Coco Gauff po raz ostatni w karierze zwycięża jako nastolatka

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Coco Gauff po raz ostatni w karierze zwycięża jako nastolatka

Coco Gauff zakwalifikowała się do 16. rundy turnieju w Indian Wells
Coco Gauff zakwalifikowała się do 16. rundy turnieju w Indian WellsProfimedia
Coco Gauff, rozstawiona z nr 3, awansowała do 1/8 finału turnieju w Indian Wells po pokonaniu Włoszki Lucii Bronzetti w dwóch setach. Prowadzenie w pierwszej partii przyszło jej z łatwością, w drugiej partii proporcje zdecydowanie się wyrównały. Mimo to Bronzetti w tie-breaku musiała uznać wyższość faworytki, która rozegrała już ostatni mecz jako nastolatka.

Wynik wydaje się bardziej jednostronny niż była gra. W pierwszym secie Gauff obroniła aż dziewięć break pointów, podczas gdy sama wykorzystała dwa i wystarczyło na prowadzenie 6:2. W drugim secie tenisistki szły łeb w łeb aż do 6:6. W tie-breaku Bronzetti miała szansę na doprowadzenie do remisu w setach, ale straciła przewagę 5-4 i ostatecznie uległa po godzinie i 51 minutach.

Sprawdź mecz Lucia Bronzetti - Coco Gauff 2:6, 6:7(5) punkt po punkcie

Był to ostatni mecz w nastoletniej karierze Amerykanki, która ma na koncie 157 zwycięstw. Gauff skończy 20 lat w środę 13 marca. W swojej nastoletniej karierze Coco ma na koncie siedem tytułów WTA, w tym jeden Wielki Szlem (US Open 2023).

Jest także pierwszą nastolatką, która osiągnęła 50 zwycięstw na profesjonalnym tourze WTA, gdzie zadebiutowała w wieku zaledwie 15 lat.

Coco  Gauff spotka się ze zwyciężczynią meczu Naomi Osaka-Elise Mertens w 1/8 finału Indian Wells.