Rybakina i Pegula pierwszymi półfinalistkami turnieju WTA 1000 w Miami

Elena Rybakina zmierza w stronę kolejnego triumfu w USA
Elena Rybakina zmierza w stronę kolejnego triumfu w USAAFP
Elena Rybakina i Jessica Pegula zameldowały się w półfinale turnieju WTA 1000 w Miami. Dużo łatwiej ten awans przyszedł Kazaszce. Obie tenisistki zagrają ze sobą w walce o finał.

Elena Rybakina jako pierwsza zameldowała się w półfinale Miami Open. Kazaszka miała sporo problemów we początkowych rundach, ale obecnie wygląda bardzo dobrze.

Tym razem bardzo łatwo pokonała Włoszkę Martinę Trevisan 6:3; 6:0. Całe spotkanie trwało godzinę i dwanaście minut.

Jessica Pegula miała dużo więcej problemów w starciu z Anastazją Potapową. Amerykanka przegrała pierwszego seta 4:6, ale później zdołała odwrócić losy meczu.

Druga partia zakończyła się wygraną Peguli 6:3. Trzeci set był wyrównany, a Potapowa miała przy stanie  5:4 dwie piłki setowe przy swoim podaniu, ale nie zdołała zakończyć spotkania. Tie-break decydował o losach meczu i tam dużo lepiej poradziła sobie Pegula, która wygrała 7:2 i zameldowała się w półfinale. Spotkanie trwało dwie godziny i trzydzieści osiem minut.