Dobry początek Katarzyny Kawy w Paryżu, pierwszy krok do Rolanda Garrosa

Dobry początek Katarzyny Kawy w Paryżu, pierwszy krok do Rolanda GarrosaProfimedia
W pierwszej rundzie kwalifikacji do French Open Katarzyna Kawa przekonująco poradziła sobie z Czeszką Gabrielą Knutson. Polka zanotowała serię siedmiu wygranych gemów z rzędu, a na wygraną 6:2, 6:4 pracowała niewiele ponad godzinę.

Wtorkowy pierwszy mecz kwalifikacyjny do French Open rozpoczął się bardzo dobrze dla Katarzyny Kawy (180. WTA). Polka już w pierwszym gemie przełamała Gabrielę Knutson (189. WTA). Co prawda sama straciła podanie i do stanu 2:2 pojedynek był wyrównany, ale później Kawa odjechała na 4:2, tracąc tylko punkt. Nie straciła impetu, notując kolejne przełamanie i wygranego gema na 6:2.

Po czterech gemach z rzędu na korzyść 31-latki z Krynicy przyszły jeszcze trzy, gdy uzyskała przewagę dwóch przełamań na 3:0 od startu drugiego seta. Raz dała sobie odebrać podanie, gdy Knutson zatrzymała jej zwycięską serię, ale do końca meczu żadna z zawodniczek nie miała choćby okazji na przełamanie, co oznaczało wygraną 6:2, 6:4 po godzinie i 11 minutach.

Już jutro przed Katarzyną Kawą drugi z trzech meczów kwalifikacyjnych. Tym razem rywalką będzie Brazylijka Laura Pigossi (119. WTA). Podobnie jak w przypadku Knutson, będzie to pierwsze spotkanie zawodniczek na korcie.