Carlos Alcaraz o półfinale z Djokoviciem: Ten mecz chcą oglądać wszyscy

Carlos Alcaraz przygotowuje starcie z Djokovicem w półfinale French Open
Carlos Alcaraz przygotowuje starcie z Djokovicem w półfinale French OpenAFP
Carlos Alcaraz zagra z Novakiem Djokovicem w wielkim półfinale French Open po tym, jak hiszpański numer jeden pokonał we wtorek Stefanosa Tsitsipasa 6:2; 6:1; 7:6(5).

20-letni Carlos Alcaraz został najmłodszym półfinalistą French Open mężczyzn od czasu Novaka Djokovica w 2007 roku po pokonaniu byłego wicemistrza Rolanda Garrosa Stefanosa Tsitsipasa.

Alcaraz zmierzy się z Djokovicem dopiero po raz drugi w swojej karierze. W zeszłym roku pokonał 22-krotnego mistrza Wielkiego Szlema w Madrycie w trzech setach.

"Ten mecz chcą oglądać wszyscy i powiedziałbym, że będzie to dobry mecz do grania i oglądania" – powiedział Alcaraz o swoim nadchodzącym starciu z Djokovicem.

"Naprawdę chciałem zagrać w tym meczu. Jeśli chcesz być najlepszy, musisz pokonać najlepszych, a Novak Djokovic jest jednym z najlepszych na świecie".

Tsitsipas rozpoczął nocną sesję ćwierćfinałową od pewnego podania, ale Alcaraz szybko przejął kontrolę, zdobywając dwa przełamania i wygrywając pierwszego seta.

Mieszanka delikatnych drop shotów i błyskawicznych uderzeń po ziemi w wykonaniu Alcaraza okazała się jednak zbyt mocna dla nadszarpniętego Tsitsipasa, który poddał drugiego seta z podwójnym błędem.

Najwyżej rozstawiony gracz na French Open przełamał się wcześnie w trzecim secie, ale nie zdołał wygrać podania przy stanie 5:3. Tsitsipas postawił pewien opór, ratując pięć piłek meczowych, zanim ostatecznie przegrał w tie-breaku.

"Pod koniec trzeciego seta straciłem nieco koncentrację" – powiedział Alcaraz. "Zaczął grać lepiej i oczywiście straciłem trochę koncentrację, byłem w tarapatach. Cieszę się, że otrząsnąłem się z tego problemu i nadal jestem skoncentrowany i gram na świetnym poziomie".

Wcześniej w piątek, dwukrotny mistrz Paryża Djokovic pokonał Karena Khachanova 4:6; 7:6 (0); 6:2; 6:4 i dotarł do półfinału po raz 12. i 45. w turnieju głównym.