Świątek rozpoczęła 94. tydzień w roli liderki rankingu WTA

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Świątek rozpoczęła 94. tydzień w roli liderki rankingu WTA

Świątek rozpoczęła 94. tydzień w roli liderki. Obecnie walczy w turnieju w Indian Wells
Świątek rozpoczęła 94. tydzień w roli liderki. Obecnie walczy w turnieju w Indian WellsAFP
Iga Świątek w poniedziałek rozpoczęła 94. tydzień jako liderka światowego rankingu tenisistek. W zestawieniu zawodniczek najdłużej otwierających listę WTA zajmuje 10. miejsce. Kolejną zawodniczką, którą może wyprzedzić, jest Amerykanka Lindsay Davenport, notowana na czele zestawienia 98 tygodni.

W tym tygodniu nie było nowej edycji rankingu, ponieważ trwa prestiżowy turniej WTA 1000 w Indian Wells. Świątek we wtorek powalczy o awans do ćwierćfinału z Julią Putincewą z Kazachstanu.

Świątek - jako pierwsza Polka w historii - zadebiutowała w roli liderki 4 kwietnia 2022 roku, kiedy zastąpiła Australijkę Ashleigh Barty, która kilka tygodni wcześniej ogłosiła rozbrat ze sportem i poprosiła o skreślenie jej nazwiska z zestawienia.

Prowadzenie utrzymała przez 75 tygodni, a straciła je 11 września 2023 na rzecz Białorusinki Aryny Sabalenki. Po ośmiu tygodniach wróciła jednak na szczyt.

Ranking WTA opracowywany jest od 3 listopada 1975 roku przez Women's Tennis Association, tj. organizację prowadzącą zawodową rywalizację kobiet.

Tenisistką, która najdłużej była na czele - przez 377 tygodni - pozostaje Niemka Steffi Graf.