Tenis Flash: Bezproblemowy awans do pólfinałów Alcaraza i Keys

Tenis Flash: Bezproblemowy awans do pólfinałów Alcaraza i KeysAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:35 A jednak nie faworyci! Najwyżej rozstawiona para pozostająca w deblu ATP US Open nie doszła do finału. W meczu półfinałowym Ivan Dodig i Austin Krajicek wygrali tylko jednego seta. Górą był anglosaski duet Rajeev Ram - Joe Salisbury (7:5, 3:6, 6:3) i to właśnie oni zagrają w finale z parą Bopanna-Ebden. Mecz finałowy już w nocy z piątku na sobotę.

20:02 W pierwszym secie Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert byli o włos od wyjścia na prowadzenie, ale nie wykorzystali trzech break pointów w pierwszym gemie, za co zapłacili wysoką cenę. Rohan Bopanna i Matthew Ebden doprowadzili do tieb-reaka, którego wygrali pewnie, a w drugim secie rozprawili się z Francuzami znacznie szybciej, wygrywając 7:6(3), 6:2 i zapewniając sobie miejsce w finale debla US Open.

16:31 Katarzyna Kawa (262. WTA) nie zwalnia tempa. Po awansie do ćwierćfinału w deblu, również w singlu pokonała wyżej notowaną rywalkę i znalazła się wśród ośmiu ostatnich zawodniczek Open delle Puglie w Bari. W czwartek w trzech setach wygrała z Carole Monnet (166. WTA), 6:3, 3:6, 6:2.

15:50 Znamy lokalizację tegorocznego elitarnego turnieju WTA Finals. Rozgrywki z udziałem ośmiu najlepszych tenisistek obecnego sezonu odbędą się w Cancun od 29 października do 5 listopada. Poza Igą Świątek i Aryną Sabalenką pewna udziału dziś może być tylko Jelena Rybakina, a blisko gwarancji startu Jessica Pegula i Coco Gauff.

15:12 Naomi Osaka (603. WTA) zapewnia, że już czas myśleć o powrocie. Zamierza pojawić się na korcie podczas Australian Open 2024, jednak przestrzega przed budowaniem oczekiwań, w końcu na razie opiekuje się dzieckiem. "Zdaję sobie sprawę, że nie wiem, jaki będzie dla mnie początek roku. Nie znam poziomu gry i myślę, że muszę się uspokoić. Więc przynajmniej przygotuję się na bardzo dobrą końcówkę roku" - mówi gwiazda tenisa.

13:46 Bardzo mocne słowa Daniiła Miedwiediewa (3. ATP) po awansie do półfinału US Open w potwornym upale. Rosyjski tenisista zaapelował o zmiany w sytuacji skrajnych warunków pogodowych. W przeciwnym razie - w jego opinii - może dojść do tragedii.

13:00 Jakie mają plany Polki w najbliższych tygodniach? Iga Świątek zagra w Guadalajarze (WTA 1000, 17-23.09) i Tokio (WTA 500, 25.09-01.10). W pierwszym z miast spotka się z Magdaleną Fręch, która wyjazd do Meksyku łączy z turniejem w San Diego (WTA 500, 11-16.09). Z kolei Magda Linette najpierw wystąpi w San Diego, później w Guangzhou (WTA 250, 18-23.09) i w Tokio.

12:38 Filip Peliwo (376. ATP) pożegnał się z challengerem w Szanghaju po drugim meczu. Zaczął doskonale, pokonując w pierwszym pojedynku turniejową trójkę – Marca Polmansa (174. ATP) z Australii. W drugiej rundzie nie sprostał jednak jego rodakowi, Li Tu (256. ATP).

W pierwszym secie Polak przegrywał już 0:3, by następnie punktować bardzo pewnie przy swoim podaniu i zagrozić przełamaniem rywalowi w siódmym gemie (2:5). Peliwo wygrał trzy kolejne gemy i doprowadził do tie-breaka, ale w nim jeden mini break zdecydował o wyższości Australijczyka. Drugi set był bardziej jednostronny – Tu przełamał 29-latka już na starcie i nie pozwolił na podobną pogoń, wygrywając pewnie 6:2, a cały mecz 7:6(5), 6:2.

06:32 W jej ślady poszedl Carlos Alcaraz (1.), który nie miał problemów z Alexandrem Zverevem (12. ATP). Hiszpan pewnie wygrał 6:3, 6:2, 6:4. W półfinale czeka już na niego Daniił Miedwiediew (3. ATP).

06:30 Madison Keys (17. WTA) pokonała Marketę Vondrousovą (9. WTA) 6:1, 6:4 i awansowala do pólfinału US Open, w ktorym zmierzy się z Aryną Sabalenką (2. WTA).