Tenis Flash: Sinner wygrywa w ATP Finals, Kanadyjki zgarniają Billie Jean King Cup

Tenis Flash: Kanada zmierzy się z Czechami w finale Billie Jean King Cup
Tenis Flash: Kanada zmierzy się z Czechami w finale Billie Jean King CupAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:32 Bez wątpienia wydarzenie historyczne: Kanadyjki po raz pierwszy w historii sięgają po Billie Jean King Cup. Mecz deblowy nie był potrzebny, po sensacyjnym zwycięstwie 7:5, 6:3 Mariny Stakusic nad Martiną Trevisan decydująca rola przypadła Leyli Fernandez. Ta poradziła sobie z Jasmine Paolini 6:2, 6:3 po godzinie i 40 minutach, zapewniając Kanadzie wygraną 2:0.

20:15 Trudną przeprawę miał na początek zmagań w Drummondville Olaf Pieczkowski (602. ATP). To dopiero pierwszy mecz kwalifikacyjny, a już kosztował go trzy sety i prawie tyleż godzin. 19-latek ostatecznie pokonał o rok starszego Kanadyjczyka Marko Stakusika (1292. ATP) 7:6(5), 5:7, 6:2 i awansował do finałowego meczu kwalifikacji.

17:15 Co mówił Jannik Sinner po wygranej na otwarcie ATP Finals? Nie krył zadowolenia z realizacji planu, ale widać było po nim też wysiłek.

Wywiad pomeczowy Jannika Sinnera

16:23 Ostatecznie Stefanos Tsitsipas nie wypadł ze składu ATP Finals, ale kto wie, czy spadek formy nie miał związku ze zgłaszanym bólem pleców. Grek nie miał sposobu na pokonanie Jannika Sinnera w meczu otwarcia imprezy w Turynie. Włoch uradował swoją publiczność, a do wygranej w półtorej godziny wystarczyło mu po jednym przełamaniu w każdym secie. Triumf 6:4, 6:4 przyszedł stosunkowo łatwo, nie był zagrożony ani przez chwilę.

Skrót meczu Sinner-Tsitsipas w Turynie

08:20 Już dzisiaj startuje ATP Finals w Turynie. W pierwszych spotkaniach zobaczymy na korcie Jannika Sinnera (4. ATP), który zagra ze Stefanonsem Tsitsipasem (6. ATP) oraz Novaka Djokovicia (1. ATP), który zmierzy się z Holgerem Rune (10. ATP).

08:10 Kanadyjki pokonały Czeszki 2:1 w swoim półfinale rozgrywanego w Sewilli turnieju Billie Jean King Cup. W finale zagrają z Włoszkami, które 2:0 wygrały ze Słowenkami.