Elena Rybakina po trudnym boju awansowała do 3. rundy w Miami

Elena Rybakina pod nieobecność Igi Świątek jest jedną z głównych kandydatek do triumfu w Miami
AFP
Elena Rybakina po ponad dwugodzinnym pojedynku awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Miami. Kazaszka pokonała Annę Kalinskają 7:5; 4:6; 6:3. Triumfatorka z Indian Wells o awans do 1/8 zmierzy się z Paulą Badosą.

Elena Rybakina bardzo źle weszła w meczu z Kalinskają, ponieważ już w pierwszym gemie została przełamana. Kazaszka mogła szybko obrobić stratę, ale nie wykorzystała dwóch break pointów przy serwisie Rosjanki. Kolejna szansa na wyrównanie wyniku pojawiła się przy stanie 2:3, ale ponownie Kalinskaja na to nie pozwoliła. Rybakina dopięła swego w ostatnim momencie. Przełamała swoją rywalkę przy wyniku 4:5 i od tamtej pory wygrała już wszystkie gemy do końca.

Wydawało się, że Elena wskoczyła na swój najlepszy tenis, ponieważ w drugiej partii prowadziła 4:1 i była na autostradzie do zamknięcia pojedynku w dwóch setach. Wtedy jednak przyszło załamanie w grze triumfatorki z Indian Wells. Kalinskaja wygrał pięć gemów z rzędu i doprowadziła remisu.

Trzecia odsłona do stanu 3:2 przebiegała po myśli serwujących, które nie bez problemów, ale jednak wygrywały swoje gemy serwujące. Jako pierwsza przełamała Rybakina i prowadziła 4:2. Ostatecznie Kazaszka wygrała 6:3 i zameldowała się w 4. rundzie turnieju w Miami.

Rywalką Rybakiny w walce o 4. rundę będzie Paula Badosa. Hiszpanka w trzech setach pokonała Niemkę Laurę Siegemund. Rybakina i Badosa grały ze sobą niecałe dwa tygodnie temu. Podczas meczu 3. rundy w Indian Wells lepsza była Rybkina 6:3; 7:5.