Tenis Flash: Niespodzianki nie było, Gauff pewnie pokonała Fręch. Faworyci awansowali

Tenis Flash: Niespodzianki nie było, Gauff pewnie pokonała Fręch
Tenis Flash: Niespodzianki nie było, Gauff pewnie pokonała FręchAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:30 Mirra Andriejewa (47. WTA) powiedziała po odpadnięciu z Australian Open, że w meczu czwartej rundy przeciwko Barborze Krejcikovej (11. WTA) czuła większą presję, ponieważ wcześniej dwukrotnie pokonywała tę rywalkę. Jednocześnie przyznała, że jest zadowolona z całego swojego występu w tym turnieju. 16-latka po raz drugi w karierze awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju.

13:35 Po tie-breakach wydarł faworytowi dwa sety, ale później tama puściła i Alex De Minaur (10. ATP) został pożarty przez Andrieja Rublowa (5. ATP). Po ponad czterech godzinach ulubieniec australijskiej publiczności żegna się dziś z Australian Open. Tymczasem 26-letni moskwianin po zwycięstwie 6:4, 6:7(5), 6:7(4), 6:3, 6:0 dołącza do grona ćwierćfinalistów. Czeka na niego sąsiad w rankingu, Jannik Sinner (4. ATP).

13:21 Akcja dnia w Melbourne? Chyba tak! Karen Chaczanow co prawda pożegnał się z Melbourne, za to zabawił publiczność.

10:42 Zakończyły się już wszystkie dzisiejsze mecze w turnieju pań. Wiem, że w cwierćfinale Coco Gauff (4. WTA) spotka się z Martą Kostjuk (37. WTA), która pokonała 6:2, 6:1 Marię Timofiejewą (170. WTA). Z kolei Aryna Sabalenka (2. WTA) w 1/4 finału zmierzy się z Barborą Krejcikovą (11. WTA), która wyrzuciła dziś z turnieju rewelacyjną 16-letnią Mirrę Andriejewą (47. WTA) po wygranej 4:6, 6:3, 6:2.

09:07 W 1/4 finału w Melbourne zameldował się też Jannik Sinner (4. ATP). Włoch stoczył ciężki, aczkolwiek trzysetowy bój z Karenem Chaczanowem, którego pokonał 6:4, 7:5, 6:3.

07:51 Ubiegłoroczny finalista poza turniejem! Stefanos Tsitsipas (7. ATP) odpadł już na etapie czwartej rundy. Grek przegrał z Taylorem Fritzem (12. ATP) 6:7(3), 7:5, 3:6, 3:6. Amerykanin w ćwierćfinale zmierzy się z liderem światowego rankingu Novakiem Djokoviciem

06:40 Jeszcze bardziej imponujący występ ma za sobą Novak Djoković (1. ATP). Serb w czwartej rundzie trafił na zaledwie rok młodszego od siebie Adriana Mannarino (19. ATP), ale nie dał Francuzowi żadnych szans. Nole wygrał 6:0, 6:0, 6:3 i tylko w trzecim secie dał rywalowi zdobyć nieco większą liczbę punktów. Pojedynek trwał godzinę i 46 minut, więc nie zabrał Djokoviciowi zbyt dużo sił przed najważniejszą fazą turnieju.

06:37 Aryna Sabalenka (2. WTA) się nie zatrzymuje. Z turnieju w Melbourne odpadło już wiele tenisistek z czołowych miejsc światowego rankingu, ale nie należy do nich Białorusnika. Druga zawodniczka świata pewnie wygrała 6:3, 6:2 z Amandą Anisimową (442. WTA) i w dalszym ciągu nie straciła w tym turnieju nawet seta. Dzisiaj na korcie spędziła godzinę z hakiem

06:34 To koniec tegorocznego Australian Open dla Magdaleny Fręch (69. WTA). Polska zawodniczka osiągnęła najlepszy wynik w karierze w turnieju wielkoszlemowym, ale nie sprostała Coco Gauff (4. WTA), która miała pojedynek z łodzianką pod pełną kontrolą i zamknęła mecz po 65 minutach gry. Amerykanka wygrała 6:1, 6:2.