Tenis Flash: Nadal rezygnuje z Indian Wells, porażki Fręch w singlu i Hurkacza w deblu

Tenis Flash: Nadal rezygnuje z Indian Wells, pogoda pokrzyżowała plany organizatoromAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:04 Hubert Hurkacz i Tallon Griekspoor również żegnają się z turniejem w Indian Wells, przynajmniej tym deblowym. Tu jednak oczekiwanie zwycięstwa byłoby nieco na wyrost. W końcu za rywali mieli turniejową dwójkę Dodig/Krajicek i walczyli dzielnie aż do super tie-breaku. Wynik 1:6, 6:3, 7-10 boli jednak mniej niż odpadnięcie Magdaleny Fręch.

21:50 Zupełnie nie tak miało być, Magdalena Fręch (43. WTA) na pierwszym meczu kończy swój udział w tegorocznym turnieju w Indian Wells. Pierwszego seta oddała prawie bez walki, przynajmniej bez równorzędnej walki. Gdy taka postawa pojawiła się w drugiej partii, brakło tylko wykorzystania wypracowanych dużym wysiłkiem break pointów, by wrócić do walki. Lucia Bronzetti (53. WTA) wygrywa 6:2, 6:4 i przechodzi do drugiej rundy.

14:07 Daniił Miedwiediew (3. ATP) powiedział, że jeśli będzie musiał wystartować w Igrzyskach Olimpijskich w Paryży pod neutralną flagą, to wystartuje pod neutralną flagą. "Jeśli będzie trzeba grać pod neutralną flagą, będę grać pod neutralną flagą i na pewno spróbuję tam rywalizować, pokazać dobry tenis i może wygrać” - powiedział.

13:36 Kamil Majchrzak (440. ATP) kontynuuje swój zwycięski marsz w Rwandzie. W kolejnym challengerze osiągnął już ćwierćfinał, pokonując dziś Austriaka Davida Pichlera (579. ATP) 6:3, 6:2. W pierwszym secie przełamał dopiero w decydującym momencie, w drugim szybko doszedł do komfortowego stanu 5:1, ale – przede wszystkim – sam nie dał rywalowi szans na przełamanie.

12:40 Carlos Alcaraz (2. ATP) w Indian Wells wróci do gry po kontuzji kostki, jakiej nabawił się podczas swojego ostatniego występu w turnieju w Rio de Janeiro. Hiszpan zapewnia jednak, że już czuje się lepiej i myśli tylko o obronie tytułu w Kalifornii. „Zobaczymy jak potoczy się turniej, ale jestem tu, aby bronić tytułu, nie myślę o niczym innym” - powiedział.

11:10 Martyn Pawelski (516. ATP) zgodnie z przewidywaniami poradził sobie z Jaszą Szajrychem (888. ATP) w polskim meczu 1/8 finału turnieju ITF M15 w Szarm el-Szejk. Pierwszy set był zacięty i dopiero po 12 gemach Pawelski wygrał 7:5, by w drugim nie oddać już żadnego gema (6:0). W ćwierćfinale rywalem będzie Philip Henning (667. ATP), który wyrzucił z turnieju jednego z najwyżej rozstawionych zawodników, Wadyma Ursu (431. ATP).

10:20 Simona Halep po skróceniu zawieszenia dopingowego zdradziła swoje plany na najbliższy czas. Rumunka zapowiada, że bardzo chciałaby wziąć udział w zbliżających się igrzyskach olimpijskich. "Ja również bardzo chcę wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich, ale myślę, że szanse są minimalne, ponieważ nie mam rankingu. Ale jeśli do tego czasu uda mi się wygrać kilka meczów, będę miała dodatkową szansę. Bardzo bym tego chciała" - powiedziała.

10:06 Deszcz znacznie utrudnił organizatorom Indian Wells rozgrywanie meczów podczas pierwszego dnia turniejów singlowych w głównej drabince. Wiele spotkań zostało przesuniętych na następny dzień, a swojego meczu nie rozegrała chociażby Magda LInette (54. WTA). Swojej rywalki nie poznała bowiem Iga Świątek (1. WTA), ponieważ mecz pomiędzy Danielle Collins (56. WTA) i Eriką Andriejewą (98. WTA) został przerwany w końcówce drugiego seta, być może tuż przed końcem spotkania, przy wyniku 7:6(3), 6:5 (40:A) dla Amerykanki.

10:04 Rafael Nadal poinformował, że jednak nie weźmie udziału w prestiżowym turnieju Indian Wells! Hiszpan planował start w Kalifornii, ale w ostatniej chwili podjął ważną decyzję. "Nie czuję się gotowy, aby grać na najwyższym poziomie podczas tak ważnego wydarzenia" - powiedział. Nadal nie weźmie także udziału w turnieju w Miami, w którym nie miał zamiaru startować. Od razu zacznie przygotowywać się do sezonu na jego ulubionej nawierzchni ziemnej.