Tenis Flash: Zwycięstwa Hurkacza, Zielińskiego i Majchrzaka. Porażka Fręch

Fręch szybko pożegnała się z turniejem w San Diego
Fręch szybko pożegnała się z turniejem w San DiegoPAP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:12 Hubert Hurkacz (8. ATP) awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 500 w Dubaju. Polak w pierwszym secie rozegrał dziewiątego z rzędu tie-breaka, którego wygrał 7-5, a w drugim przerwał tę serię i wygrał 6:4. "Hubi" w walce o półfinał zmierzy się z Ugo Humbertem (19. ATP). Dojdzie, więc do rewanżu za półfinał w Marsylii, gdzie górą był Francuz. W dotychczasowych czterech bezpośrednich meczach trzy razy górą był Polak.

18:51 Daniił Miedwiediew (4. ATP) odwrócił losy meczu z Lorenzo Sonego (48. ATP) i wciąż pozostaje w grze o obronę tytułu w Dubaju. Turniejowy numer "1" wygrał 3:6; 6:3: 6:3.

18:11 Botic van de Zandschulp (75. ATP) został wręcz zmiażdżony na korcie przez Sebastiana Kordę (33. ATP) podczas 1/8 turnieju w Dubaju. Amerykanin wygrał 6:1; 6:0 a całe spotkanie trwało zaledwie 44 minuty.

18:09 Andy Murray po porażce z Ugo Humbertem przekazał, że tego lata prawdopodobnie zakończy swoją karierę. Czytaj więcej

16:50 Jiri Lehecka (36. ATP) obronił pięć piłek meczowych w drugim secie, a w trzecim wrócił ze stanu 2:4 w gemach podczas starcia z Karenem Chaczanowem (15. ATP) i awansował do ćwierćfinału turnieju w Dubaju. Czech okazał się lepszy 6:7(6); 7:6(5); 6:4 od zeszłotygodniowego triumfatora zawodów w Dausze. Było to pierwsze zwycięstwo Lehecki w ich trzecim bezpośrednim pojedynku. Jego rywalem w walce o półfinał będzie Bublik.

15:08 Znamy potencjalnego rywala Huberta Hurkacza w ćwierćfinale zawodów ATP 500 Dubai Tennis Championship. Ugo Humbert (18. ATP) okazał się lepszy 6:2; 6:4 niż Andy Murray (67. ATP). Jeśli Polak pokona Christophera O’Connella, to dojdzie do rewanżu za tegoroczny półfinał turnieju w Marsylii, gdzie Humbert wygrał z Hurkaczem 6:4; 6:4. Trzy wcześniejsze bezpośrednie pojedynki padały łupem "Hubiego".

13:35 Alexander Bublik (23. ATP) okazał się lepszy po dwóch tie-breakach od Tallona Griekspoora (28. ATP) i wywalczył awans do ćwierćfinału turnieju ATP 500 w Dubaju. Holender w pierwszym secie miał dwie piłki setowe, ale nie zdołał ich wykorzystać. Dalej gra też Andriej Rublow (5. ATP), który 6:4; 6:4 pokonał Arthura Cazaux (86. ATP).

11:50 Trwają też zmagania w Dubaju. Hubert Hurkacz, który jest rozstawiony z numerem "3", zagra dziś jako czwarty na korcie centralnym. Jego rywalem będzie Christopher O'Connell. Początek tego starcia planowany jest około godziny 17-17:30.

11:38 Karolina Woźniacka (206. WTA) odpadła w pierwszej rundzie zawodów w San Diego. Dunka, z polskimi korzeniami przegrała 6:1; 4:6; 1:6 z Anną Blinkową (51. WTA). Była liderka rankingu WTA występowała w zawodach z "dziką kartą". Dalej gra też Donna Vekic (28. WTA), która ograła 7:5; 6:2 Katherine Hui (872. WTA). 19-latak występowała w turnieju z "dziką kartą".

11:30 Kamil Majchrzak (652. ATP) bez żadnych problemów awansował do ćwierćfinału challengera w Kigali. Polak pokonał 6:3; 6:0  w godzinę Juana Pablo Paza (589. ATP). Majchrzak bardzo dobrze czuje się w stolicy Rwandy i wydaje się, że nie odczuwa problemów zdrowotnych, które sprawiły, że musiał się wycofać z turnieju w Hammamacie w połowie lutego.

Jego rywalem w walce o półfinał będzie rozstawiony z "3" – Calvin Hemery (219. ATP). W rankingu ATP Majchrzak przesunął się już do szóstej setki, ale ta pozycja jeszcze może ulec zmianie w zależności od jego wyników i tenisistów z okolicy jego miejsca.

08:24 Natomiast Hugo Nys i Jan Zieliński zgodnie z planem, ale nie bez problemów, awansowali do ćwierćfinału turnieju w Acapulco. Rozstawieni z "2" Polak i Monakijczyk ograli 7:5; 2:6; 10-6 parę Guido Andreozzi/Miguel Angel Reyes-Varela. Czytaj więcej

08:10 Jordan Thompson (32. ATP) po triumfie w Los Cabos odpadł już na początku zmagań w Acapulco. Australijczyk przegrał 3:6; 7:5; 4:6 w pierwszej rundzie z Aleksandarem Kovacevicem (93. ATP), który przebrnął przez kwalifikacje. Alexander Zverev (6. ATP) przegrał w półfinale turnieju w Los Cabos z Jordanem Thompsonem, a teraz wspólnie z nim odpadł szybko w Acapulco. Zverev uległ swojemu rodakowi Danielowi Altmaierowi (57. ATP) 3:6; 6:3; 3:6, który przełamał serię czterech porażek z rzędu.

08:04 Nie był to udany występ Magdaleny Fręch (42. WTA) w San Diego. Polak pożegnała się z turniejem w San Diego już w pierwszej rundzie, gdzie uległa kwalifikantce Taylah Preston (153. WTA) 4:6; 6:4; 1:6. Czytaj więcej.