Elena Rybakina wyszła z ogromnych opresji i zagra w 4. rundzie Miami Open

Elena Rybakina miała mnóstwo problemów w meczu z Badosą, ale ostatecznie wygrała
AFP
Elena Rybakina wyszła ze sporych opresji w meczu z Paulą Badosą. Reprezentantka Kazachstanu przegrała już 3:6; 2:4, broniła piłki meczowej, ale ostatecznie odwróciła losy meczu i wygrała w trzech setach.

Pierwsza partia była bardzo chaotyczna. Tenisistki nie były w stanie utrzymywać swojego podania i na początku przełamały się po dwa razy. Rybakina łącznie tylko raz wygrała gema przy serwisie i przegrała 3:6.

Drugi set wyglądał już inaczej. Do stanu 3:2 dla Badosy nie oglądaliśmy żadnych przełamań. Dokonała tego w szóstym gemie Hiszpanka i wyszła na prowadzenie 4:2. Nie zdołała jednak potwierdzić przewagi i Kazaszka doprowadziła do wyrównania. Przy stanie 5:4 i serwisie Rybakiny byliśmy świadkami pierwszej piłki meczowej, której nie wykorzystała Hiszpanka. Elena wróciła do meczu, przełamała Badosę w kolejnym gemie i wygrała 7:5.

Trzecia odsłona była wyrównana do wyniku 3:3. Obie tenisistki pewnie wygrywały gemy serwisowe. Od tego momentu jednak to Rybakina przeważała, przełamała dwukrotnie Badosę i zapewniła sobie zwycięstwo.

Triumfatorka z Indian Wells o awans do ćwierćfinału Miami Open zagra z Belgijką – Elise Mertens.