Tenis Flash: Polskie finały debla w weekend, w Dubaju finał Bublik-Humbert

Tenis Flash: W tym tygodniu już bez Polaków. Ważne mecze w Acapulco i Dubaju
Tenis Flash: W tym tygodniu już bez Polaków. Ważne mecze w Acapulco i DubajuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:29 Tak szybkiego i jednostronnego meczu się nie spodziewaliśmy. Donna Vekić (28. WTA) w dwóch setach przegrała z Katie Boulter (49. WTA), potwierdzając, że na Brytyjkę nie ma sposobu od 2018 roku. Boulter melduje się w półfinale w San Diego po zwycięstwie 6:4, 6:3.

21:46 Anhelina Kalinina (35. WTA) zadziwiająco łatwo wypuściła z rąk pierwszego seta, ale powróciła i pokazała charakter, by pokonać Diane Parry (62. WTA) i pewnie awansować do półfinału w Austin z wynikiem 1:6, 6:4, 6:2.

19:03 Ugo Humbert (18. ATP) pokazał wysoką klasę, wyrzucając z półfinału w Dubaju turniejową jedynkę, Daniiła Miedwiediewa (4. ATP). Francuz wygrał 7:5, 6:3 i to on zmierzy się jutro w finale z Aleksandrem Bublikiem.

17:37 Martyna Kubka i Valentini Grammatikopoulou doskonale wywiązały się z roli najwyżej rozstawionej pary deblowego turnieju ITF w Helsinkach, zapewniając sobie dziś grę w finale. Wygrały 7:5, 5:7, 10-7 z anglosaską parą Anderson/Dunne.

16:47 Sensacyjne rozstrzygnięcie w meczu Aleksandra Bublika (23. ATP) z faworytem Andriejem Rublowem (5. ATP) w Dubaju. Po ponad dwóch i pół godzinach, a przy wyniku 7:6(4), 6:7(5), 6:5 na korzyść Rosjanina ten został zdyskwalifikowany za dyskusję z sędzią. Arbiter uznał, że moskwianin użył rosyjskiego wulgaryzmu, ten zapiera się, że nawet nie mówił po rosyjsku. Ale to Kazach zagra w finale!

15:50 Marco Trungelliti będzie finałowym rywalem Kamila Majchrzaka w Kigali. Argentyńczyk po prawie trzech godzinach pokonał Stefana Kozlova w półfinale 3:6, 6:4, 6:3. Jutro Polaka i Argentyńczyka powinniśmy zobaczyć na korcie w stolicy Rwandy w południe.

13:05 Challenger w New Delhi z Polakiem w finale debla! Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios wywiązali się z roli turniejowej trójki i w dwóch setach poradzili sobie z francuskim duetem Kouzmine/Janvier. Pierwszy set zamknął się dopiero tie-breakiem, za to w drugim rywale wygrali ledwie jednego gema. Zwycięstwo 7:6(4), 6:1 oznacza, że jutro o 9:00 polskiego czasu Matuszewski/Romios zagrają z niemiecką parą Schnaitter/Wallner.

12:44 Kamil Majchrzak (652. ATP) zapewnił sobie awans do finału challengera w rwandyjskim Kigali dzięki wygranej 4:6, 6:4, 6:3 nad rozstawionym Maxem Houkesem (357. ATP). Polak jutro powalczy o triumf w turnieju z nagrodą 41 tys. dolarów, a w pzyszłym tygodniu zmieni 6 z przodu swojej pozycji rankingowej na 5.

Statystyki piątkowego meczu Houkes-Majchrzak
Statystyki piątkowego meczu Houkes-MajchrzakFlashscore

10:10 W Acapulco do półfinału awansował też Jan Zieliński, który w parze z Hugo Nysem pokonał Austriaków Alexandra Erlera i Lucasa Miedlera 6:3, 2:6, 13-11. Rywalami Polaka i Monakijczyka o pierwszy finał w tym sezonie będą Harri Heliovaara z Finlandii i John Peers z Australii.

09:39 W nocy doszło też do starć na wysokim poziomie w meksykańskim Acapulco. Do półfinału awansował chociażby Alex De Minaur (9. ATP), który pokonał 1:6, 6:3, 6:3 wyżej rozstawionego Stefanosa Tsitsipasa (12. ATP). W 1/2 finału zagra on z Jackiem Draperem (50. ATP). W drugim półfinale zagrają Holger Rune (7. ATP) i Casper Ruud (11. ATP).

09:34 Niestety w żadnym z głównych turniejów singlowych w tym tygodniu nie ma już biało-czerwonych, ale to nie oznacza, że brakuje emocji. Głównym punktem dzisiejszego dnia w tenisie będą półfinały turnieju w Dubaju, w których zmierzą się Alexander Bublik (23. ATP) z Andriejem Rublowem (5. ATP) oraz Daniił Miedwiediew (4. ATP) z Ugo Humbertem (18. ATP). Ten ostatni wczoraj wyeliminował wczoraj Huberta Hurkacza (8. ATP) i pozbawił go ewentualnego rewanżu na Rosjaninie za ostatni ćwierćfinał Australian Open.