Tenis Flash: Hurkacz gra dalej w Monte Carlo. Zwycięstwo Sinnera i porażka Rublowa

Przed Hurkaczem kolejne wyzwanie w Monte Carlo
Przed Hurkaczem kolejne wyzwanie w Monte CarloProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:01 Niestety z powodu deszczu dzisiejszego wieczoru w Monte Carlo nie będzie już żadnych spotkań, a dwa pozostałe mecze dnia zostały przełożone na czwartek.

18:45 Hubert Hurkacz zdecydował się wycofać z turnieju deblowego i skupić się wyłącznie na singlu. Jego partnerem miał być Tallon Griekspoor.

18:15 Opady deszczu przerwały rywalizację w Monte Carlo. Do rozegrania pozostały dwa trwające mecze w singlu. Obecnie Grigor Dimitrov (9. ATP) prowadzi 6:4; 2:1 z Miomirem Kecmonoviciem (66. ATP), a Holger Rune (7. ATP) wygrywa 6:3; 2:1 z Sumitem Nagalem (93. ATP).

16:25 Casper Ruud (10. ATP) i Daniił Miedwiediew (4. ATP) zgodnie wygrali swoje mecze 6:2; 6:4. Norweg okazał się lepszy niż Alejandro Tabilo (45. ATP), natomiast Rosjanin ograł Gaela Monfilsa (40. ATP). Ruud będzie rywalem Hurkacza w walce o ćwierćfinał w Monte Carlo.

16:03 Hubert Hurkacz (8. ATP) awansował do trzeciej rundy i przedłużył swoją zwycięską serię na kortach ziemnych do sześciu meczów. Hiszpan Roberto Bautista-Agut (90. ATP) nie był łatwym rywalem, ale Polak wygrał 7:5; 7:6(5). Był to jego trzeci z rzędu triumf w meczach z doświadczonym rywalem. Czytaj więcej

14:43 Do szybko zakończonych meczów nawiązał też Ugo Humbert (15. ATP). Francuz w 75 minut pokonał swojego rywala. Zhizhen Zhang (49. ATP) uległ 1:6; 4:6. A tymczasem Hubert Hurkacz wygrał pierwszego seta (7:5) z Roberto Bautistą-Agutem

14:40 Szybkie triumfy Jannika Sinnera (2. ATP) i Stefanosa Tsitsipasa (12. ATP) w Monte Carlo. Triumfator tegorocznego Australian Open pokonał 6:1; 6:2 Sebastiana Kordę (27. ATP), a Grek okazał się lepszy 6:1; 6:0 niż Tomas Martin Etcheverry (31. ATP).

13:39 Karen Chaczanow (17. ATP) awansował do trzeciej rundy turnieju w Monte Carlo po zwycięstwie nad Francisco Cerundolo (22. ATP). Rosjanin przegrał pierwszego seta 4:6, ale poprawił swoją grę od początku drugiego, bo prowadził już 5:0. Wtedy Argentyńczyk zaczął odrabiać straty i serwował na 5:5, ale wtedy dał się przełamać, a ostatecznie przegrał mecz 6:4; 4:6; 3:6.

Niedługo na kort wyjdzie Hubert Hurkacz!

13:20 Będzie australijski bój o ćwierćfinał w Monte Carlo! Alex de Minaur przegrał pierwszego seta 2:6, ale w dwóch kolejnych Tallon Griekspoor (26. ATP) był gorszy 2:6; 3:6. Rywalem de Minaura w trzeciej rundzie będzie Alexei Popyrin. Dalej gra też Lorenzo Sonego (57. ATP), który okazał się lepszy 6:4; 7:5 niż Felix Auger-Aliassime (35. ATP).

12:56 Mamy pierwszy wynik dzisiejszego dnia i od razu duża niespodzianka! Z turniejem już na etapie drugiej rundy pożegnał się Andriej Rublow (6. ATP) – czyli zeszłoroczny triumfator z Monte Carlo. Alexei Popyrin (46. ATP) był dziś lepszy od Rosjanina, wygrywając 6:4; 6:4. Australijczyk przegrywał w drugim secie 1:3, ale zdołał odwrócić losy jest partii. Popyrin został pierwszym Australijczykiem od 20 lat, który dotarł do 3. rundy w Monte Carlo.

12:00 Daniel Michalski (301. ATP) zameldował się w ćwierćfinale zawodów ITF M25 w Santa Margherita di Pula. Polak bez większych problemów poradził sobie z reprezentantem gospodarzy, którym był Luigi Sorrentino (863. ATP) i wygrał 6:2; 6:2.

08:56 Po problemach z wykryciem zakazanych substancji i zawieszeniu na ponad półtora roku, Simona Halep (1144. WTA) przechodzi cotygodniowe testy antydopingowe przeprowadzane przez ANAD. Tenisistka nie wydaje się jednak przejmować przepisami. "Jestem trochę spóźniona, ponieważ miałam poranny test antydopingowy. Test, o którym mogę już powiedzieć, że jest na stałe w moim życiu" – przekazała Rumunka. Czytaj więcej.

08:50 Hubert Hurkacz (8. ATP) powalczy w środę o awans do trzeciej rundy turnieju ATP 1000 w Monte Carlo. Polak we wtorek stoczył trudny bój, gdzie jego rywalem był Jack Draper (39. ATP), ale ostatecznie zdołał wygrać w trzech setach. Roberto Bautista-Agut (90. ATP), który będzie rywalem Hurkacza, dużo szybciej poradził sobie w pierwszej rundzie. Facundo Diaz Acosta (53. ATP) urwał Hiszpanowi tylko sześć gemów i przegrał 2:6; 4:6.

Mecz Hurkacz – Bautista-Agut zostanie rozegrany jako drugi w kolejności na korcie numer 2 po zakończeniu spotkania Karen Chaczanow (17. ATP) – Francisco Cerundolo (22. ATP).