Nuno Borges przegrał z kwalifikantem i odpadł w pierwszej rundzie Miami Open

Nuno Borges został wyeliminowany przez Brazylijczyka Thiago Wilda
Nuno Borges został wyeliminowany przez Brazylijczyka Thiago WildaLUSA
Portugalski tenisista Nuno Borges odpadł w środę z turnieju ATP Masters 1000 w Miami, przegrywając w dwóch setach z Brazylijczykiem Thiago Wildem w pierwszej rundzie.

W północnoamerykańskim turnieju na twardych kortach, zajmujący obecnie 61. miejsce w rankingu ATP, Nuno Borges, nie był w stanie potwierdzić swojej pozycji faworyta przeciwko Thiago Wildowi, niżej notowanemu przeciwnikowi (76.), który zwyciężył 6:4 i 7:5 po godzinie i 43 minutach.

Po porażce w pierwszym secie przy tylko jednym przełamaniu, Borges chciał wrócić do walki i szybko objął prowadzenie 2:0 w drugiej odsłonie. Wild jednak błyskawicznie odrobił stratę, a pod koniec seta wygrał trzy gemy z rzędu, wracając z 4:5 na 7:5.

Najlepszy tenisista Portugalii kończy występ w USA przedwcześnie i ma powrócić na korty w ojczyźnie, gdzie weźmie udział w turnieju Estoril Open, zaplanowanym na 1-7 kwietnia.