Carlos Alcaraz pokonał Taro Daniela i awansował do trzeciej rundy French Open

Alcaraz w akcji na kortach ziemnych
Alcaraz w akcji na kortach ziemnychReuters
Carlos Alcaraz zdał trudny wczesny test na French Open śpiewająco, jako numer jeden na świecie przypieczętował zwycięstwo 6:1, 3:6, 6:1, 6:2 nad Japończykiem Taro Danielem w środę, aby dotrzeć do trzeciej rundy.

Alcaraz cieszył się dominującym zwycięstwem nad Flavio Cobolli w swoim pierwszym meczu, po czym błyskawicznie rozpoczął mecz z Danielem, aby wygrać pierwszego seta po dwóch przełamaniach.

Daniel rzucił się do ataku w kolejnym secie i objął prowadzenie 3:0. Kontynuował ataki niespodziewanie podatnego na błędy Hiszpana nieustępliwymi uderzeniami z linii, zanim wyrównał stan rywalizacji.

Jednak Japończyk, który jest sklasyfikowany na 112. miejscu w rankingu, szybko musiał przejść do defensywy, a Alcaraz odzyskał koncentrację, by wcześnie przełamać i zakończyć trzeciego seta w dobrym stylu, tracąc tylko jednego gema w końcówce.

Po odzyskaniu swojego rytmu i typowej dla niego radości z gry, Alcaraz zakończył mecz przyy swoim serwisie, aby zarezerwować sobie spotkanie z 26. rozstawionym Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem.