Tenis Flash: Hurkacz pewnie zaczyna w Marsylii, kontuzja Linette martwi

Tenis Flash: Hurkacz wraca dziś na kort. Zagra z Aleksandrem Szewczenko w MarsyliiPAP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:13 Wieczorna sesja w Marsylii przyniosła sporą niespodziankę. Rozstawiony Jiri Lehecka (32. ATP) nie wygrał choćby seta z Arthurem Rinderknechem (94. ATP). Reprezentant kraju gospodarzy – zresztą urodzony niedaleko – zwyciężył 7:5, 7:6(5) i trafi w ćwierćfinale na Grigora Dimitrova.

20:31 Podczas trwającego w Rumunii Transylvania Open (WTA 250) koniec dnia należał do bardziej doświadczonych zawodniczek, zresztą ku uciesze miejscowych kibiców. Rumunka Jaqueline Cristian (81. WTA) nie dała szansy rankingowej sąsiadce, Clarze Tauson (80. WTA), wygrywając 6:4, 6:0. Z kolei Karolina Pliskova (78. WTA) poradziła sobie z Kolumbijką Camilą Osorio (101. WTA) 6:2, 6:1.

19:20 Godzinka i po sprawie - Hubert Hurkacz (8. ATP) pozwolił swojemu przeciwnikowi tylko dwukrotnie obronić podanie. Polak ponownie słał asy seryjnie, a do tego imponował returnem. Z kolei Aleksandr Szewczenko (56. ATP) zawodził szczególnie przy drugim podaniu, a chwilami wyglądał na ogarniętego bezradnością - punktował tylko wtedy, gdy Polak odpuszczał. Wygrana 6:1, 6:4 wyglądała bardziej na solidną rozgrzewkę dla Hurkacza niż na wyrównany pojedynek.

16:59 Rozstawiony z dwójką Grigor Dimitrov (13. ATP) był zdecydowanym faworytem w meczu przeciwko Sebastianowi Kordzie (34. ATP). W pierwszym secie to potwierdził, pozwalając Amerykaninowi na obronę tylko jednego gema. W drugim jednak Korda doprowadził do tie-breaka i nawet prowadził w nim po serii pięciu punktów z rzędu. Bułgar odpowiedział jednak niezachwianym finiszem, wygrywając 6:1, 7:6(5).

16:45 Jelena Rybakina (5. WTA) zrobiła swoje, ale musiała się napocić. Danielle Collins (71. WTA) zgarnęła pierwszego seta przeciwko głównej faworytce turnieju w Abu Zabi, a w drugim była o włos od wyjścia na prowadzenie 4:2. Rybakina przełamała ją jednak i od tego momentu nie pozwoliła wrócić do ofensywy, wygrywając mecz 4:6, 6:3, 6:3.

16:23 Liczyliśmy na tę wygraną, ale mecz miał więcej turbulencji niż się spodziewaliśmy. Maja Chwalińska (297. WTA) w 1/8 finału turnieju ITF W75 w Grenoble poradziła sobie w dwóch setach z Alice Robbe (224. WTA). Mecz zaczęła pewnie, od przełamania i przewagi 2:0, a wkrótce już 4:1. Wtedy jednak Francuzka zaczęła odrabiać, dochodząc do stanu 5:5. Dopiero wtedy Polka zadała decydujące ciosy, przełamując rywalkę, broniąc dwa break pointy i wykorzystujący pierwszego setbola. W drugim secie gra również falowała i w pięciu gemach mieliśmy już trzy przełamania. Po czwartym Robbe mogłaby wyrównać na 3:3, ale Polka obroniła swoje podanie i od stanu 4:2 nie oddała już żadnego gema. Zwycięstwo 7:5, 6:4 oznacza, że Maja Chwalińska może czekać na rywalkę w ćwierćfinale. Będzie nią Aliona Falei lub Berfu Cengiz.

15:33 Zhizhen Zhang (50. ATP) zaskoczył faworyzowanego Felixa Augera-Aliassime’a (28. ATP) i po trzykrotnym przełamaniu Kanadyjczyka – wygraną 6:4, 6:4 – zapewnił sobie grę w ćwierćfinale w Marsylii. Inny rozstawiony zawodnik, Alejandro Davidovich Fokina (27. ATP) nie dopuścił do podobnego scenariusza. On z Emilem Ruusuvuorim (55. ATP) wygrał 6:3, 7:5.

14:50 Awans Magdy Linette do półfinału debla podczas Mubadala Abu Dhabi Open bardzo cieszył, a teraz przyszło potwierdzenie fatalnych wieści. Z powodu kontuzji lewego uda Polka wypadła z drabinki.

13:52 Nigdy nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca, ale trzeba przyznać, że polscy tenisiści mogli w dzisiejszym losowaniu Grupy Światowej I Pucharu Davisa trafić na znacznie trudniejszą drużynę. We wrześniu Biało-Czerwoni zmierzą się z Koreańczykami.

12:00 Dobre wieści płyną również z Tunezji. Kamil Majchrzak (802. ATP) w 1/8 finału turnieju ITF M25 w Hammamet poradził sobie z drugim najwyżej rozstawionym Carlosem Sanchezem Joverem (375. ATP). Polak wygrał 6:3, 3:6, 6:1 i zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale. W nim zmierzy się z innym pogromcą rozstawionego Hiszpana, Corentinem Denollym (501. ATP).

11:42 Nie udało się w singlu? Za to w deblu idą jak burza! Magda Linette i Bernarda Pera właśnie poradziły sobie z turniejową trójką, parą Chan/Olmos, wygrywając 7:6(6), 6:1. W pierwszym secie obroniły piłki setowe i wróciły ze stanu 2:5, by w drugim nie zostawić najmniejszych złudzeń. Dopiero jutro poznają swoje półfinałowe rywalki.

10:42 Hubert Hurkacz (8. ATP) wraca dziś na kort po odpadnięciu z Australian Open w ćwierćfinałowym pojedynku z Daniiłem Miedwiediewem (3. ATP). Polak oczywiście w ubiegłym tygodniu grał w Pucharze Davisa, ale jednak wówczas reprezentował Polskę i uczestniczył w zawodach drużynowych, a dzisiaj wraca do gry w standardowych turniejach cyklu ATP. Starcie Polaka z Aleksandrem Szewczenko (56. ATP) zaplanowano na godzinę 18. Zwycięzca awansuje do ćwierćfinału imprezy.