Tenis Flash: Pewny triumf Igi Świątek, bolesna porażka Magdy Linette podczas Roland Garros

Iga Świątek udanie rozpoczęła walkę o czwarty w karierze triumf na kortach Rollanda GarrosaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:10 Imprezowa atmosfera przywitała faworyta gospodarzy Gaela Monfilsa (37) w jego meczu pierwszej rundy z Brazylijczykiem Thiago Seyboth Wildem (24) i weteran nie zawiódł fanów, wygrywając mecz w czterech setach 6-2, 3-6, 6-3, 6-4.

22:43 Czterosetowy pojedynek pomiędzy Thiago Monteiro (29) i Miomirem Kecmanovicem (24) zakończył się zwycięstwem Serba w czterech setach. Kecmanovic wygrał 158-minutowy mecz pierwszej rundy 6-2, 1-6, 6-4, 7-5 i awansował dalej.

22:25 Późne wyniki z meczów kobiet, w którym Bernarda Pera (29) i Ana Bogdan (31) awansowały w prostych setach.

21:09 Rozstawiona z numerem siódmym Maria Sakkari (28) została pokonana przez faworytkę gospodarzy Varvarę Grachevą (23) w trzech setach 3-6, 6-4, 6-3.

20:58 Dwóch rozstawionych graczy awansowało w turnieju mężczyzn: Lorenzo Musetti (22) i Tommy Paul (27) obaj w prostych setach. Tymczasem Linda Noskova (19) - ćwierćfinalistka Australian Open w tym roku - przeszła do następnej rundy dzięki zwycięstwu 7-6, 6-4 nad Harriet Dart (27).

20:36 Pięciosetowy thriller pomiędzy Pavlem Kotovem (25) i 32. rozstawionym Cameronem Norrie (28) zakończył się zwycięstwem Rosjanina 4-6, 6-3, 3-6, 7-6, 6-2 w cztery godziny i 13 minut.

20:01 Jeszcze kilka wyników z meczów kobiet: Elina Svitolina (29) pokonała Karolinę Pliskovą (32) 3-6, 6-4, 6-2, a była mistrzyni US Open Bianca Andreescu (23) wygrała z Sarą Sorribes Tormo (27) 7-5, 6-1.

19:05 Karen Chaczanow (18. ATP)  w trzech setach okazał się lepszy niż Sumit Nagal (95. ATP). Rosjanin wygrał 6:2; 6:0; 7:6(5). Wśród pań pewny awans wywalczyła Danielle Collins (10. WTA). Amerykanka pokonała 6:3; 6:4 swoją rodaczkę Caroline Dolehide (60. WTA).

18:35 Czy to był ostatni występ Rafy Nadala w Paryżu? Hiszpan dzielnie walczył, spędził na korcie ponad trzy godziny, ale ostatecznie przegrał 3:6; 6:7(5); 3:6 z Alexandrem Zverevem. 14-krotny mistrz French Open po raz pierwszy w karierze pożegnał się z tym turniejem już na początkowej rundzie. "Nie chcę się żegnać, ale nie wiem, czy jeszcze tu się pojawię. Istnieje duża szansa, że już się tu nie pojawię, ale na razie nie składam żadnych deklaracji" – skwitował Nadal po zakończeniu meczu.

"Jest jeszcze kilka rzeczy, które mnie motywują, ale nie wiem, co będzie się działo w ciągu kilka najbliższych miesięcy" – dodał. Rafa był niezwykle mocno dopingowany przez wszystkich fanów na korcie.

18:00 Kolejna niespodzianka w turnieju pań. Jekaterina Aleksandrowa (18. WTA) przegrała 3:6; 6:7(5) z Wiktorią Tomową (75. WTA) i pożegnała się z French Open już w pierwszej rundzie. W górnej połówce Igi Świątek nie ma już żadnej rozstawionej zawodniczki. Liderka rankingu może trafić na rozstawioną tenisistkę najprędzej w ćwierćfinale.

17:45 Coco Gauff (3. WTA) potrzebowała zaledwie 53 minuty, żeby awansować do drugiej rundy French Open. Amerykanka wygrała 6:1; 6:1 z Julią Avdeevą (208. WTA). Równie łatwo, ale w 70 minut z Jessiką Ponchet (147. WTA), uporała się Leylah Fernandez (34. WTA), która wygrała 6:2; 6:0.

16:15 Stefanos Tsitsipas (9. ATP) awansował przy zamkniętym dachu do drugiej rundy French Open. Marton Fucsovics (54. ATP) postraszył faworyta w pierwszym secie, gdzie miał nawet piłkę setową w tie-breaku i swój serwis, ale ostatecznie przegrał cały meczu 6:7(7); 4:6; 1:6. Teraz pod zadaszony kort wyjdą Coco Gauff (3. WTA) i Julia Avdeeva (208. WTA). Na szczęście kilkanaście minut temu przestało padać i została wznowiona rywalizacja na kortach otwartych.

15:15 Jasmine Paolini (15. WTA) i Hailey Baptiste (107. WTA) zdołały dokończyć swoje mecze w pogodowym okienku, które pojawiło się nad Paryżem na kilkadziesiąt minut. Włoszka pokonała 6:4; 6:4 Darię Saville (84. WTA), natomiast Amerykanka pokonała 4:6; 6:2; 6:2 swoją rodaczkę Kaylę Day (99. WTA).

15:05 Iga Świątek bez większych problemów awansowała do drugiej rundy French Open. Liderka rankingu WTA oddała rywalce tylko trzy gemy i pokonała kwalifikantkę Leolię Jeanjean 6:1; 6:2. Jej kolejną rywalką będzie Naomi Osaka. Czytaj więcej

14:55 Niestety ponownie pada w Paryżu. Mecze są przerywane.

14:10 Obecnie nie pada w stolicy Francji i rywalizacja została wznowiona. Mecz Igi Świątek odbywa się jednak przy zamkniętym dachu.

13:30 Wciąż pada w Paryżu, ale na korcie Philippe-Chatrier mamy zasłonięty dach, więc gra toczy się tam dalej, co jest dobrą informacją dla polskich fanów. To właśnie tam Ons Jabeur (9. WTA) nie zagrała dobrego meczu, ale pewnie awansowała do drugiej rundy French Open. Tunezyjka wygrała 6:3; 6:2 z Sachią Vickery (124. WTA). Za kilkanaście minut na kort powinna wyjść Iga Świątek.

Swój mecz na korcie Suzanne-Lenglen zakończył też Jannik Sinner (2. ATP). Rywalem powracającego po kontuzji Włocha był Christopher Eubanks (46. ATP). Triumfator Australian Open wygrał 6:3; 6:3; 6:4. Tam niedługo na kort wyjdzie Stefanos Tsitsipas i Marton Fucsovics

12:45 Niestety mamy pierwsze dziś przerwy w grze. Opady deszczu uniemożliwiają grę na kortach otwartych.

12:38 Mamy już inne rozstrzygnięcia w turnieju pań. W wewnętrznym starciu dwóch Rosjanek Anastazja Potapowa (41. WTA) pokonała 6:2; 6:3 Kamillę Rachimową (87. WTA), dalej gra też Marketa Vondrousova (6. WTA), która bardzo łatwo 6:1; 6:3 rozprawiła się z Rebeką Masarovą (94. WTA).

12:30 Niestety Magda Linette (50. WTA) bardzo szybko pożegnała się z turniejem w stolicy Francji. Polka nie była w stanie nawiązać równej walki i przegrała 1:6; 1:6 z Liudmiłą Samsonową (19. WTA). Czytaj więcej

08:33 Czas na kolejne mecze pierwszej rundy podczas wielkoszlemowego French Open. Dziś na korcie ujrzymy dwie najlepsze polskie tenisistki. Najpierw Magda Linette (50. WTA) na korcie numer 9 zmierzy się z Liudmiłą Samsonową (19. WTA). Start tego meczu już o godzinie 11.

Iga Świątek (1. WTA) wystąpi oczywiście na korcie Philippe-Chatrier. Tam rywalizacja rozpocznie się dopiero o godzinie 12, a Polka i Leolia Jeanjean (143. WTA) zagrają po zakończeniu pojedynku Sachia Vickery (124. WTA) i Ons Jabeur (9. WTA). Około 13:30. Po starciu Świątek – Jeanjean czeka nas "danie dnia", wtedy swój mecz na głównym korcie rozpoczną Rafael Nadal (276. ATP) i Alexander Zverev (4. ATP).