Tenis Flash: Świątek awansowała do 2. rundy French Open. Sensacyjna porażka Miedwiediewa

Iga Świątek ma sporo do stracenia w Paryżu, ale jest to jej ulubiony turniej w całym kalendarzu AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:21 Po pięciu godzinach spędzonych na korcie, Yannick Hanfmann pokonał Thiago Monteiro w pięciu setach. Po wygraniu dwóch pierwszych setów 6-3, 7-5, Niemiec wyglądał na rozpędzonego, po czym Brazylijczyk dzielnie walczył o doprowadzenie do dogrywki po wygraniu setów trzeciego i czwartego w tie-breakach. Hanfmann zdołał jednak pokonać Monteiro, wygrywając piątego seta 6-4.

22:03 Była mistrzyni Wielkiego Szlema Victoria Azarenka została pokonana przez Biancę Andreescu 2-6, 6-3, 6-4.

21:53 Trzeci dzień French Open dobiega końca i będzie to dobra noc dla Petry Martic, która pokonała Shelby Rogers (30) 3-6, 6-3, 6-2.

Lepsze wieści dla amerykańskiej rodaczki Rogers i Emmy Navarro, która pokonała Erikę Andreevą 2-6, 6-3, 6-4, pozostawiając swoją siostrę Mirrę jako jedyną Andreevą w rywalizacji.

21:28 Rywalką Polki w kolejnej rundzie będzie Claire Liu, która pokonała Ylenę In-Albon 6:1, 6:4.

21:06 Richard Gasquet - niegdyś nadzieja francuskiego tenisa - został wyeliminowany z Roland Garros przez rodaka Arthura Rinderknecha w czterech setach 6-4, 2-6, 6-2, 7-6.

20:27 Grigor Dimitrov - były półfinalista Wielkiego Szlema - może nie jest na poziomie, na którym był kiedyś, ale awansował do drugiej rundy dzięki zwycięstwu 6-0, 6-3, 6-2 nad Timofeyem Skatovem.

19:57 Iga Świątek miała problemy w pierwszym secie starcia w Cristiną Bucsą, ale drugi był koncertem gry w jej wykonaniu i ostatecznie wygrała 6:4; 6:0. Więcej o tym meczu tutaj

17:54 SENSACJA w Paryżu! Thiago Syboth Wild (172. ATP) wyeliminował w pierwszej rundzie French Open Daniła Miedwiediewa, triumfatora turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Brazylijczyk pokonał 7:6(5); 6:7(6); 2:6; 6:3; 6:4 rozstawionego z numerem "2" Rosjanina. Spotkanie trwało ponad cztery godziny. Niedługo na korcie pojawi się Iga Świątek, która czekała na zkończenie tego niesamowitego starcia.

17:48 Sorana Cirstea (32. WTA) odpadła z French Open. Rumunka przegrała 5:7; 6:2; 2:6 z Jasmine Paolini (53. WTA).

17:36 Sara Sorribes Tormo (132. WTA) pokonała 7:6(0); 6:2 Clarę Burel (96. WTA) i awansowała do 2. rundy Roland Garros.

17:25 Olivia Bergler odpadła w 1/16 turnieju ITF W25 w Annenheim. Polka przegrała 2:6; 2:6 z rozstawioną z numerem "1" Dalilą Jakupovic (203. WTA).

17:11 Danił Miedwiediew przegrał czwartego seta z Thiago Seybothem Wildem i o losach meczu zdecyduje piąta partia. Po tym meczu na korcie pojawi się Iga Świątek.

17:10 Świetna informacja dla Igi Świątek. Barbora Krejcikova (13. WTA), która mogła być rywalką Polki w 4. rundzie i wygrała z nią dwa ostatnie mecze, odpadła z Franch Open. Czeszka przegrała w 1. rundzie z Lesią Tsurenko (66. WTA). Ukrainka wygrała 6:2; 6:4.  Dalej natomiast gra Elena Rybakina. Kazaszka pokonała 6:4; 6:2 inną Czeszkę – Brendę Fruhvirtovą.

16:45 Julia Grabher (61. WTA) pokonała Arantxę Rus (114. WTA) i zagra w 2. rundzie French Open. Austriaczka wygrała 6:2; 6:3. Jej kolejną rywalką będzie Coco Gauff.

16:36 Kolejne dwa pięciosetowe spotkania w Paryżu za nami. Andrea Vavassori (148. ATP) i Miomir Kecmanovic (37. ATP) spędzili na korcie 5 godzin i 10 minut. Ostatecznie spotkanie 5:7; 2:6; 7:6(8); 7:6(3); 7:6(9) wygrał Włoch. Serb łącznie zmarnował pięć piłek meczowych. Cztery w trzeciej partii i jedną w decydującym secie.

Blisko dwie godziny krócej, bo 3 godziny i 20 minut, trwał mecz Alexandra Bublika (51. ATP) i Giulio Zeppieriego (129. ATP). Ostatecznie Kazach przegrał 0:6; 6:4; 6:4; 3:6; 5:7.

16:30 Danił Miedwiediew prowadzi 2-1 w setach (6:7; 7:6; 6:2) z Thiago Seybothem Wildem. Przypominamy, że po tym meczu na kort wyjdzie Iga Świątek.

16:28 Olaf Pieczkowski (710. ATP) awansował do 1/8 turnieju rangi ITF M15 w rumuńskiej miejscowości Constanta. Polak pokonał 6:4; 1:6; 6:4 z Brazylijczykiem Loureiro (805. ATP). Paweł Cias (750. ATP) również awansował do 1/8 turnieju rangi ITF M15, ale on rywalizuje w Kursumlijskiej Banji. Polak pokonał 6:4; 4:0 Ignacio Monzona (512. ATP), który poddał mecz w drugim secie.

16:20 Alexander Zverev (27. ATP) miał problemy w dwóch pierwszych setach z Lloydem Harrisem (294. ATP), ale ostatecznie pokonał 7:6(6); 7:6(0); 6:1 reprezentanta RPA. Jego rywalem w walce o 3. rundę będzie Alex Molcan.

15:33 Alex Molcan (86. ATP) dość pewnie pokonał Hugo Gastona (109. ATP) i awansował do 2. rundy Roland Garros. Słowak wygrał 6:1; 7:6(4); 6:4.

15:30 Finalistka ubiegłorocznego French Open miała sporo problemów w 1. rundzie tegorocznego turnieju. Coco Gauff (6. WTA) ostatecznie wygrała 3:6; 6:1; 6:2 z Rebeką Masarovą (71. WTA).

15:28 Za nami dwa pięciosetowe boje na French Open. J.J. Wolf (50. ATP) wygrał łatwo dwa pierwsze sety w pojedynku z Yoshihito Nishioką (33. ATP), ale trzy kolejne padły łupem jego rywala. Japończyk ostatecznie wygrał 1:6; 3:6; 6:4; 6:3; 6:3.

Drugie spotkanie na pełnym dystansie zagrali też Genaro Alberto Olivieri (231. ATP) i Giovanni Mpetshi Perricard (237. ATP). Ostatecznie górą okazał się nieco wyżej sklasyfikowany w rankingu ATP Argentyńczyk, który wygrał 7:6(3); 4:6; 4:6; 7:5; 6:1.

15:21 Oceane Dodin (122. WTA) pokonała 0:6; 6:2; 6:1 Selenę Janicjevic (179. WTA) i wywalczyła awans do 2. rundy Roland Garros. Dalej gra też Linda Noskova (50. WTA). Rywalka Czeszki – Danka Kovinic (68. WTA) – poddała mecz w drugim secie przy stanie 3:6; 1:2.

14:09 Max Purcell (68. ATP) okazał się lepszy od Jordana Thompsona (76. ATP) w bezpośrednim australijskim starciu podczas 1. rundy French Open. Ten wyżej notowany w rankingu ATP tenisista wygrał 7:5; 1:6; 6:4; 6:4.

14:06 Olga Danilovic (105. WTA) pokonała Katerinę Baindl (83. WTA) i awansowała do 2. rundy French Open. Serbka pokonała Ukrainkę 6:3; 6:2.

13:42 Nicolas Jarry (35. ATP) bez większych problemów pokonał 6:4; 6:4; 6:2 Hugo Delliena (160. ATP) i awansował do 2. rundy French Open.

13:33 Filip Peliwo (371. ATP) odpadł w 1. rundzie turnieju ITF M25 w Rzymie. Polak przegrał 3:6; 2:6 z reprezentantem gospodarzy – Lucą Potenzą (492. ATP).

13:25 Casper Ruud (4. ATP) nie miał żadnych problemów w 1. rundzie French Open i w nieco ponad dwie godziny pokonał 6:4; 6:3; 6:2 Eliasa Ymera (155. ATP).

13:20 Ons Jabeur (7. WTA) łatwo pokonała 6:4; 6:1 Lucię Bronzetti (65. WTA) i awansowała do 2. rundy French Open. Teraz na kort Philippe-Chatrier wyjdzie Danił Miedwiediew, a po jego meczu zagra Iga Świątek.

13:05 Tommy Paul (17. ATP) bardzo pewnie w niecałe dwie godziny pokonał Dominica Strickera (116. ATP), który do turnieju dostał się jako "szczęśliwy przegrany". Amerykanin wygrał 6:3; 6:2; 6:4.

13:03 Niespodzianki w turnieju kobiet. Diane Parry (79. WTA) pokonała 6:2; 6:3 Anhelinę Kalininę (26. WTA), która niedawno grała w finale turnieju w Rzymie. Niespodziewanie dalej w turnieju kobiecym gra też Xinyu Wang (80. WTA), która pokonała 6:4; 7:6(5) Marie Bouzkovą (33. WTA).

12:23 Maria Andreeva (143. WTA) w niecałą godzinę pokonała 6:2; 6:1 Alison Riske-Amritraj (85. WTA). Tylko nieco więcej czasu na korcie spędziła Rebecca Peterson (87.WTA). Szwedka 6:2; 6:0 ograła Fionę Ferro (465. WTA). Obie tenisistki awansowały do 2. rundy French Open.

10:05 Venus Williams (701. WTA) otrzymała "dziką kartę" od organizatorów turnieju na kortach trawiastych w holenderskim s-Hertogenbosch. Amerykankę po raz ostatni oglądaliśmy w akcji na początku roku podczas turnieju w Auckland. Williams to pięciokrotna triumfatorka Wimbledonu, a łącznie na swoim koncie ma siedem indywidualnych tytułów wielkoszlemowych. Venus 17 czerwca skończy 43 lata.

09:20 Olivia Lincer (511. WTA) niestety kolejny turniej w Japonii kończy na 1. rundzie. Tym razem Polka przegrała 0:6; 5:7 w turnieju ITF W25 w Tokio z Aoi Ito (554. WTA).

09:10 Novak Djokovic wywołał spore kontrowersje po swoim pierwszym meczu na French Open. Jeden z faworytów turnieju napisał na obiektywie kamery "Kosowo jest sercem Serbii", odnosząc się do konfliktu na linii Serbia-Kosowo, który się nasila. Więcej informacji tutaj

07:15 Dziś najważniejszym wydarzeniem na kortach w Paryżu będzie powrót do stolicy Francji Igi Świątek, która rozpocznie walkę o obronę tytułu French Open, ale również o pozostanie na czele rankingu WTA. Jej rywalką w 1. rundzie będzie Cristina Bucsa. Spotkanie Polki obędzie się jako trzecie na korcie centralnym. Wcześniej swoje mecze na tym obiekcie zagrają Ons Jabeur i Danił Miedwiediew