Magda Linette po bardzo wyczerpującym meczu awansowała do 3. rundy w Madrycie

Magda Linette po prawie trzygodzinnym meczu awansowała do trzeciej rundy w MadrycieProfimedia
Magda Linette po bardzo trudnym i wyczerpującym meczu awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka pokonała 7:6(1); 4:6; 6:4 Czeszkę Marketę Vondrousovą w trzech setach. Jej rywalką o awans do kolejnej fazy turnieju będzie nastoletnia Mirra Andreeva.

Pierwszy set stał pod znakiem wielu przełamań. Obie tenisistki nie były w stanie utrzymywać swojego podania.

Już na samym starcie byliśmy świadkami dwóch przełamań. Następnie obie wygrały gemy przy swoim serwisie. Od stanu 2:2 do 4:4 żadna z zawodniczek nie dała rady utrzymać serwisu.

Kolejne przełamania miały miejsce przy wyniku 5:5. Najpierw Magda Linette przegrała podanie, a następnie Marketa Vondrousova nie dała rady zamknąć seta. Decydujący gem to była jednak dominacja Polki, która wygrała 7:1 i zapisała na swoim koncie pierwszą partię.

Drugi set miał zupełnie inny przebieg. Wprawdzie Magda Linette miała już w pierwszym gemie trzy break pointy, ale żadnego z nich nie wykorzystała. Pierwsza odsłona była okraszona wieloma przełamaniami, a w drugiej byliśmy świadkami tylko jednego.

Do stanu 4:4 obie tenisistki bardzo pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Przy serwisie Czeszki Polka miała jedną szansę na przełamanie, które mogło przesądzić o losach meczu. Niestety Linette tego nie wykorzystała.

Sytuacja zmieniła się przy podaniu Magdy. Wtedy Polka zagrała bardzo źle. Zaczęła gema od podwójnego błędu serwisowego, a ostatecznie nie zdobyła nawet punktu i przegrała seta 4:6.

Trzeci set pisał ponownie nową historię. Obie tenisistki przegrywały swoje gemy serwisowe do stanu 2:2. Następnie wygrały własne podania i było 3:3.

Wtedy Polka przełamała rywalkę, a sama zdołała obronić podanie i wyszła na prowadzenie 5:3. Marketa się nie poddała i Linette serwowała po zakończenie meczu.

Przy stanie 5:4 i 30:40 Linette obroniła się asem serwisowym, a przy następnej okazji również zadziałał dobry serwis. Magda ostatecznie wykorzystała drugą piłkę meczową po bardzo dobrej akcji przy siatce.

Magda Linette po raz pierwszy awansowała w Madrycie do kolejnej rundy. Obie tenisistki zostawiły na korcie bardzo dużo sił, ponieważ spotkanie trwało blisko trzy godziny, a w stolicy Hiszpanii było bardzo gorąco. Linette o awans do kolejnej rundy zagra z Mirrą Andreevą, czyli Rosjanką, która w dniu sobotniego meczu z Polką będzie kończyła 16 lat.