Tenis Flash: Pewna wygrana Chwalińskiej, Linette zwycięska w Strasburgu

Tenis Flash: Polki powalczą o awans do kolejnej rundy eliminacji do Rolanda GarrosaProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

19:52 Po wygranej z Eubanksem Zverev przyznał szczerze, że cieszy się z dnia wolnego jutro, który wykorzysta na grę w golfa. Co jeszcze mówił po awansie do ćwierćfinału w Genewie?

Wywiad pomeczowy Zvereva, napisy po polsku

19:24 Alexander Zverev pewnie wygrał swój pojedynek 1/8 finału w Genewie z Christopherem Eubanksem. Niemiec kontrolował grę od początku, przełamując rywala dwukrotnie w każdym secie, podczas gdy sam nie pozwolił Amerykaninowi na wykorzystanie jedynego break pointu, jaki wywalczył. Wygrana 6:2, 6:3 zdecydowanie lepiej wygląda na filmie, dlatego zapraszamy na skrót:

Kluczowe zagrania meczu Zverev-Eubanks

19:05 Ostatnie wtorkowe mecze WTA jeszcze trwają, ale nasze serce już skradła ta wymiana z meczu Peterson-Bronzetti w Rabacie, wygranego przez Włoszkę 6:4, 7:6(6). Zobaczcie zresztą sami, oto nasz FlashMoment wtorku:

FlashMoment wtorku w WTA

18:45 W środę zwracamy oczy na kort centralny w Strasburgu. Mecz Magdy Linette z Anastasiją Pawluczenkową będzie drugim od godziny 11:00.

16:35 Nie tak to miało wyglądać. Karol Drzewiecki jako ostatni Polak odpadł w singlowej części Macedonian Open w Skopje. Gorzowianin przegrał 5:7, 0:6 z Argentyńczykiem Burrachagą. W tej sytuacji kciuki możemy zaciskać już tylko za deblistów. Drzewiecki z Żukiem i Szymon Walków z Sanderem Arendsem zagrają w 1/8 finału.

15:55 Kiedyś znany tenisista, dziś komentator Eurosportu. Alex Corretja w rozmowie z Flashscore przewiduje, że podczas nadchodzącego French Open będziemy zachwycać się zwłaszcza Daniiłem Miedwiediewem i Holgerem Rune. W Rzymie dotarli do finału, ale czy będziemy świadkami powtórki w Paryżu?

14:27 W rozmowie po wygranyym meczu Magda Linette przyznała, że zaczęła mecz nieco za wolno i musiała odzyskać kontrolę nad rywalizacją. Cristinie Bucsie życzy szybkiego powrotu do zdrowia.

Rozmowa Magdy Linette w Strasburgu

14:18 Prawie dwie godziny walczył Maks Kaśnikowski z Dragosem Nicolae Madarasem w pierwszej rundzie turnieju w Skopje. Rumun ze szwedzkim paszportem dał się przełamać w pierwszym gemie, po czym z bolesną skutecznością wyszedł na prowadzenie 5:1. 19-letni warszawiak zdołał zaliczyć fantastyczny powrót, w którym – przy stanie 5:3 – obronił aż pięć piłek setowych i przełamał starszego rywala. Udało mu się doprowadzić do tie-breaka, w którym jednak Madaras był skuteczniejszy. W drugim secie podobnego scenariusza nie udało się powtórzyć i 25-letni dryblas z Devy wygrał sześć gemów z rzędu, notując wygraną 7:6(3), 6:1.

13:25 Magda Linette nie miała najlepszego wejścia w mecz z Cristiną Bucsą w 1/16 finału turnieju WTA w Strasburgu. Polka przegrała pierwsze gemy i całego seta (4:6), ale później pokazała klasę, wygrywając drugiego i trzeciego po 6:2. Niestety, Cristina Bucsa w trzecim secie doznała kontuzji, co przyspieszyło koniec rywalizacji. Kolejną rywalką Linette będzie Anastasija Pawluczenkowa. Co prawda dziś notowana jest o ponad 400 pozycji niżej od Polki, ale Linette żadnego z poprzednich meczów z Pawluczenkową nie wygrała. Czas na pierwszy już w środę? Nie mielibyśmy nic przeciwko!

13:20 Sebastian Baez melduje się w 1/8 finału Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes we francuskim Lyonie. Argentyńczyk odprawił Martona Fucsovicsa z Węgier, wygrywając 6:4, 7:6(5). Oto najlepsze chwile wtorkowego pojedynku:

Skrót meczu Baez-Fucsovics w Lyonie

12:11 Niestety, w drugim polskim meczu kwalifikacyjnym Katarzyna Kawa nie sprostała Kanadyjce Carol Zhao. 30-latka została przełamana aż czterokrotnie w pierwszym secie, by w drugim powrócić i – po długiej walce – wygrać 7:5. Decydująca partia była już popisem Zhao, która w niewiele ponad 20 minut wygrała 6:1.

11:37 Doskonały początek wtorkowych kwalifikacji do French Open, przynajmniej z polskiego punktu widzenia. Maja Chwalińska bardzo szybko rozprawiła się z notowaną o 140 pozycji wyżej Lucrezią Stefanini, wygrywając swój pierwszy mecz kwalifikacyjny 6:2, 6:1. I pomyśleć, że pojedynek zaczął się od prowadzenia 2:0 Włoszki...

08:50 Już o godzinie 10 mają rozpocząć się pierwsze spotkania Katarzyny Kawy i Mai Chwalińskiej w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju głównego Rolanda Garrosa. By awansować do głównej drabinki, trzeba wygrać trzy spotkania.