Tenis Flash: Iga Świątek wygrała turniej w Warszawie!

Tenis Flash: Dzisiaj finał turnieju WTA w Warszawie. Czy zagra w nim Iga Świątek?AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:57 Oto nasz Flashmoment dnia.

Flashmoment dnia

22:52 Alexei Popyrin pokonał Stana Wawrinkę w trzech setach, wygrywając 6-7, 6-3, 6-4 i podnosząc trofeum w Chorwacji.

Skrót meczu Popyrin-Wawrinka

18:34 Dobre wieści z Waszyngtonu. Po ponad dwóch godzinach walki na korcie Magdalena Fręch pokonała Clervie Ngounoue 7:6(2), 7:5 i awansowała do głównej drabinki turnieju WTA 500. W pierwszym secie Polka przegrywała już 1:4, ale potrafiła doprowadzić do tie-breaka i ostatecznie wygrać. W drugim z kolei zaczęła od prowadzenia 3:0, by pozwolić Amerykance na wyrównanie. Wówczas musiała budować przewagę od nowa.

17:15 Alexander Zverev wygrał turniej ATP 250 w Hamburgu na nawierzchni ziemnej. Niemiec pokonał w finale Laslo Djerre 7:5, 6:3.

Skrót meczu Zverev - Djere

17:10 Niestety Weronika Falkowska i Katarzyna Piter nie poszły śladami Igi Świątek i nie wygrały turnieju deblowego BNP Paribas Warsaw Open. Polki przegrały w finale z parą Heather Watson i Yanina Wickmayer 4:6, 4:6.

Wynik finału turnieju deblowego WTA w Warszawie
Wynik finału turnieju deblowego WTA w WarszawieFlashscore

14:59 Iga Świątek triumfuje w BNP Paribas Warsaw Open! Liderka rankingu pewnie pokonała w finale Laurę Siegemund 6:0, 6:1. Stała się tym samym pierwszą Polką, która wygrała turniej WTA nad Wisłą.

12:50 Iga Świątek zagra w finale warszawskiego turnieju BNP Paribas Warsaw Open. Polka pokonała Yaninę Wickmayer 6:1, 7:6(6) i może się już przygotowywać do finałowego meczu z Laurą Siegemund. Finał rozpocznie się najwcześniej o 13:30.

08:39 Mimo że w kalendarzu tenisowym brak obecnie bardzo ważnych i prestiżowych turniejów, będziemy dzisiaj mieć naprawdę wiele emocji w związku z występami biało-czerwonych.

Przede wszystkim Iga Świątek o godzinie 12:00 wyjdzie na kort centralny w Warszawie, by dokończyć swój półfinał z Yaniną Wickmayer. Polka wyszła wczoraj na prowadzenie 6:1, 5:5, po czym pojedynek przerwano z powodu zapadających ciemności. Zwyciężczyni tego starcia zagra kilka godzin później w finale z Laurą Siegemund

O triumf w stolicy Polski będą też walczyć polskie deblistki. Weronika Falkowska i Katarzyna Piter o 14:30 rozpoczną finał z wspomnianą Wickmayer oraz Heather Watson

Za oceanem wystąpi z kolei Magdalena Fręch. Polka walczy o awans do turnieju WTA 500 w Waszyngtonie. Wczoraj przebrnęła pierwszą rundę eliminacji, a jeśli dzisiaj wygra z Clervie Ngounoue, znajdzie się w głównej drabince imprezy.