Tenis Flash: Kudiermietowa zgarnia Tokio, Linette wygrywa w deblu, Fręch odpada

Tennis Flash: Kudiermietowa ze swoim drugim tytułem w karierze po wygranej w TokioAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

15:32 Złe wieści w singlu, za to dobre w deblu płyną z Pekinu. Magda Linette w duecie z Payton Stearns meldują się w 1/8 finału po pokonaniu w niedzielę włoskiej pary Cocciaretto/Trevisan. Polka i Amerykanka zwyciężyły 6:1, 7:6(5) w dwóch setach. Z kim zagrają w kolejnej rundzie?

15:21 Odpadnięcie Magdaleny Fręch w Pekinie nikogo raczej nie dziwi, Polka trafiła na solidną rywalkę. Sensacyjnie gładko mecz oddała za to kolejna rozstawiona zawodniczka, Barbora Krejcikova (11. WTA). Zaledwie 16-letnia Mirra Andriejewa (62. WTA) rozbiła Czeszkę w niewiele ponad godzinę, w dwóch setach wygrywając 6:2, 6:2. Młoda tenisistka w 2023 roku pokazuje, że już wkrótce może powalczyć o najwyższe laury. A może już teraz? W 1/16 finału zagra z rodaczką i weteranką rozgrywek, Anastasiją Pawluczenkową (86. WTA).

15:05 Magdalena Fręch (69. WTA) kończy udział w China Open na pierwszym meczu. Katie Boulter (54. WTA) okazała się zbyt dynamiczna i agresywna, by nie odrobić strat. To nie był zły pojedynek łodzianki, zabrakło jednak atutów w kluczowych momentach, stąd porażka 4:6, 6:3, 2:6.

Wynik i statystyki meczu Fręch-Boulter
Wynik i statystyki meczu Fręch-BoulterFlashscore

12:31 Magda Linette (25. WTA) zna już rywalkę drugiego meczu podczas China Open w Pekinie. Będzie nią Jennifer Brady (258. WTA), która wraca do formy i w pierwszej rundzie odprawiła Peyton Stearns (47. WTA). Mecz zaplanowano przed południem polskiego czasu w poniedziałek. Odbędzie się jako trzeci na korcie księżycowym od 6:30 naszego czasu.

11:56 Do półfinału turnieju ATP 500 w Astanie awansował Amerykanin Sebastian Korda (28. ATP). W ćwierćfinale prawie dwie godziny walczył z Tallonem Griekspoorem (24. ATP), by ostatecznie zwyciężyć 6:4, 4:6, 6:3. Kolejny rywal teoretycznie powinien być łatwiejszy, Hamad Medjedović zajmuje dopiero 120. miejsce w rankingu. Czy tak będzie?

Skrót meczu Griekspoor-Korda

11:45 Carlos Alcaraz (2. ATP) szybko i bezproblemowo pokonał Lorenzo Musettiego (18. ATP) w drugiej rundzie turnieju ATP 500 w Pekinie. W ćwierćfinale zmierzy się z Casperem Ruudem (9. ATP), króry miał zdecydowanie trudniejszą przeprawę z Tomasem Martinem Etcheverrym (31. ATP). Norweg wygrał 1:6, 7:5, 7:6(7) po spędzonych niemal trzech godzinach na korcie.

Skrót meczu Alcaraza z Musettiim w Pekinie

10:02 Sporą niespodziankę sprawiła w stolicy Chin Anhelina Kalinina (28. WTA). Ukrainka pokonała w trzech setach 1:6, 6:4, 6:1 faworyzowaną w tym starciu Marketę Vondrousovą (8. WTA), która wygrała w tym sezonie Wimbledon, a potem notowała naprawdę dobre wyniki w amerykańskiej części sezonu, dochodząc m.in. do ćwierćfinału US Open. Dla Kalininy to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie z rywalką z czołowej dziesiątki rankingu.

09:57 Aryna Sabalenka (1. WTA), która od niedawna jest liderką rankingu WTA, bez problemów uporała się w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Pekinie z Sofią Kenin (31. WTA) i awansowała do kolejnej fazy turnieju. Wygrana 6:1, 6:2 zajęła Białorusince zaledwie 67 minut.

09:02 "Przestałam myśleć o rankingu, bo poczułam jakby z ramion zdjęto mi ciężar. Moim celem jest rozwinąć się jako zawodniczka, a nie skupiać się na rankingu" - powiedziała Iga Świątek (2. WTA). Już jutro przystąpi ona do spotkania pierwszej rundy w turnieju WTA 1000 w Pekinie, w której zmierzy się z Sarą Sorribes Tormo (55. WTA).

06:47 Weronika Kudiermietowa (19. WTA) sprawiła niespodziankę w Tokio i po wyeliminowaniu w ćwierćfinale Igi Świątek (2. WTA) doszła aż do finału, w którym wygrała z Jessicą Pegulą (4. WTA) 7:5, 6:1. Dla 26-latki do drugi tytuł WTA w karierze.