Tenis Flash: Świątek i Fręch już w drugiej rundzie US Open, czekamy na Linette

Tenis Flash: Czekamy na mecze Polek w pierwszej rundzie US Open
Tenis Flash: Czekamy na mecze Polek w pierwszej rundzie US OpenAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:49 Na mecz Magdy Linette wciąż czekamy i końca nie widać – rozpocznie się najwcześniej przed 1 w nocy. Wiemy już za to, że w razie wygranej Polka zmierzy się z Amerykanką Jennifer Brady (433. WTA). Pomimo odległej pozycji rankingowej wystarczyły jej dwa sety na pokonanie Kimberly Birrell (111. WTA).

23:41 Po takich zagraniach pewność siebie chyba nie może być już wyższa. Co też wyprawia Francisco Cerundolo (20. ATP)! Nic dziwnego, że wygrał seta i w kolejnym prowadzi z Zacharym Svajdą (234. ATP).

23:29 Ktoś tu właśnie bardzo rozbudził oczekiwania Amerykanów. Kilku reprezentantów gospodarzy już odpadło z US Open, jednak nie on. Taylor Fritz (9. ATP) przeszedł jak błyskawica przez pierwszy mecz. W zaledwie 81 minut rozprawił się ze Stevem Johnsonem (205. ATP), oddając rywalowi tylko pięć gemów: 6:2, 6:1, 6:2.

22:38 Cuda, cuda potrafi robić na korcie Frances Tiafoe (10. ATP)! Nic dziwnego, że Learner Tien (700. ATP) mógł tylko patrzeć z podziwem.

22:19 Właśnie odniósł 200. zwycięstwo w karierze! Mało tego, zajęło mu ono dokładnie 200 minut! Casper Ruud (5. ATP) wywiązał się z roli faworyta w meczu z Emilio Navą (154. ATP), choć 21-letni Amerykanin wcale nie zamierzał się poddawać. W czwartym secie odrobił stratę przełamania i doprowadził do tie-breaka. Dopiero po nim Ruud wygrał mecz 7:6(5), 3:6, 6:4, 7:6(5).

21:31 Mamy pierwszą wielką sensację męskiego US Open. Holger Rune (4. ATP) odpada już w pierwszym meczu. Tylko jednego seta zdołał odebrać bardziej doświadczonemu Hiszpanowi, Roberto Carballesowi Baenie (63. ATP). 30-latek wygrał 6:3, 4:6, 6:3, 6:2

20:51 Pierwszy wielki comeback podczas obecnej edycji US Open mamy za sobą. Juan Manuel Cerundolo (93. ATP) przegrywał 0:2 z Ilją Iwaszką (103. ATP), by trzy kolejne sety wygrać wynikiem 6:3. Po ponad 3,5 godzinach 21-letni Argentyńczyk przeszedł do drugiej rundy, gdzie czeka na niego rozpędzony Alejandro Davidovich Fokina. On swój mecz wygrał w trzech setach.

19:43 Zupełnie inny przebieg miał mecz Magdaleny Fręch (77. WTA) z wyżej notowaną Emmą Navarro (57. WTA). Amerykanka miała wygraną w pierwszym secie na wyciągnięcie ręki kilka razy, ale Polka wytrzymała. W drugiej odsłonie młodsza rywalka podkręciła tempo i wygrała z dużą przewagą, ale przez to brakło jej paliwa na finiszu i nie dowiozła wygranej. Mecz trwał prawie 2,5 godziny i zakończył się wynikiem 7:6(10), 1:6, 6:2. To historyczne zwycięstwo Fręch podczas US Open, w kolejnej rundzie Polka zmierzy się z Karoliną Muchovą.

19:11 Zmieściła się w godzinie - Iga Świątek potrzebowała tylko 59 minut i 13 gemów, by wygrać z najlepszą szwedzką tenisistką. Pomimo niewątpliwej determinacji i ambicji, Rebecca Peterson (86. WTA) była dla liderki tylko tłem. Świątek wygrała 6:0, 6:1 i w drugiej rundzie US Open czeka na nią Daria Saville (322. WTA).

18:49 Mamy już pierwszą sensację w US Open! Turniej dopiero się zaczął, a za jego burtą jest już ósma rakieta świata - Greczynka Maria Sakkari. W pierwszej rundzie przegrała ona z Rebeką Masarovą 4:6, 4:6. Dla Sakkari to trzeci z rzędu wielkoszlemowy turniej, w którym odpada już w pierwszym pojedynku. Była ona wymieniana w gronie zawodniczek, które mogą sprawić w Nowym Jorku niespodziankę i zajść do dalekich faz turnieju. Przed dwoma laty w US Open awansowała do półfinału.

18:16 Nie trzeba było długo czekać na pierwszą poniedziałkową wygraną w US Open. Karolina Muchova (10. WTA) tylko w pierwszym secie pozwoliła Storm Hunter (158. WTA) za sobą nadążyć. W drugiej partii nie oddała jej ani gema i skończyła mecz wynikiem 6:4, 6:0 po 72 minutach. Rywalką Czeszki będzie zwyciężczyni znacznie bardziej wyrównanej batalii między Magdaleną Fręch a Emmą Navarro.

06:27 Już dzisiaj o godzinie 17 rozpocznie się ostatni w tym roku turniej wielkoszlemowy. Tak się składa, że na kortach w Nowym Jorku już w dniu otwarcia zobaczymy aż trzy Polki. Rozpocznie Magdalena Fręch, która meczem z Emmą Navarro będzie jedną z zawodniczek zaczynających turniej. Godzinę później, bo o 18, do walki przystąpi obrończyni tytułu - Iga Świątek zagra z Rebeccą Peterson. O godzinie 21 Magda Linette zmierzy się za to z Aleksandrą Sasnowicz. Ile z Polek awansuje do drugiej rundy? Śledź naszego Tenis Flasha, by nic cię nie ominęło!