Tenis Flash: Ben Shelton wygrał turniej w Tokio i zdobył pierwszy tytuł w karierze

Ben Shelton zagra o pierwszy tytuł w karierze
Ben Shelton zagra o pierwszy tytuł w karierzeAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:05 Oto Flashmoment dnia.

Flashmoment dnia
Flashscore

18:48 Tamara Korpatsch (105. WTA) zdobyła swój pierwszy tytuł rangi WTA. Niemka wygrała turniej w Kluż-Napoca. Pokonała w finale 6:3; 6:4 reprezentantkę gospodarzy – Elenę Gabrielę Ruse (188. WTA). Korpatch osiągnie najwyższe miejsce w karierze w rankingu. Od poniedziałku będzie 70. rakietą świata.

18:04 Alexander Bublik (36. ATP) wywalczył trzeci tytuł w swojej karierze. Kazach okazał się lepszy 6:4; 6:4 niż Arthur Fils (38. ATP) i wygrał turniej w Antwerpii. 19-letni Francuz po raz pierwszy w karierze miał okazję zagrać w decydującym meczu.

Zagrania z meczu Bublik – Fils
Flashscore

18:00 Gael Monfils (140. ATP) zdobył tytuł w Sztokholmie. Francuz przegrał pierwszego seta 4:6 z Pawłem Kotowem (109. ATP), a w drugim secie obronił trzy break pointy przy stanie 5:5. Ostatecznie wygrał drugą partię w tie-breaku 8-6. Trzecia odsłona była najbardziej jednostronna. Monfils miał piłkę meczową przy prowadzeniu 5-2, ale ostatecznie zakończył mecz podczas podania Rosjanina. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:6; 7:6(6); 6:3 na korzyść Francuza. Dla 37-letniego Francuza był to 34. finał turnieju rangi ATP i wywalczył swój 12. tytuł. W najnowszym rankingu ATP Monfils wróci do TOP 100.

16:23 Elise Mertens (36. WTA) nie dała żadnych szans Jasmine Paolini (30. WTA) w finale turnieju WTA 250 w Monastyr. Belgijka wygrała 6:3; 6:0 i obroniła wywalczony przed rokiem tytuł w tym mieście. Dla Mertens to ósmy triumf w karierze.

15:05 A jednak Katerinia Siniakova (60. WTA) najlepsza w Nanchang! Marie Bouzkova (29. WTA) wygrała pierwszego seta 6:1, a w drugim miała już 5:3 i pojawiła się dla niej piłka meczowa. Ostatecznie w tie-breaku lepsza okazała się Siniakova.

Trzecia partia miała podobny przebieg. Bouzkova prowadziła już 5:3 i miała wtedy dwie piłki meczowe, ale ich nie wykorzystała, a w tie-breaku lepsza ponownie była Siniakova, która ostatecznie zgarnęła tytułu po meczu, który trwał nieco ponad trzy i pół godziny.

Pomeczowa wypowiedź Siniakovej
Flashscore

11:50 Ben Shelton (19. ATP) pokonał 7:5; 6:1 Asłana Karacewa i zgarnął swój pierwszy tytuł rangi ATP 500 w karierze. Więcej o tym meczu

Zagrania z meczu Shelton – Karacew
Flashscore

06:20 Ben Shelton zagra o swój pierwszy tytuł rangi ATP z Asłanem Karacewem, natomiast Gael Monfils stanie przed szansą wygrania swojego dwunastego finału w karierze, ale na jego drodze w Sztokholmie stanie inny Rosjanin – Paweł Kotow