Carlos Alcaraz pewnie zameldował się w ćwierćfinale Miami Open

Carlos Alcaraz pewnie zmierza po kolejny triumf w Miami
Carlos Alcaraz pewnie zmierza po kolejny triumf w MiamiAFP
Carlos Alcaraz bez większych problemów zameldował się w ćwierćfinale Miami Open. Tommy Paul walczył, ale Hiszpan nie pozwalał mu na rozwinięcie skrzydeł i wygrał 6:4; 6:4.

Carlos Alcaraz potwierdza, że znajduje się w znakomitej formie. Hiszpan broni tytułu w Miami, a w obecnej edycji nie stracił jeszcze seta.

Obaj tenisiści dobrze weszli w spotkanie i pewnie wygrywali gemy serwisowe. Do jedynego przełamania doszło w piątym gemie. Wtedy Alcaraz wyszedł na prowadzenie 4:2 i utrzymywał tę przewagę.

Drugi set rozpoczął się od break pointa dla Alcaraza, ale Paul zdołał się wybronić. Nie udało mu się to jednak w kolejnym gemie. Wtedy Hiszpan już wykorzystał szansę i wyszedł na prowadzenie 2:1.

Następnie obaj tenisiści bardzo pewnie wygrywali swoje podania. Kolejna szansa na przełamanie dla Alcaraza pojawiła się przy stanie 5:3. Była to zarazem pierwsza piłka meczowa. Paul zdołał wyjść z tych opresji obronną ręką, ale Hiszpan zakończył mecz przy swoim serwisie.

Carlos Alcaraz wygrał dziewiąty mecz z rzędu. Każdy z tych pojedynków kończył się zwycięstwem Hiszpana w dwóch setach. Hiszpan o półfinał zmierzy się z Taylorem Fritzem