Tenis Flash: Novak Djokovic bardzo szybko wywalczył awans do ćwierćfinału

Novak Djokovic ma swoje problemy w Paryżu, ale nie stracił jeszcze nawet seta
AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:14 Aryna Sabalenka po meczu w dzisiejszej sesji nocnej weszła do ostatniej ósemki Rolanda Garrosa po pokonaniu Sloane Stephens w setach 7-6, 6-4. W pierwszym secie Białorusinka prowadziła już 5:0, ale Amerykanka zdołała doprowadzić do tie-breaka, którego ostatecznie przegrała.

W drugim secie również nie brakowało przełamań, ale Sabalenka wygrała wojnę nerwów i teraz zmierzy się z "ostatnią francuską zawodniczką" Eliną Svitoliną w ćwierćfinale.

21:15 Stefanos Tsitsipas zarezerwował swoje miejsce w ćwierćfinale, wygrywając z Austriakiem Sebastianem Ofnerem 7-5, 6-3, 6-0.

19:05 Elina Svitolina (192. WTA) po dwugodzinnym meczu boju pokonała Darię Kasatkinę (9. WTA) i awansowała do ćwierćfinału French Open. Ukrainka wygrała 6:4; 7:6(5). Svitolina przesunie się w rankingu przynajmniej do Top 80.

16:46 Novak Djokovic (3. ATP) nie miał żadnych problemów z pogromcą Huberta Hurkacza, Juanem Pablo Varillasem (94. ATP). Serb wygrał 6:3; 6:2; 6:2, a całe spotkanie trwało zaledwie dwie godziny.

16:43 Karolina Muchova (43. WTA) zakończyła piękny sen Eliny Avanesyan (134. WTA) w Paryżu. Czeszka pokonała 20-letnią Rosjankę 6:4; 6:3 i zameldowała się w ćwierćfinale French Open. Muchova po raz pierwszy w karierze dotarła do 1/4 Roland Garros. W swojej karierze dwukrotnie dochodziła do ćwierćfinału Wimbledonu i raz grała w półfinale Australian Open.

15:08 Karen Chaczanow (11. ATP) łatwo przegrał pierwszego seta z Lorenzo Sonego (48. ATP), ale kolejne trzy już padły jego łupem. Rosjanin wygrał 1:6; 6:4; 7:6(7); 6:1 i awansował do ćwierćfinału French Open.

14:57 Anastazja Pawluczenkowa (333. WTA) po ponad trzygodzinnym pojedynku pokonała Elise Mertens (28. WTA) i awansowała do ćwierćfinału French Open. Rosjanka ograła Belgijkę 3:6; 7:6(3); 6:3.

07:05 Jesteśmy już coraz bliżej wyczekiwanego starcia Novaka Djokovicia z Carlosem Alcarazem podczas French Open. Obaj panowie mogą się spotkać w półfinale tej imprezy, a dziś zagrają już o awans do ćwierćfinału. Poza nimi w turnieju kobiecym czekają nas pojedynki Aryny Sabalenki ze Sloane Stephens oraz Eliny Svitoliny z Darią Kasatkiną