Tenis Flash: Iga Świątek rozbiła Coco Gauff i zameldowała się w finale turnieju w Pekinie

Iga Świątek podczas turnieju w Pekinie
Iga Świątek podczas turnieju w PekinieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:23 Flashmoment dnia pochodzi z meczu, w którym Gregoire Barrere został pokonany 6-2, 7-5 przez Carlosa Alcaraza w Szanghaju, ale popisał się tym wspaniałym zagraniem.

Flashmoment dnia
Flashscore

19:14 Taylor Fritz (8. ATP) po wyczerpującym meczu awansował do 3. rundy turnieju w Szanghaju. Amerykanin wygrał 7:6(2); 6:7(6); 6:4 z Yosuke Watanukim (79. ATP). Mecz trwał nieco ponad 2,5 godziny.

15:25 Carlos Alcaraz (2. ATP) awansował do 3. rundy turnieju w Szanghaju. Hiszpan w dwóch setach (6:2; 7:5) pokonał Gregoire Barrere (73. ATP). Na swojego rywala musi jeszcze poczekać, bo opady deszczu spowodowały przełożenie pozostałych meczów na jutro. Alcaraz i Barrere grali pod zamkniętym dachem.

Najważniejsze momenty meczu Alcaraz - Barrere
Flashscore

13:02 Bez niespodzianek na razie podczas sobotnich meczów w Szanghaju. Stefanos Tsitsipas (6. ATP) okazał się lepszy 6:4; 6:2 niż Rinky Hijikata (75. ATP), Tommy Paul (12. ATP) pokonał 6:3; 6:0 Sebastiana Ofnera (49. ATP), Danił Miedwiediew (3. ATP) ograł 6:3; 6:3 Cristiana Garina (98. ATP), a Jannik Sinner (4. ATP) wygrał 7:6(7); 6:2 z Marcosem Gironem (80. ATP). Obecnie trwa przerwa w zmaganiach z powodu opadów deszczu.

12:30 Liudmiła Samsonowa (22. WTA) ponownie lepsza w rywalizacji z Eleną Rybakiną (5. WTA). Rosjanka wygrała 7:6(7); 6:3 i awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Pekinie. Kazaszka miała piłkę setową w pierwszym secie przy stanie 6:5, ale ostatecznie nie zdołała przełamać rywalki. Samsonowa wygrała do tej pory wszystkie mecze przeciwko Rybakinie, a to było ich czwarte bezpośrednie starcie. Rosjanka o tytuł zagra z Igą Świątek. Samsonowa do tej pory dwa razy mierzyła się z wiceliderką rankingu WTA. Dwukrotnie lepsza była Polka, a w lutym tego roku w Dubaju wygrała z nią 6:1; 6:0.

10:01 Iga Świątek przypomniała sobie, jak wygrywać z Coco Gauff i rozbiła ją w półfinale turnieju WTA 1000 w Pekinie. Polka wygrała 6:2; 6:3. Jej rywalką w finale będzie Elena Rybakina lub Liudmiła Samsonowa.

09:21 Iga Świątek (2. WTA) wygrała 6:2 pierwszego seta z Coco Gauff (3. WTA)i jest na dobrej drodze do finału turnieju w Pekinie.