Alcaraz przerwał serię zwycięstw Sinnera i spróbuje obronić tytuł w Indian WellsAFP
Carlos Alcaraz w hitowym starciu pokonał Jannika Sinnera 1:6, 6:3, 6:2 i awansował do finału turnieju ATP 1000 w Indian Wells. Hiszpan spróbuje tym samym obronić zdobyty przed rokiem finał na kalifornijskiej pustyni.

Alcaraz dzięki zwycięstwu zatrzymał marsz po kolejne turniejowe zwycięstwo Sinnera, który podchodził do tego spotkania po 19 wygranych z rzędu oraz bilansie 16 zwycięstw i żadnej porażki w 2024 roku. Włoch w styczniu wygrał wielkoszlemowy Australian Open. Jednocześnie dzięki wygranej Alcaraz utrzymał dzięki zwycięstwu drugą pozycję w rankingu ATP przed trzecim Sinnerem.

Wygrana Hiszpana to powtórka sprzed roku, gdy także okazał się on lepszy od Włocha w półfinale w Indian Wells. Tym samym Alcaraz jest pierwszym zwycięzcą turnieju, który doszedł do finału w kolejnej edycji tego turnieju od 2018 roku i Rogera Federera. Będzie to dla niego szansa na pierwszy turniejowy triumf od zeszłorocznego Wimbledonu.

W pierwszym secie, który został szybko przerwany na trzy godziny z powodu opadów deszczu, Sinner gładko wygrywał gema za gemem i wygrał 6:1 po dwukrotnym przełamaniu rywala. W drugiej partii to Alcaraz wszedł na wyższe obroty i przełamał Włocha na 3:1, ale potem zaczął gema od przegranego punktu, który ożywił amerykańską publiczność.

W końcówce seta bronił jeszcze break pointów, ale ostatecznie doprowadził do zakończenia seta idealny skrótem pod siatkę.

W ostatniej, decydującej odsłonie, także to Alcaraz dyktował warunki i przede wszystkim dominował na polu serwisowym, gdzie przez całego seta przegrał tylko trzy punkty. Jednocześnie potrafił wykorzystać dwie piłki na przełamanie Sinnera i zameldował się w wielkim finale, w którym zagra z Daniiłem Miedwiediewem, który pokonał kilka godzin później Tommy'ego Paula