świątek w ćwierćfinale w DubajuAFP
Najlepsza chińska tenisistka w Dausze pokonała Magdę Linette, a w Dubaju zdążyła wygrać z jej pogromczynią. Teraz poprzeczka zawiśnie wyżej, ponieważ z Igą Świątek jeszcze nigdy nie wygrała.

W ostatnim środowym meczu podczas turnieju WTA 1000 w Dubaju Anastasija Potapowa (35. WTA) nie sprostała rozstawionej z nr 6 faworytce, Qinwen Zheng (7. WTA). Chinka rozegrała dwa sety po 47 minut i pokonała swoją vis-a-vis pewnie, 6:3, 6:2. Teraz drabinka Dubai Duty Free Tennis Championships skojarzyła ją z Igą Świątek.

Zheng polscy kibice mogli oglądać ostatnio w Dausze, gdzie Chinka w trzech setach uporała się z Magdą Linette (48. WTA). Jej tenis zanotował w ostatnich miesiącach spory progres. Praworęczna 21-latka nie ma co prawda jeszcze żadnego tytułu w tym roku (w karierze dwa singlowe), ale dojście do finału Australian Open musi robić wrażenie, nawet jeśli w samym finale boleśnie przegrała z Aryną Sabalenką.

Z Igą Świątek Zheng po raz ostatni grała w styczniu, podczas United Cup. Wtedy to ona pełniła rolę swojej środowej rywalki z kortu, tzn. wygrała tylko pięć gemów przeciwko liderce rankingu, ulegając 6:2, 6:3. Był to piąty pojedynek Zheng ze Świątek, dotąd wszystkie trafiły na konto Polki.

Styczniowa wygrana z Zheng to część nieprzerwanej wciąż serii zwycięstw Polki z zawodniczkami z top 20. Jedyną porażką 2024 roku dotąd był mecz z niżej notowaną Lindą Noskovą.

Czwartkowy mecz ćwierćfinałowy odbędzie się na pewno nie wcześniej niż o 16:00. Mecz Świątek-Zheng możesz śledzić na żywo na Flashscore.