Tenis Flash: Hurkacz awansował do kolejnej rundy, Fręch pożegnała się z turniejem

Tenis Flash: Już dzisiaj start drugiej rundy Rolanda Garrosa
Tenis Flash: Już dzisiaj start drugiej rundy Rolanda GarrosaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

21:46 Hubert Hurkacz po pięciogodzinnej batalii awansował do trzeciej rundy Rolanda Garrosa. Polak pokonał Holendra Tallona Griekspoora 6:3, 5:7, 6:7(13), 7:6(5), 6:4.

21:21 Niestety, nie mamy dobrych wieści z Paryża. Magdalena Fręch nie sprostała Kamilli Rachimowej i to Rosjanka zagra z Aryną Sabalenką w 1/16 finału. Środowy pojedynek z Fręch wygrała w dwóch setach, 6:3, 6:4.

18:41 Są urodziny, więc jest i tort dla Igi Świątek w Paryżu. Ale życzenia - jakkolwiek serdeczne - chyba nie w tym języku, co trzeba...

18:32 Fenomenalny, najdłuższy dotąd pojedynek środy: Stan Wawrinka i Thanasi Kokkinakis, obaj znani z zaciętości na korcie, przez prawie pięć godzin nie mogli rozstrzygnąć losów rywalizacji w 1/32 finału. Ostatecznie młodszy o ponad dekadę Grek okazał się lepszy, wygrywając 3:6, 7:5, 6:3, 6:7(4), 6:3. W kolejnej rundzie ponownie rywal będzie wymagający, najpewniej będzie nim Karen Chaczanow.

18:23 Aryna Sabalenka pokonała Irynę Szymanowicz 7:5, 6:2 w bezpośrednim pojedynku dwóch białoruskich zawodniczek. To istotna informacja dla polskich kibiców. Nie tylko dlatego, że rozstawiona z drugim numerem w turnieju Sabalenka jest jedną z głównych rywalek Igi Świątek, ale także dlatego, że w kolejnej rundzie może spotkać się z Magdaleną Fręch, jeśli tylko Polka wygra swoje dzisiejsze starcie.

16:41 Największa dotąd niespodzianka na kortach Rolanda Garrosa, szczególnie dotkliwa dla Francuzów: rozstawiona z piątką Caroline Garcia już po dwóch meczach pożegnała się z turniejem. Jej pogromczynią okazała się Anna Blinkowa, choć to Francuzka dominowała w pierwszym secie. W drugim Garcia dała się przełamać trzykrotnie z rzędu i uległa 3:6, choć po długiej walce. W ostatniej partii tenisistka z Lyonu broniła meczbole jak natchniona, ale po blisko trzech godzinach musiała uznać wyższość rywalki.

16:04 Szymon Walków z włoskiej Vicenzy wraca bez sukcesu. Polak zakończył udział na pierwszym meczu, w 1/8 finału. Razem z Władysławem Manafowem nie sprostali belgijsko-argentyńskiemu duetowi Coppejans/Trungelliti. W trwającym ponad godzinę pierwszym secie walka trwała punkt za punkt, z dwoma przełamaniami po obu stronach. Partię zakończył dopiero tie-break, przy stanie 12-10. Druga partia również była wyrównana, ale kluczowe, jedyne przełamanie padło łupem rywali w 12. gemie i zamknęło mecz wynikiem 7:6(10), 7:5.

15:48 Efektowny awans Rosjanek. Daria Kasatkina pewnie rozprawiła się z Marketą Vondrousovą (6:3, 6:4), choć Czeszka postawiła trudne warunki i większość gemów Kasatkina wygrywała na przewagi, dając się przełamać dwukrotnie. Mayar Sherif wygrała z kolei pierwszego gema i zdawał się mieć kontrolę nad meczem, by ostatecznie ulec Anastasiji Potapowej 6:3, 4:6, 1:6.

15:33 W czwartek swój mecz drugiej rundy wielkoszlemowego French Open w Paryżu rozegra Iga Świątek. Liderka rankingu w drugim spotkaniu na korcie centralnym, po godzinie 14., zmierzy się z Amerykanką Claire Liu.

15:10 Trzy pierwsze mecze i trzy wyniki 3:0 w turnieju ATP w Paryżu. We wszystkich pojedynkach rozpoczętych o 11:10 udało się rozstrzygnąć rywalizację bez oddania seta przegranemu, choć w każdym z nich dochodziło do tie-breaka w drugiej partii. Jako pierwszy w 1/16 finału zameldował się Stefanos Tsitsipas, który wygrał z Roberto Carballesem Baeną 6:3, 7:6(4), 6:2. Podobną dynamikę miał pojedynek weterana, Fabio Fogniniego, z Jasonem Kublerem z Nowej Zelandii. Włoch wygrał 6:4, 7:6(5), 6:2. W starciu dwóch Sebastianów skuteczniejszy okazał się Ofner z Austrii, który odesłał do domu zdecydowanie wyżej notowanego Kordę z USA, wygrywając 6:3, 7:6(1), 6:4.

13:50 Niestety, pierwszy z polskich meczów środy zakończył się bolesną i szybką porażką. Trudno jednak mówić o niespodziance: Alicja Rosolska i Cristina Bucsa uległy w deblu 0:6, 2:6 faworytkom, Desirae Krawczyk i Demi Schuurs.

13:31 Za nami dopiero cztery pierwsze mecze środy podczas turnieju WTA w Paryżu, a już żegnamy się z uznanymi nazwiskami. Jelena Ostapenko z Łotwy przegrała w trzech setach (3:6, 6:1, 2:6) z Amerykanką Peyton Stearns. Nie zobaczymy także Camili Osorio, którą pokonała bardziej doświadczona Elise Mertens, 6:3, 7:6(3). Trudno w tym przypadku mówić o niespodziance, a jednak liczyliśmy, że Kolumbijka po raz kolejny namiesza w drabince. Powracająca na światową scenę Elina Switolina sprostała Storm Sanders 2:6, 6:3, 6:1. Jessica Pegula nie ukończyła natomiast swojego meczu z Camilą Giorgi, ponieważ Włoszka skreczowała po przegranym pierwszym secie.

09:01 O godzinie 11 zaczną się pierwsze mecze drugiej rundy Rolanda Garrosa. Na kortach zobaczymy dziś m.in. Arynę Sabalenkę, Novaka Djokovicia czy Stefanosa Tsitsipasa, ale polskich kibiców najbardziej powinny zainteresować mecze z udziałem Magdaleny Fręch i Huberta Hurkacza. Polacy zagrają swoje spotkania w godzinach popołudniowych.