Jannik Sinner pierwszym półfinalistą Miami Open

Jannik Sinner znakomicie czuje się na kortach w Miami, dwa lata temu grał tam w finale, ale przegrał z Hubertem Hurkaczem
AFP
Jannik Sinner beż żadnych problemów awansował do półfinału turnieju ATP 1000 w Miami. Włoch pokonał w dwóch setach swojego rywala, którym był Emil Ruusuvuori 6:3; 6:1 i czeka na swojego kolejnego rywala.

Spotkanie było wyrównane jedynie do stanu 2:2 w pierwszym secie. Podczas czwartego gema Fin miał nawet okazję na przełamanie, ale ostatecznie jej nie wykorzystał. Sam natomiast stracił podanie i przegrywał 2:4.

Ruusuvuori został jeszcze raz przełamany przy wyniku 3:5 i ostatecznie przegrał inauguracyjną partię 3:6.

Drugi set odbył się bez większej historii. Włoch bardzo szybko przełamał Fina i prowadził 3:0. Nie dał sobie wyrwać tej przewagi, kontrolował ją, a przy stanie 4:1, ponownie znalazł sposób na serwis Ruusuvuoriego, a za chwilę wygrał partię 6:1.

Jannik Sinner znakomicie radzi sobie w USA. Podczas turnieju w Indian Wells przegrał tylko w półfinale z Carlosem Alcarazem, a w Miami nie stracił jeszcze seta, eliminując m.in. Andrieja Rublowa.