Tenis Flash: Drzewiecki i Zieliński triumfują w deblu, w singlu górą Francuzi

Tenis Flash: Kolejny dzień relacji ze światowych kortów
Tenis Flash: Kolejny dzień relacji ze światowych kortówAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:23 Na ziweńczenie soboty mamy dla Was kawałek niezłego tenisa, nasz FlashMoment pochodzi z meczu Draper-Mannarino.

FlashMoment soboty, 11 listopada

22:21 Finał turnieju ITF w Calgary niestety nie dla Urszuli Radwańskiej (450. WTA). Polska tenisistka uległa rozstawionej z piątką Kanadyjce Stacey Fung (257. WTA) po prawie dwóch godzinach walki. W najdłuższym gemie obie tenisistki rozegrały ponad 20 punktów, czego nie oddaje wynik 6:1, 6:3 na korzyść faworytki.

18:15 Ugo Humbert (23. ATP) może świętować - w rodzinnym Metz bez najmniejszych problemów zwyciężył Aleksandra Szewczenkę (63. ATP) 6:3, 6:3. Po niewiele ponad godzinie walki dopisuje do portfolio nie tylko wygrany turniej, ale też skończy sezon w top 20 ATP.

Skrót meczu Humbert-Szewczenko w Metz

16:50 Pierwszy sobotni finał - w Sofii - padł łupem Adriana Mannarino (25. ATP). Faworyzowany Francuz miał co prawda moment trudnej do wyjaśnienia słabości w drugim secie, ale w trzecim wytrzymał chwilę próby i pewnie finiszował. Po ponad dwóch godzinach i kwadransie pokonał Jacka Drapera (82. ATP) w trzech partiach 7:6(6), 2:6, 6:3.

Skrót meczu Draper-Mannarino w Sofii

15:35 Nic tylko przyklasnąć! Jan Zieliński po raz trzeci z rzędu wygrywa turniej deblowy Moselle Open w Metz. W parze z Hugo Nysem wywiązali się z roli faworytów i w dwóch setach - 6:4, 6:4 - pokonali rywali w sobotnim finale, Frantzena i Jebensa.

14:50 Novak Djoković (1. ATP) przygotowuje się do niedzielnego startu w ATP Finals. Na starcie czeka go piąty w karierze mecz z Holgerem Rune (10. ATP). Dotąd bilans zwycięstw jest idealnie równy, 2-2. Serb spodziewa się kolejnego bardzo zaciętego pojedynku, w którym nie obejdzie się bez straty seta. Tymczasem problemy zdrowotne ma Stefanos Tsitsipas (6. ATP), którego mecz z Jannikiem Sinnerem (4. ATP) ma rozpocząć turniej w Turynie w niedzielę. Gdyby Grek musiał się wycofać, w jego miejsce wszedłby Hubert Hurkacz (11. ATP), pierwszy oczekujący w klasyfikacji ATP Race

11:35 Karol Drzewiecki w duecie ze Zdenkiem Kolarem może świętować zwycięstwo w deblowym challengerze w Matsuyamie. Polak i Czech byli rozstawieni z dwójką w turnieju, w którym oddali rywalom tylko jednego seta w pierwszym meczu. Sobotni finał z japońską parą Matsui/Uesugi rozstrzygnęli w dwóch setach, 6:3, 6:2, ani razu nie dając się przełamać.

09:45 Ekspert tenisowy i trener Tomasz Ostrowski uważa, że sezon w wykonaniu Igi Świątek był bardzo dobry, nawet jeśli wygrała mniej turniejów niż przed rokiem. "Czy kogoś stać, oprócz Sabalenki, żeby powalczyć z Igą, jak równa z równą? Myślę, że na tę chwilę nie. Grać cały sezon na najwyższym poziomie jest bardzo ciężko. Jeśli przeanalizujemy występy wszystkich rywalek w tym sezonie, to nie ma drugiej takiej, która by grała tak równo i na tak wysokim poziomie jak Polka. Nawet Sabalenka miała więcej wpadek, ale to, że generalnie grała tak dobrze chyba tylko wyszło Idze na zdrowie" - mówi Ostrowski. Wszystkie jego wypowiedzi znajdziesz w rozmowie z trenerem.

09:05 Niestety Polki w Billie Jean King Cup przegrały także z Hiszpankami. Tym samym kończą rywalizację w Sewilli z dwoma porażkami. Jedyną honorową wygraną w pojedynczym spotkaniu zanotowały deblistki - Katarzyna Kawa i Martyna Kubka. Swoje spotkania singlowe przegrały Kawa i Magda Linette

08:45 Andy Murray po raz trzeci w swojej karierze zdecydował się zakończyć współpracę z Ivanem Lendlem. "Ivan był u mojego boku w najważniejszych momentach mojej kariery i nie mogę mu wystarczająco podziękować za wszystko, co pomógł mi osiągnąć" - powiedział Szkot.

07:09 Zapraszamy na kolejny dzień z tenisowym Flashem.