Tenis Flash: Świątek awansowała dalej w Pekinie. Jej kolejną rywalką będzie Linette

Iga Świątek o ćwierćfinał w Pekinie zagra z Magdą Linette
Iga Świątek o ćwierćfinał w Pekinie zagra z Magdą LinetteAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:15 Po ciekawym dniu, w którym Alcaraz poniósł szokującą porażkę, przyglądamy się Flashmomentowi dnia na trasie ATP, który pochodzi z meczu Daniila Miedwiediewa z Aleksandrem Zverevem.

Flashmoment dnia

17:27 Carlos Alcaraz (2. ATP) niespodziewanie łatwo przegrał w półfinale turnieju w Pekinie z Jannikiem Sinnerem (7. ATP). Włoch wygrał 7:6(4); 6:1. Dla Sinnera to drugie z rzędu zwycięstwo nad Alcarazem. Wcześniej pokonał go w kwietniu w Miami. Obaj łącznie grali ze sobą już osiem razy i każdy z nich wygrał po cztery pojedynki.

16:40 16-letnia rewelacja tego roku ma się dobrze. Mirra Andreeva (60. WTA) rozbiła 6:2; 6:1 swoją rodaczkę Anastazję Pawliuczenkową (62. WTA) i awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. Teraz na nastolatkę czeka prawdziwe wyzwanie, bo o ćwierćfinał zagra z turniejową "5" Eleną Rybakiną, która pokonała 7:5; 6:0 Tatjanę Marię (53. WTA).

16:25 Weronika Kudiermietowa (16. WTA), triumfatorka turnieju w Tokio, awansowała do 3. rundy w Pekinie. Rosjanka przegrała pierwszego seta 3:6 z Łesią Curenko (49. WTA), ale w dwóch kolejnych partiach nie dała rywalce wygrać nawet gema. Teraz na Kudiermietową czeka trudne zadanie, bo o ćwierćfinał zagra z triumfatorką tegorocznego US Open – Coco Gauff.

16:23 Danił Miedwiediew (3. ATP) awansował do finału turnieju w Pekinie. Rosjanin wygrał 6:4; 6:3 z Alexandrem Zverevem (10. ATP). Będzie to jego siódmy finał w tym roku.

Zagrania z meczu Miedwiediew – Zverev

14:20 Adrian Mannarino (34. ATP) wygrał turniej rangi ATP 250 w Astanie. Francuz przegrał pierwszą partię 4:6 z Sebastianem Kordą (28. ATP), ale w dwóch kolejnych był lepszy 6:3; 6:2. Dla 35-latka to drugi tytuł w tym sezonie, a czwarty w karierze. Ostatnio triumfował pod koniec sierpnia w Newport. Wszystkie turnieje, które wygrywał miały rangę ATP 250. Mannarino przesunie się sporo w rankingu i w Szanghaju będzie mógł zaatakować swoją najlepszą pozycję w karierze. Do tej pory najwyżej był na 22. miejscu w 2018 roku.

14:12 Iga Świątek (2. WTA) pewnie awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. Polka wygrała 6:4; 6:1 z Warwarą Graczewą (47. WTA). Spotkanie zostało przerwane na kilkadziesiąt minut z powodu opadów deszczu, ale po powrocie Iga zdeklasowała rywalkę. O ćwierćfinał zagra z Magdą Linette.

12:53 Coco Gauff (3. WTA) miała sporo problemów w starciu z Petrą Martic (48. WTA) i wyszła ze sporych opresji, ale ostatecznie awansowała do 3. rundy w Pekinie. Triumfatorka US Open wygrała 7:5; 5:7; 7:6(2). Amerykanka w trzecim secie przegrywała już 4:5 i Chorwatka serwowała po zwycięstwo, a następnie miała dwa break pointy przy wyniku 5:5, ale Coco wyszła z tego obronną ręką. Spotkanie było rozgrywane pod zamkniętym dachem, na jedynym korcie, który go posiada. Wciąż czekamy na wznowienie jej meczu z Graczewą.

10:35 Aryna Sabalenka (1. WTA) stoczyła bardzo wyrównane starcie, które trwało ponad 2,5 godziny, ale ostatecznie pokonała Katie Boulter (56. WTA) 7:5; 7:6(2) i zameldowała się w 3. rundzie w Pekinie, gdzie zmierzy się z Jasmine Paolini.

Niespodziewanie odpadła natomiast Ons Jabeur (7.WTA), czyli triumfatorka turnieju w Ningbo. Przegrała ona 6:7(5); 1:6 z Martą Kostjuk (44. WTA).

Skończyło się też starcie Xinyu Wang (37. WTA) i Darii Kasatkiny (13. WTA). Lepsza okazała się reprezentantka gospodarzy, która dość łatwo wygrała 6:4; 6:2. Za moment rozpocznie się mecz Igi Świątek z Warwarą Graczewą.

09:12 Caroline Garcia (10. WTA) również potrzebowała trzech setów, żeby awansować do 3. rundy w Pekinie. Francuzka wygrała 6:3; 3:6; 6:3 z Julią Putincewą (75. WTA). Kolejną przeszkodą na jej drodze będzie Anhelina Kalinina (28. WTA).

08:56 Jessica Pegula (4. WTA) wygrała 6:7(2); 6:2; 6:1 z Anną Blinkową (39. WTA) po ponad dwugodzinnym pojedynku i wywalczyła awans do 3. rundy turnieju w Pekinie. Amerykanka miała w pierwszym secie cztery piłki setowe przy stanie 5:4. Jej rywalką w walce o ćwierćfinał będzie Jelena Ostapenko (17. WTA).

07:47 Iga Świątek zmierzy się z Warwarą Graczewą w meczu o awans do 3. rundy turnieju w Pekinie. Jeśli była liderka rankingu WTA będzie górą, to w meczu o ćwierćfinał zmierzy się z Magdą Linette