Tenis Flash: Grabher będzie rywalką Świątek, Fręch awansowała do 2. rundy w Madrycie

Magdalena Fręch zagra o awans do drugiej rundy w Madrycie
Magdalena Fręch zagra o awans do drugiej rundy w MadrycieProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:26 Jaqueline Cristian (24) sprawiła niespodziankę dnia, pokonując byłą mistrzynię US Open i finalistkę French Open Sloane Stephens (30) 5-7, 6-4, 6-4.

22:09 Nocny sukces Hiszpanów w Madrycie - Juame Munar (25) pokonał Thanasiego Kokkinakisa (27) w dwóch setach 7-6, 7-6.

21:57 Thiago Monteiro (28) awansował do drugiej rundy po trzysetowym zwycięstwie nad Borną Gojo (25), prowadząc 7-6, 4-6, 6-3. Z kolei Danka Kovinic (28) pokonała Sarę Errani (35) 6:4, 6:0.

21:11 Richard Gasquet (36) potrzebował zaledwie 61 minut, aby znokautować występującego z dziką kartą nastoletniego Richarda Landaluce (17), pokonując go 6-2, 6-1.

20:42 Trzy kolejne mecze w Madrycie dobiegły końca. Laura Siegemund (35) pokonała Nadię Podoroską (26) 3-6, 6-3, 6-3. W kolejnym meczu Eugenie Bouchard (29) wygrywa 6:7, 6:2, 6:2 z Dayaną Yastremską (22). Emil Ruusuvuori (24) pokonał Ugo Humberta (24) w dwóch tie-breakach, aby awansować do kolejnej rundy.

20:39 W oczekiwaniu na kolejne wyniki, oto nasze dzisiejsze Flashmoment of the day.

Flashmoment of the day

20:31 Alycia Parks (22) pokonała Annę Schmiedlovą (28) 6-2, 6-7, 6-2 w dwie godziny i 14 minut. W kolejnej rundzie Amerykanka zmierzy się z rozstawioną z numerem 15 Wiktorią Azarenką (33).

20:03 Pierwszego dnia w Madrycie jeszcze dużo tenisa do rozegrania, a Marketa Vondrousova (23) łatwo poradziła sobie z Mariną Bassols (23), zwyciężając 6:1, 6:3. Bardziej zacięta walka toczyła się między Francuzem Benoit Paire (33) a Włochem Matteo Arnaldim (22), a Włoch zwyciężył 6-1, 3-6, 7-6. W drugiej rundzie zagra z trzecim rozstawionym Casperem Ruudem (24).

Vondrousova - wywiad pomeczowy

19:42 Oscar Otte (29) awansował do następnej rundy po trzysetowym zwycięstwie nad Pavelem Kotovem (24). Niemiec Otte wygrał pierwszego seta 6:3, zanim Kotov odpowiedział setem 6:4. Jednak Otte odbił się wygrywając trzeciego i ostatniego seta 6-4.

18:30 Niespodziewana porażka Diego Schwartzmana w Madrycie. Argentyńczyk przegrał z Hugo Grenierem, który do turnieju dostał się przez kwalifikacje. Francuz wygrał 7:5; 6:4 i o awans do kolejnej rundy zmierzy się z Sebastianem Kordą.

18:20 Lesia Tsurenko bardzo pewnie wygrała z Lucią Bronzetti. Ukrainka wygrała 6:1; 6:3. Jej kolejną rywalką będzie Jil Teichmann.

18:18 Stan Wawrinka po bardzo wyczerpującym meczu awansował dalej w Madrycie. Jego rywalem był Maxime Cressy. Szwajcar wygrał 6:7(3); 6:3; 7:6(4). Teraz Wawrinkę będzie czekało starcie z Andrijem Rublowem.

18:14 Julia Grabher (92. WTA) pokonała 6:1; 7:6(5) Wiktorię Tomową i awansowała do 2. rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Austriaczka będzie rywalką Igi Świątek w walce o kolejną fazę.

17:45 Kaia Kanepi (63. WTA) niespodziewanie przegrała z Hiszpanką Irene Burillo Escorihuelą (318. WTA). Estonka wygrała pierwszego seta 7:6(5), ale następnie uległa 2:6; 4:6 i odpadła z turnieju w Madrycie.

17:40 Dalej w Madrycie grają też Roberto Carballes Baena i Yannick Hanfmann. Hiszpan pokonał w dwóch setach (6:4; 6:4) Davida Goffina, a Niemiec 6:4; 3:6; 6:3 ograł Juana Pablo Varillasa.

17:35 Alexander Bublik po bardzo zaciętym meczu pokonał Daniela Elahi Galana 7:6(15); 6:7(4); 6:4 i zagra w kolejnej rundzie Mutua Madrid Open. Przede wszystkim tie-break pierwszego seta był kosmiczny w wykonaniu obu tenisistów.

16:35 Magdalena Fręch gra dalej w Madrycie! Polka w meczu pierwszej rundy była zdecydowanie lepsza od Jasmine Paolini, którą pokonała 6:2; 6:3. Polka o awans do kolejnej fazy zagra z Jessicą Pegulą. Więcej o tym meczu tutaj

16:25 Nuria Parrizas-Diaz i Xiyu Wang awansowały do 2. rundy w Madrycie. Hiszpanka łatwo pokonała Annę Blinkową 6:3; 6:0. Chinka natomiast niespodziewanie rozprawiła się z inną Rosjanką – Warwarą Graczewą. Wang wygrała 6:7(2); 6:3; 6:4.

15:30 Elina Svitolina nie zagra w 2. rundzie turnieju WTA w Madrycie. Ukrainka, grająca z dziką karta, przegrała Aliaksandrą Sasnovich 4:6; 5:7.

15:08 Rebeka Masarova wyeliminowała Cristinę Bucsę z turnieju w Madrycie. Hiszpanka pokonała swoją rodaczkę 6:3; 5:7; 6:4. Jej kolejną rywalką będzie Donna Vekić.

15:04 Quentin Halys pokonał w trzech setach Alexeia Popyrina i zagra w drugiej rundzie Mutua Madrid Open. Francuz wygrał z Australijczykiem 4:6; 6:4; 6:4 w niecałe dwie godziny.

14:54 Camila Osorio i Anna Kalinskaja grają dalej w Madrycie. Rosjanka po trudnym boju pokonała Czeszkę Brendę Fruhvirtovą 2:6; 6:4; 6:4. Kolumbijka poradziła sobie natomiast z francuską kwalifikantką Clarą Burel 6:3; 6:4.

14:38 Karol Drzewicki i Szymon Walków przegrali 6:3; 3:6; 8:10 w 1/8 turnieju Challenger w Ostrawie. Ich pogromcami okazali się Geoffrey Blencaneaux i Ryan Peniston.

14:34 Amanda Anisimova przegrała w 1. rundzie turnieju WTA w Madrycie z Arantxą Rus. Reprezentantka Luksemburga wygrała 7:5; 6:2.

14:30 Albert Ramos-Vinolas obrobił stratę w starciu z Ilją Iwaszką i po prawie trzygodzinnym spotkaniu awansował do 1/32 turnieju ATP w Madrycie. Hiszpan wygrał 4:6; 7:6(3); 6:2. Dalej gra też Alex Molcan, czyli półfinalista turnieju w Banja Luce. Słowak łatwo 6:2; 6:4 pokonał Yibinga Wu.

13:06 Mirra Andreeva niespodziewanie wyeliminowała z turnieju WTA 1000 w Madrycie – Leylah Fernandez. Rosjanka wygrała 6:3; 6:4. Dalej gra też Tatjana Maria. Niemka wygrała z 17. letnią Filipinką Alexandrą Ealą 6:1; 6:1.

13:02 Francuzi Hugo Gaston i Gregoire Barrere awansowali do 1/32 turnieju ATP w Madrycie. Rywalem Gastona był Jeremy Chardy (6:3; 6:4), Barrere mierzył się natomiast z Emilio Navą (6:0; 5:7; 6:3).

12:59 Emma Raducanu wycofała się z turnieju WTA 1000 w Madrycie. Brytyjska tenisistka mogła być rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie. Za nią do drabinki głównej dostała się Julia Grabher, która zmierzy się z Viktoriją Tomovą.

12:50 Gorzej poradziły sobie reprezentantki Polski. Alicja Formella przegrała 1:6; 3:6 w 1/16 turnieju ITF W15 w tunezyjskim Monastyr. Jej rywalką była rozstawiona z numerem "1" Bułgarka – Isabella Shinikova. Odpadła też Marcelina Podolińska, która w turnieju ITF W15 w Antalyi musiała uznać wyższość Holenderki Merel Hoedt 3:6; 4:6.

12:45 Maks Kaśnikowski (352. ATP) bez problemu awansował do 1/8 turnieju ITF M15 w serbskiej miejscowości Kursumlijska Banja. Polak pokonał Rosjanina Matveja Minina (1188. ATP) 6:3; 6:2. Kaśnikowski jest rozstawiony z numerem "1".

09:00 Dziś rozpoczynamy rywalizację w turnieju głównym na kortach w Madrycie. Magdalena Fręch, która przeszła eliminacje zagra o awans do drugiej rundy.