Carlos Alcaraz w ćwierćfinale Miami Open. Sunshine Double wciąż w zasięgu wzroku

Carlos Alcaraz jest trzy mecze od wygrania Sunshine Double
Carlos Alcaraz jest trzy mecze od wygrania Sunshine DoubleAFP
Mistrz Indian Wells Carlos Alcaraz podtrzymał swoje nadzieje na Sunshine Double, wygrywając 6:3; 6:3 z Lorenzo Musettim i awansując we wtorek do ćwierćfinału Miami Open po raz trzeci z rzędu.

Hiszpan potrzebował niecałych 90 minut, aby pokonać rozstawionego z numerem 23 Włocha, uderzając forhendy i wygrywając 18 z 22 punktów, gdy podchodził do siatki.

Carlos Alcaraz przełamał podanie na początku meczu i ponownie wygrał pierwszego seta bez problemu.

Lorenzo Musetti w końcu zapewnił sobie pierwsze przełamanie w meczu i powrócił do serwowania, przegrywając 3:4 w drugim secie, gdy nagle podatny na błędy Alcaraz nie trafił z bekhendu.

Moment ten był jednak krótkotrwały, a mistrz turnieju z 2022 roku z łatwością przełamał w następnym gemie i zakończył mecz, gdy uderzenie Musettiego wylądowało w siatce przy piłce meczowej.

"Bez wątpienia jest to najlepsze uczucie w moim życiu" – powiedział Alcaraz, który wcześniej zmagał się z kontuzją kostki, po wygraniu dziewiątego meczu z rzędu.

"Czuję się świetnie na korcie, poruszam się świetnie bez kontuzji, ponieważ nie myślę już o kostce na korcie".

Carlos Alcaraz zmierzy się w ćwierćfinale z turniejowym numerem 11 Grigorem Dimitrovem po tym, jak Bułgar kontynuuje renesans swojej kariery, wygrywając z Hubertem Hurkaczem 3:6; 6:3; 7:6(3).